Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

J-066 5-pasmowy korektor graficzny podłączenie do amplitunera SONY str-dh500

SzCzEcIn [PL] 10 Sty 2014 17:22 3873 12
  • #1 10 Sty 2014 17:22
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

Witam, dzisiaj dokonałem zakupu korektora graficznego firmy JABEL tzw zestaw do samodzielnego montażu (J-066 5-pasmowy korektor graficzny (eqalizer)).
    Mam go już poskładany i kompletnie nie wiem jak go podłączyć pod amplituner SONY str-dh 500. Szukałem już rozwiązań w na elektrodzie i innych forach i znalazłem tylko taka pomoc :"Korektor podpina się między źródłem sygnału audio, a wejściem wzmacniacza mocy. "
    Czy może mi ktoś to wytłumaczyć na prostszy język?

0 12
  • #2 11 Sty 2014 00:40
    anmedia
    Poziom 39  

SzCzEcIn [PL] napisał:
    Czy może mi ktoś to wytłumaczyć na prostszy język?

Tlumaczenie i tak niczego nie zmieni :) Ten korektor mozesz sobie jako praktyczna lekcje potraktowac.
    A na powaznie. Wszystko zalezy od tego jak i co masz podlaczone. Jesli pod amplituner podpiales inne urzadzenia poprzez HDMI lub pod wejscia cyfrowe to zadne z gniazd analogowych nie bedzie dzialac - korektor do niczego sie nie przyda.
    Chyba ze masz cos podlaczone pod wejscia analogowe (chinche) to jeszcze istnieje jakas tam mozliwosc.

Zamiesc zdjecie tego urzadzenia co zrobiles, tak aby bylo widac opisy na plytkach i jak mozesz zamiesc schemat tego korektora.

Dodano po 6 [minuty]:

SzCzEcIn [PL] napisał:
    "Korektor podpina się między źródłem sygnału audio, a wejściem wzmacniacza mocy. "

Tzn, jesli masz jakis magnetofon kasetowy typu DECK (taki segment jak amplituner) to on posiada wyjscie AUDIO OUT (na chinche). Wlasnie z tego wyjscia wyprowadzasz sygnal i wprowadzasz do wejscia korektora AUDIO IN. Kolejne polaczenie to calosc do amplitunera. Z wyjscia korektora AUDIO OUT podlaczasz do np jednego z wejsc we wzmacniaczu IN (kolory tylko czerwony i bialy). NO chyba bardziej lopatologicznie nie dalo sie tego wytlumaczyc :)

0
  • #3 16 Sty 2014 17:51
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

J-066 5-pasmowy korektor graficzny podłączenie do amplitunera SONY str-dh500 J-066 5-pasmowy korektor graficzny podłączenie do amplitunera SONY str-dh500

I mam podłączone tak: kabelek z komputera do tego equalizera z equalizera do amplitunera i jak ruszam potencjometrami to muzyka się zmienia i nie wiem czy to dobrze mam czy prawidłowo mi to działa.

0
  • #4 16 Sty 2014 18:07
    anmedia
    Poziom 39  

SzCzEcIn [PL] napisał:
    I mam podłączone tak:

Tak, doskonale to widac na zdjeciach ;)

SzCzEcIn [PL] napisał:
    jak ruszam potencjometrami to muzyka się zmienia

Co znaczy zmienia sie? Podczas zmiany pozycji na potencjometrach powinna byc slyszana roznica w barwie dzwieku, w zadnym wypadku sila glosu.

PS
    Rozumiem ze podlaczenie do komputera jest tylko na probe, bo zastosowanie go na stale w tym zestawieniu jest bez sensu.

0
  • #5 16 Sty 2014 19:56
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

Zmienia się barwa dźwięku, a do komputera to jest podłączone tylko na próbę, chce go podłączyć do gramofonu :)

0
  • Pomocny post
    #6 16 Sty 2014 20:11
    anmedia
    Poziom 39  

Wiec jest dobrze. Z gramofonem zadziala jesli gramofon bedzie miec swoj przedwzmacniacz.

