Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 48FU4243 złącza audio

Liberian 10 Sty 2014 17:43 1494 8
 • #1 10 Sty 2014 17:43
  Liberian
  Poziom 8  

  Witam serdecznie Forumowiczów,

  Piszę z zapytaniem odnośnie podłączenia zestawu stereo 5.1 do tego telewizora. Niestety w kategorii telewizorów jestem noga, jednak telewizor ma tylko wyjście na lewy i prawy kanał audio, więc za pewne będzie potrzebna przejściówka, bądź wykorzystanie jakiegoś urządzenia. Subwoofer który obsługuje całe nagłośnienie ma tylko wyjście na 6 RCA i nic poza tym (subwoofer, centr, lewy i prawy front, lewy i prawy surr). Co potrzebuję żeby połączyć mój zestaw audio do TV? I jakie są koszta takich części (albo przejściówki, albo urządzenia rozdzielającego audio)?

  Pozdrawiam,
  Liberian

  0 8
 • #3 11 Sty 2014 01:29
  Polon_us
  Poziom 41  

  Cóż, nie podajesz producenta i model tych głośników.

  Sam problem był wiele razy opisywany na forum - poczytaj dwa wybrane tematy, do których adresy zamieszczam poniżej. Przemyśl i jeśli będziesz miał pytania, to pisz :)

  Twój telewizor ma wyjście optyczne audio, także zastosowane rozwiązanie w tych przykładach również będzie działało w przypadku tego Thomsona. Zakładam, że chcesz uzyskać dźwięk 5.1 na tych głośnikach.

  Temat #1

  Temat #2

  0
 • #4 11 Sty 2014 11:57
  Liberian
  Poziom 8  

  lamer. napisał:
  Ale odpowiedni dział to nawet noga umie wybrać.


  Niestety z forum korzystam okazyjnie i skorzystałem z opcji dodaj na stronie głównej, i wydawało mi się to odpowiednie, ale się myliłem. Dzięki za sprostowanie.

  Dzięki za podpowiedź co do tematów. Niestety subwoofer AMS-62A pochodzi od zestawu z telewizorem, a dokładniej TELESTAR 9880HW Speaker set, i jedyną opcją podłączenia go z jakimkolwiek urządzeniem, to jak napisałem, 6 złącz RCA.

  Edit:

  Czy rozwiązaniem, droższym, ale na 100% pewnym nie będzie tuner, żeby mieć później możliwość pozostałych połączeń, a nie tylko 2 RCA - dekoder - 6RCA lub SPDiF - dekoder - 6 RCA ?

  0
 • Pomocny post
  #5 11 Sty 2014 12:54
  Polon_us
  Poziom 41  

  Liberian napisał:
  Czy rozwiązaniem, droższym, ale na 100% pewnym nie będzie tuner, żeby mieć później możliwość pozostałych połączeń, a nie tylko 2 RCA - dekoder - 6RCA lub SPDiF - dekoder - 6 RCA ?


  Pytanie zagmatwane, także nie do końca wiem, o co chodzi.

  Tuner nie ma na swoich wyjściach 6 sygnałów dla każdego głośnika na gniazdach RCA. Nie spotkałem się z takowym.

  Jeżeli chcesz uzyskać dźwięki 5.1 - musisz użyć dekoder audio 5.1

  Jeżeli tylko stereo - to są dwie opcje
  - konwerter cyfrowo-analogowy

  lub mniej elegancki sposób

  - wyjście słuchawkowe w telewizorze podłączone do tych głośników. Tylko przednie będą grały w takim przypadku.

  Jeżeli Tv ma gniazdo SCART to być może jest możliwość uzyskania sygnału z tego gniazd, ale to też będzie tylko stereo.

  0
 • Pomocny post
  #7 12 Sty 2014 04:47
  Polon_us
  Poziom 41  

  Liberian napisał:
  Z tym tunerem chodziło mi o to coś takiego


  Miałeś na myśli amplituner. Ja przez tuner rozumiałem urządzenie do telewizji kablowej czy satelitarnej.

  Hmm, mam mieszane uczucia co do tego wzmacniacza. Twój zestaw głośników Telestar potrzebuje tylko sygnały sterujące, aby odtworzyć poprawnie dźwięk. Urządzenie, do którego te głośniki można podłączyć prawidłowo powinno mieć gniazda jak na poniższym zdjęciu:

  Thomson 48FU4243 złącza audio

  Zwracam tu uwagę, że napis przy gniazdach mówi "Audio OUT" czasami można spotkać "Pre-OUT".

  Ten wzmacniacz takowych wyjść nie ma. Jak masz zamiar podłączyć te głośniki?

  Teoretycznie, o ile oporność kolumn i ich moc spełnia wymaga tego wzmacniacza, to możnaby pokusić się o ich bezpośrednie podłączenie do wzmacniacza z pominięciem gniazd w subwooferze. A sam subwoofer mógłby być podłączony do wyjścia "SUB Pre-out" w tym wzmacniaczu. Ale powtarzam, tylko pod warunkiem, że kolumny spełniają wymagania tego wzmacniacza - ta uwaga nie dotyczy subwoofera.

  Nie wiem, jakie są parametry tych kolumn i nie potrafię na tę chwilę ocenić, czy jest to możliwe czy nie. Być może jest na nich jakiś opis, to możesz sprawdzić samemu.

  1
 • #8 27 Lut 2014 13:45
  Liberian
  Poziom 8  

  Dzięki wielkie za pomoc, już wiem czego szukać, jak będę miał czas i fundusze bardziej się temu przyjrzę, na razie muszę pomęczyć się na głośnikach z telewizora :)

  0
 • #9 24 Lut 2015 12:49
  Liberian
  Poziom 8  

  Problem rozwiązany - najlepszym rozwiązaniem okazał się zakup amplitunera i stworzenia zestawu kina domowego. Amplituner Harman/Kardon AVR161, głównie ze względów cenowych i dostępnych rozwiązań.

  Po podłączeniu wszystkiego gra i buczy tak jak tygryski lubią najbardziej :) Świetna jakość dźwięku, bardzo dużo możliwości ustawień, a do tego bajery tj komunikacja bluetooth, czy chociażby przyciemnianie wyświetlacza (bardzo przydatne przy kompletnym zaciemnieniu pokoju, żeby nie świecił po oczach.

  Całość z okablowaniem kosztowała 1800zł, z czego jestem bardzo zadowolony. Teraz tylko czekać na odtwarzacz DVD, ale to w przyszłości.

  Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia :)

  0