Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa

10 Jan 2014 13:35 2697 9
  • Level 8  
    Witam,taki problem, kupiłem używanego epsona stylus photo 1400 z systemem ciss, sprzedający twierdził że drukarka długo leżała i po włączeniu drukarka robi referencję po czym robi reset i tak w koło.

U mnie drukarka nie ma takich objaw, wyjąłem kartridż, przemyłem chipy spirytusem, uchyliłem zamknięcia pojemników ciss, i teraz ciągle jest zapalona lampka "kropelka".
    Czy jest możliwość że ten system ciss jest jakiś stary i trzeba go zamienić jakimś nowszym, gąbka w kartridżu zaschła, głowica uszkodzona ? Proszę o pomoc.

EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa

Moderated By rys57:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Link usunięto.

• Level 12  
    Witam! Czy zresetowałeś chipy? W niektórych CISSach jest przycisk, który trzeba przytrzymać kilka sekund. Bateria przy CISS nie jest rozładowana?
  • Level 8  
    Przytrzymywałem ten przycisk lecz nic to nie dało, to w cissach jest bateria ? gdzie ?
  • Level 12  
    Wersje czterokolorowe CISS do epsona mają baterię. Z tego co widzę na filmach na YT reset Twojego jest możliwy tylko gdy ciss jest poprawnie włożony a drukarka włączona (wszystkie zatrzaski klikneły?) to bardzo ważne. Jest ich aż sześć więc stawiają spory opór podczas montażu. Może ich nie docisnąłeś Upewnij się i zrób tak jak na tym filmie: wpisz w YT "How to use Reset Button on CISS"
  • Level 8  
    witam, klipsy się zatrzaskują lecz są one tylko 4, dlaczego nie 6 ? Może ktoś coś kombinował z tymi chipami, dodaję zdjęcia, przycisk reset wciskałem różnymi sposobami lecz żaden bez oczekiwanego efektu, nie mogę znaleźć baterii.

EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa
  • Level 12  
    Cześć! Czy masz pewność że mimo wyłamanych zatrzasków jest poprawny styk na chipach? Czy masz pewność że ten ciss pracował wcześniej poprawnie właśnie z tym egemplarzem drukarki?
    Czyli nie ma pewności czy to drukarka niedomaga czy ciss. Chyba będziesz musiał sprawdzić ten ciss w innej sprawnej lub kupić bądź pożyczyć sprawny ciss.
    Pozdrawiam
  • Level 8  
    Nie mam pewności czy ten ciss w ogóle działał, zdecydowałem że zamówie nowy ciss do epsona, możecie polecić jakiś godny zaufania ciss ? Chodzi mi też o to żeby nie przepłacić bo widziałem jest trochę modeli i nie wiem czym one się różnią.
  • Level 1  
  • Level 12  
    Czy głowica była wypłukana z resztek tuszu czy tak stoi od miesięcy nie drukując? Jeśli jest zaschnięta a kupisz ciss, który jest tylko pod dwa modele drukarek to będziesz musiał albo go sprzedać albo szukać w pełni sprawnej identycznej drukarki. Co Cię podkusiło żeby taki zestaw kupić to pojęcia nie mam. Rozumiem że dałeś za całość góra 30 złotych. Powodzenia życzę. http://blueink.istore.pl/pl/ciss-systemy-stalego-zasilania-tuszem-do-drukarek-epson

Są strony które oferują nowe drukarki epson wyposażone od razu w ciss a pozbawione oryginalnych tuszy startowych. Na tej stronie są takie ale niestety tylko 4-kolorowe.
  • Level 12  
    Ja mam inny model epsona ale może masz ten sam problem. Możesz nie mieć styku na chipach. Popatrz na zdjęcie jak ja upchałem ciss.
    Podłożyłem z "tyłu " papier . Ciss na prawdę ciężko było wepchnąć, bardzo ciężko wszedł, dopiero zaczął działać.Po oględzinach Tak to wyglądało jak by naboje z cisu były trochę krótsze od oryginału.
    Bez podkładki z papieru raz działał raz nie.Muszą się wszystkie chipy dobrze stykać.Zrób jak kolega pisze wyżej kup zamienniki i sprawdź .Powiem od razu ,że na zamiennikach może być różnie, u mnie czasami zamienniki nie działały,był z nimi bardzo często problem.

EPSON STYUS PHOTO 1400 - System ciss, ciągle mruga kropelka, nie wykrywa

Ja bym znalazł taki model ciss na necie i poczytał o nim. jak go resetować itp.
    U siebie mam zamiar wyjąc tą płytkę z chipami i wysunąć je ok.1 mm do przodu(Czyli podłoże coś np. jakaś twardszą gąbkę , i jak będzie działać to przykleję żeby się wszystko trzymało), wtedy nie będę musiał mieć tego papieru z tyłu.(może spróbuj takiego rozwiązania)To że ciss wskakuje na swoje miejsce to nie znaczy że ma dobry styk. I to że drukarka stała bez druku miesiąc lub dłużej to też nie znaczy że tusz zasechł,z tym to różnie bywa.

Jak kupisz nowy ciss to problem może się powtórzyć.Ja najpierw bym upewnił się czy jest styk na chipach, to podstawa . Potem zajął się odpowietrzeniem ciss.
    Sprawdź czy nie ma małych baterii dla każdego koloru z osobna(oderwij płytkę od dołu "chip" i zobacz co tam jest) . Ale podejrzewam ,że chipy zasilane są z drukarki.

Dodam jeszcze że drukarka nowa, ciss też a mimo wszystko taki problem miałem.