0
  • #7 16 Sty 2014 20:32
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

I tutaj też mam taki problem, bo gramofon działa, sam robiłem przedwzmacniacz i nie wiem dlaczego sam się 'wzbudza" to znaczy troszkę buczy, tak jakby nie było ekranu a obudowa i przewody wszystkie są ekranowane i podłączone do przedwzmacniacza. Czy to może być wina zasilacza?

0
  • Pomocny post
    #8 16 Sty 2014 22:40
    anmedia
    Poziom 39  

SzCzEcIn [PL] napisał:
    Czy to może być wina zasilacza?

Moze a nie musi. Trudno pisac nie widzac ani schematu ani jak jest polaczone. Dodatkowo warto sprawdzic caly tor od wkladki gramofonowej az do wejscia do przedwzmacniacza.

Pamietaj takze o tym, ze wszystkie gramofony (te bez przedwzmacniaczy) maja wyprowadzona mase do polaczenia ze wzmacniaczem.

J-066 5-pasmowy korektor graficzny podłączenie do amplitunera SONY str-dh500

Niestety twoj model takiego wyprowadzenia nie posiada. Takze takiego wyprowadzenia nie posiadaja amplitunery i wzmacniacze bez przedwzmacniacza na gramofon. Ale moze niech sie elektronicy wypowiedza co warto zrobic aby wyeliminowac "buczenie".

0
  • #9 22 Sty 2014 17:54
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

Chciałem zadać jeszcze jedno pytanie, otóż kupiłem sobie parę dni temu aktywny regulator barwy tonu http://sklep.nikomp.com.pl/pl/p/ZEAN0920-Zest...ywny-stereofoniczny-regulator-barwy-tonu/7156 i czy dało by rade go podłączyć pod ten korektor graficzny o którym pisaliśmy wyżej? Chodzi mi o to, że po podłączeniu do jednego bądź drugiego korektora tego gramofonu będą działały obydwa.

0
  • #10 22 Sty 2014 20:07
    anmedia
    Poziom 39  

SzCzEcIn [PL] napisał:
    Chodzi mi o to, że po podłączeniu do jednego bądź drugiego korektora tego gramofonu będą działały obydwa.

Zadziala, tylko jaki jest sens jego zastosowania? Chcesz zwiekszyc szumy? Sam korektor jest w zupelnosci wystarczajacy. Skoro tak bardzo chcesz znieksztalcic dzwiek, po co wogole chcesz gramofon? Przejdz na CD, placz wszystko swiatlowodami i bedziesz mogl zapomniec w "wspomaganiach korektorem" na zawsze.
    Takie kombinacje mijaja sie z celem.

0
  • #11 22 Sty 2014 20:31
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

korektorem chce dopasowac dzwiek do swoich uszów a regulatorem podkrecic bas, posredni i niski dzwiek, co tutaj mija się z celem?

0
  • #12 22 Sty 2014 22:13
    anmedia
    Poziom 39  

SzCzEcIn [PL] napisał:
    co tutaj mija się z celem?

A jak myslisz ten regulator to wedlug ciebie co to jest? To tez jest korektor tylko ze ograniczony trzy punktowy i powszechnie stosowany w kazdym wzmacniaczu ( w wielu starszych byla tylko regulacja niskich i wysokich tonow). Tak ze korektorem bedziesz podbijal nastepny korektor? Skoro az tak chcesz "podbijac" wszystko , nalezalo szukac korektora dokladnego 10-cio punktowego a nie 5-cio (jaki sobie juz zmontowales).
    Moje pytanie, co chcesz osiagnac przez podbicie szumow w pierwszym korektorze 5cio punktowym, nastepnie za nim wstawic korektor trzy punktowy i nastepnie chesz podbijac jeszcze niskie i wysokie tony we wzmacniaczu? Co to bedzie? Bo dzwieku juz na pewno nie.

0
  • #13 22 Sty 2014 22:33
    SzCzEcIn [PL]
    Poziom 8  

Zapytałem tylko o to czy da się to podłączyć, a jaki dźwięk z tego uzyskam to chyba moja sprawa, a Ty mi to jakieś teorie wypisujesz. Dziękuje za odpowiedź temat można zamknąć.

0