Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 308 2.2 CDI 2002 r gaśnie w czasie jazdy

10 Sty 2014 16:48 2730 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z moim Sprinterem 308 2.2 CDI
    Samochód w czasie jazdy gaśnie. Innym objawem jest to, że czasami nie chce odpalić i nie ma znaczenia czy jest zimny, ciepły czy po zgaśnięciu w czasie jazdy.
    Po sprawdzeniu w kilku serwisach ( włączając serwis MB w Radomiu) wszystkiego co się dało sprawdzić zdesperowany wymieniłem silnik wraz ze skrzynią biegów i wiązką kabli od silnika do komp. oraz komputer. Problem nadal jest. Poradźcie coś mądrego proszę.Zawsze pokazywało błąd na 3 i 4 wtrysku. Czasami zapala się kontrolka świec żarowych na chwilę. Czasami czuć pod pedałem gazu delikatną przerwę w mocy jakby paliwo nie dochodziło. Ale przecież wymieniłem cały silnik wraz z osprzętem.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Sprawdź zbiornik paliwa i przewody zasilające w diesel, . 3 i 4 błąd to zawsze wina compa albo wtrysków, nie napisałeś czy wtryski wymieniłeś. Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Samochody
    Ja bym wymienił na początek F.paliwa.
  • Poziom 2  
    Wtryski wymieniłem wraz z silnikiem, filtr też jest nowy
  • Poziom 17  
    Witam, to na 100% objawy wadliwej instalacji elektrycznej, do sprawdzenia skrzynka bezpieczników pod kierownicą, kable i kostki wchodzące do niej, a szczególnie ten najgrubszy czerwony od zapłonu, oraz skrzynka bezpieczników pod siedzeniem. Sprawdził bym też wszystkie przekaźniki, oraz połączenie masy z silnikiem .
  • Poziom 2  
    Dziękuję Ci bardzo KOLEGO sprawdzę po weekendzie.