Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Precision M6400 - Jak włączyć bluetooth ?

10 Sty 2014 10:57 16902 14
  • Poziom 11  
    Z tego typu maszyną mam kontakt pierwszy raz. Nie mogę uruchomić BT; symbol obok wi-fi podświetlony, w biosie włączone, w systemie
    zresztą zmiana na włączony nic nie zmienia. Telefon np. widzi kartę, ale "błąd parowania, błędny PIN lub hasło", laptop nie znajduje nic.
    Znalazłem to; http://www.dell.com/support/drivers/pl/pl/rc1078552/driverdetails?driverid=R253889
    jednak nic się nie dzieje, ikona nie pojawia się. Mam bios A09, system win 7 64 bit aktualny. Zależy mi najbardziej na korzystaniu z myszy na BT. Reszta wtedy też ruszy. Miał ktoś podobnie lub podpowie w czym rzecz ?
  • Poziom 36  
    WITAM

Jeżeli masz wszystko zainstalowane to spróbuj włączyć Bluetooth naciśnij "Fn+F2"

a tak przy okazji DELL M6400 Super Sprzęt gratuluje wyboru :)

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Niestety nie łapie. Na F2 (i F3) jest włącz/wyłącz ładowanie baterii. Może sam moduł jest walnięty, ale wtedy system by go nie widział. A'propo maszyny; kupiłem poleasingowy. Jest faktycznie mocny. Zależało mi na dobrej grafice. System posadziłem na SSD i indeks wydajności to 6,4. Najsłabszy teraz jest procek, sam dysk (żadne cudo, najtańszy Scan Disc) 7,7. Mój drugi to Lenovo B575e na AMD 2x1,7 z indeksem 3,9 więc różnica kolosalna.
  • Poziom 10  
    Kolego ja mam Della E6500 i przyznam się, że sporo namęczyłem się zanim poprawnie zainstalowałem sterowniki. Po pierwsze musisz dokładnie rozeznać się jakie podzespoły masz na pokładzie - Dell montuje kilka rodzajów m.in. bluetooth. Po drugie.. niestety... duże znaczenie ma kolejność instalacji sterowników i to jest klucz do sukcesu. Na stronie Della w suporcie do Twojego modelu na pewno jest instrukcja instalacji. Ponad to - software do obsługi typu DCP itp okrutnie zamula laptopa - ja ponieważ korzystam z aplikacji audio mam na laptopie drugi system maksymalnie okrojony z wszelkich dodatków Della i laptop pracuje bardzo dobrze. Na systemie ze wszystkimi dodatkami niestety nie daje się robić muzyki. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Zgadza się. Mam DellSystemDetect i te deykowane mi pokazuje. Ponadto trzeba wyłączyć domyślne windy "zezwalaj na wyłączanie dla oszczędzania energii". Kolejny problem, który był nie do ugryzienia to touchpad. Sterownik Della działał tylko zaraz po instalacji; przewijanie, gesty, macra itd. W końcu przeszukałem stery Synaptica i odpalił któryś w wersji 15... coś. Nie działa tak jak powinien typowo, ale daje dużo innych możliwości np. sterowania aplikacjami za pomocą znaków "pisanych" na płytce.
  • Poziom 18  
    Witam ! Jak klikasz prawym na jakis plik np. xyz.jpg i klikasz wyslij do urzadzenie bluetooth np. do telefonu to nie dziala ? ( z tego co ja wiem to nie mozna z telefonu wysylac na komputer tylko na odwrot z komputera na tel. )
  • Poziom 11  
    Faktycznie, to BT2.0 może dlatego, choć wątpię, tel. LG610 android. Sparować się dało i tyle. Mi zależało na myszy i to działa. Może z zewnętrznym na USB by ruszyło, ale nie mam.
  • Poziom 36  
    Witam. mam prośbę do kolegi multixx niech sprawdzi Gadu-Gadu lub e-mial. odnośnie laptopa Dell E6500.

Pozdrawiam . kiss39

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież nie widać żebyś miał Bluetooth.
    To co pokazujesz to sterownik do WiFi.

To powinno tak wyglądać:

• Poziom 11  
    I tak właśnie wygląda (jeśli to do mnie było). A ten "czytnik kart inteligentnych" zbliżeniowy, z czym się je ? Nic nie znalazłem ma ten temat. Magnetyczne albo chipowe to i owszem, ale zbliżeniowe nie. Mam karty tagów NFC do telefonu, ale to nie to.

Ty pokazałeś WiFi a nie Bluetooth. To co jest w pierwszym poscie to nie jest BT.

Pokaż kategorię "Odbiorniki radiowe Bluetooth".
    Masz taką? Masz tam coś?
  • Poziom 11  
    W pierwszym poście jest jedyna widoczna opcja dotycząca BT. Jak widać mimo fizycznej obecności płytki BT menager nie pokazuje nawet błędu braku sterownika. Niżej widać ikonę w zasobniku, która pojawiła się po instalce stera ze strony Dell dla BT. Brak błędu sugerował, że wszystko jest ok.

Skoro laptop nie widzi żadnych urządzeń BT to albo jest uszkodzony nadajnik modułu albo się wypięła/uszkodziła antenka.
    Trzeba by zaglądnąć do laptopa i ewentualnie podmienić moduł.
  • Poziom 11  
    Kolego, zobacz wyżej. Po instalce stera wszystko jest ok. Zależało mi na myszy BT i to mam. Jest problem z wymianą plików ze smartfonem (brak FTP albo identyfikatora urządzenia) mimo, że na moim drugim też win7 64, ale BT 4.0 śmiga. Dlatego sugerowałem komuś poprzednio zewnętrzny BT. Mi nie zależy, wystarczy kabel.
    Jeszcze wrócę, przedtem nie było widać "odbiorników radiowych bluetooth" ani (!) chociaż był zamontowany.