Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program konwertujący obrazy(bitmapy) na pliki ILD do lasera RGB

sowus5 10 Sty 2014 10:11 3963 6
  • #1 10 Sty 2014 10:11
    sowus5
    Poziom 12  

Witam
    Czy ktoś miał styczność z takim programem i jak się nazywał :?: Zależy mi na konwertowaniu jakiś prostych grafik i napisów zapisanych w postaci pliku BMP na pliki ILD do projektora laserowego RGB :D

0 6
  • #3 10 Sty 2014 13:27
    sowus5
    Poziom 12  

Dzięki. I jeszcze jedno pytanie jak w tym programie po edycji zapisać ten plik bo nie widzę przycisku save, a z instrukcji nie umiem tego wywnioskować jak to zrobić :cry:

Dodano po 14 [minuty]:

Ok znalazłem źle monitor ustawiłem i uciekło za ekran, dzięki bardzo za pomoc ;)

0
  • #4 11 Sty 2014 08:05
    sowus5
    Poziom 12  

Mam problem z odtworzeniem tej grafiki zapisanej z tego programu. Stworzyłem w tym programie tekst, zapisałem plik ild, skopiowałem na kartę SD do lasera i jak próbuję uruchomić tą animację to laser robi kilka losowych kresek i się zawiesza moduł SD. Co może być przyczyną takiego zachowania ??

0
  • #6 21 Sty 2015 22:42
    raf_be
    Poziom 12  

Mam ten sam problem co kolega sowus5. Walczę od kilku dni, niby grafika dobrze zrobiona, a jednak się nie wyświetla. Poszedłem dalej, skopiowałem oryginalne, które są na karcie SD, ale edytowałem plik PRG w którym są zapisane prędkości grafiki, żeby co niektóre zwolnić. Każda edycja kończy się niewyświetlaniem edytowanej animacji.

Czy ktoś sobie poradził ze stworzeniem własnej animacji pod lasery z kartą SD?

Działam na:
    Laser: flash LASER 1000mW 3D RGB SD CARD
    Programy:
    - ILDA Show laser - załączony do zestawu;
    - bmp2ild_v2 - pobrany w jednym z tematów na Elektrodzie.

0
  • #7 22 Sty 2015 14:04
    c4r0
    Poziom 36  

Pliki wygenerowane za pomocą mojego programu używałem tylko z Mambą i tam raczej działały. Nie testowałem z niczym innym więc możliwe, że są jakieś niuanse w formacie pliku które Mambie nie przeszkadzają ale innym programom czy laserom z kartą SD już tak. Co do animacji to mój program o ile pamiętam nie pozwala na ich tworzenie, można zrobić tylko jedną ramkę w pliku.

0