Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius SW-HF 5.1 6000 - Wyłączający się subwoofer

Zapp 10 Sty 2014 15:08 1293 3
  • #1 10 Sty 2014 15:08
    Zapp
    Poziom 9  

Witam mam taki problem z wyłączającym się subwooferem w owwych głośnikach tzn włączam puszczam muze i albo gra albo nie gra a jeżeli gra to po czasie powoli się płynnie wycisza i koniec, ustawienie pokrętła na Vol 0 czyli wyciszenie całkowite i ponowne podgłośnienie czasem pomaga i sub się włączy lecz na max pare minut i znowu to samo, a czasem nawet Vol.0 nie działa dodam, że nie ma znaczenia czy słucham głośno, cicho, czy bass jest ust. na max lub min. próbowałem go dodatkowo chłodzić bo radiator z tyłu dość ciepławy (myśląc, że tojakies zabezp. termiczne) lecz nie pomaga.
    Gdzie szukać przyczyny ??

0 3
  • #2 17 Sty 2014 16:14
    teraw
    Poziom 13  

Radiator z tyłu chłodzi scalaki napędzające wszystkie głośniki, nie tylko subwoofer. Mi to wygląda na jakieś uszkodzenie elektroniki w środku, wygląda na płytkę z przodu, tą z pokrętłami, bo tam znajduje się procesor dźwięku i cała regulacja. Raczej wątpię w opłacalność naprawy, chyba, że znajdziesz całą płytkę na wymianę. Ja moje Geniusy SW-HF 5.1 5000, czyli troszkę starszy model po prostu przerobiłem na pasywne - wywaliłem cały badziewny wzmacniacz, razem z transformatorem i wszystkim innym ze środka i kupiłem używany wzmacniacz 5.1 revoxa za 60 zł na allegro - całość od razu gra trochę lepiej i co najważniejsze - bezproblemowo.

0
  • #3 19 Sty 2014 12:43
    Micharlito
    Poziom 35  

Mogą to być problemy z zimnymi lutami proponuję posprawdzać w okolicy potencjometra połączenia. Czy procesor ależ owszem czemu nie wszystko mogło paść ale procesor można ominąć i dać sygnał bezpośrednio na końcówki mocy więc odrazu wszystkiego wywalać nie trzeba jak kolega wyżej.

0
  • #4 19 Sty 2014 13:34
    teraw
    Poziom 13  

Ja to wywaliłem po trzecim wystrzeleniu TDA 7294 od subwoofera, akurat problemów ze ściszaniem nie miałem. Dwa razy tego TDA zmieniałem, ale trzeci raz usmażył całą płytkę, ścieżki poodchodziły od laminatu, kondensatory wystrzeliły i stwierdziłem, że już mi się nie chce z tym bawić.

0