Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termometr zewnętrzny, błędne wskazanie.

10 Sty 2014 17:23 1653 7
  • Poziom 12  
    Posiadam taki jak na zdjęciu termometr w samochodzie i od dłuższego czasu pokazuje na wyświetlaczu Lo. W instrukcji opisują wskazanie jako za niska temperatura w zakresie od -50 do +70. Został przedłużony przewód i pokazywał dobrze ale z czasem pokazało sie Lo. Zasilany jest dwoma bateriami LR44 obie mają po 1,48 V co można jeszcze sprawdzić i jak?
    Termometr zewnętrzny, błędne wskazanie.
  • Poziom 33  
    Uszkodzony przewód od czujnika albo sam czujnik
  • Poziom 12  
    Przewód sprawdzałem na ciągłość i jest ok . A jak sprawdzić czujnik? Chodzi o końcówkę na przewodzie?
  • Poziom 33  
    Najlepiej omomierzem. Tak, chodzi o tą końcówke na przewodzie ;)
  • Poziom 34  
    Zwarty czujnik temp. lub zwarcie kabla. Sprawdź miejsca gdzie zostało zrobione przedłużenie czy tam nie ma zwarcia.
  • Poziom 12  
    Ok sprawdzę i dam znać co i jak.
  • Specjalista elektronik
    Jest jeszcze kwestia, jaki jest tam czujnik - jeśli to termistor NTC, to Lo pojawi się, gdy kabel ma za duży opór (bo np. coś skorodowało); jeśli PTC, to przy zwarciu. Żeby to sprawdzić, trzeba odłączyć czujnik od miernika, zmierzyć opór w obie strony (jeśli jest asymetria, to to w ogóle nie jest termistor) i sprawdzić, jak się zmienia przy ogrzewaniu, albo chłodzeniu czujnika (NTC - maleje przy ogrzewaniu, PTC - rośnie przy ogrzewaniu).
  • Poziom 12  
    Wszytko się wyjaśniło przetarty przewód powodował takie wskazanie. Jak go mierzyłem musiałem go wykręcić, przegiąć i zwarło przewód. Dlatego za pierwszym razem był dobry.Dzięki za pomoc.