Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FujiFilm Finepix 770EXR - Czarny ekran po włączeniu aparatu

przemotco 10 Sty 2014 19:49 1947 4
 • #1 10 Sty 2014 19:49
  przemotco
  Poziom 10  

  Witam

  Mam problem ze swoim aparatem kupionym przed świętami, gdy włączam aparat w tryb robienia zdjęć, obiektyw się wysuwa, ale na ekranie jest tylko podświetlony czarny ekran, nic więcej aparat nie reaguje też na żadne przyciski, jedynie gdy nacisne przycisk on/off (za pierwszym razem), to wydobywa się sygnał dźwiękowy, że został wcisniety przycisk, ale aparat na niego nie reaguje - żeby wyłączyć aparat muszę wyciągnąć baterię - lecz wtedy obiektyw jest wysunięty.

  Inaczej ma się sprawa z trybem przeglądania zdjęć - on działa bez zarzutu, wszytkie przyciski reagują normalnie, zdjęcia się wyświetlają - i jeśli obiektyw był wysunięty, to w tym trybie po chwili się chowa (i to jest normalne) - dodam tylko że jak bezpośrednio z tego trybu chce przejść do robienia zdjęć to obiektyw się wysuwa, ale wyłącza się ekran LCD - i aparat oczywisce nie raeguje na żadne przyciski, nie mogę też wrócic do poprzedniego trybu.

  Poniżej opiszę co robiłem zanim się to stało:


  A mianowicie dzisiaj wziąłem go ze sobą żeby kupić odpowiedni kabel HDMI, po kupnie poszedłem nad jezioro żeby zrobić parę zdjęć, aparat pokazywał już info że bateria się kończy. Po ich zrobieniu, i powrocie do domu minęło ok. 2 godzin. Potem podłączyłem go poprzez ten kabel do telewizora - uruchomiłem tryb przeglądania zdjęć, i zacząłem je przeglądać, po ich przejrzeniu, uruchomiłem tryb robienia zdjęć żeby na telewizorze pokazał się obraz z aparatu - lecz wtedy nic się nie wyswietliło tylko czarny ekran w telewizorze - a jak wczesniej podłączałem poprzez kabel AV, to obraz z aparatu był na telewizorze - więc pomyślałem że może poprzez HDMI nie można tak zrobić - i nie pamiętam co dokładnie zrobiłem, czy wtedy aparat wyłączył się normalnie, czy nie, ale raczej tak. Ponieważ dopiero po późniejszym jego włączeniu zauważyłem problem z nim.

  Myślałem ze to przez słabą baterię, ale naładowałem ją do końca i nic to nie dało, przywróciłem ustawienia fabryczne poprzez menu wybrane w trybie przeglądania zdjęć lecz to również nic nie dało.

  Dodam jeszcze że raz po włączeniu i po nacisnieciu paru przycisków aparat zarejestrował jedną klatkę, i wtedy wyświetliły się informację o ustawienach zdjęć, ale to była jakby stopklatka w filmie - zarejestrował tylko jeden obrazek i cały czas był on wyświetlony tak jak te informacje - oczywiście żadne przyciski nie reagowały.

  Co się mogło stać, da się jakoś to naprawić ?, chociaż pewnie będzie trzeba dać aparat do serwisu, i jeszcze jedno małe pytanko czy na gwarancję jako dowód zakupu moze być dana Faktura VAT - bo mam taką w wersji elektronicznej - aparat był kupowany w AGITO.PL i odberany w punkcie w Poznaniu, nie pamiętam czy dostalem paragon.

  Pozdrawiam i dziękuje za jakiekolwiek rady i pomoc.

  0 4
 • #2 11 Sty 2014 13:46
  przemotco
  Poziom 10  

  Przepraszam, że piszę posta pod postem, ale chciałbym żeby to było widoczne.

  Zauważyłem dzisiaj że jak przycisnę obudowę wokół ekranu to aparat zaczyna normalnie działać mozna robić zdjęcia przybliżać, oraz działają wszytkie przyciski, jedynie widać na ekranie podczas szukania ujecia coś jak kolorowy szum - ale on nie ma wpływu na zdjęcia - ponieważ po wcisnieciu spustu zdjęcie sie pojawia na chwilę i jest normalne, Co to może być ?, jak myślicie ?, aparat nie jest po żadnym upadku, ani zawilgoceniu.

  Pozdrawiam

  0
 • #3 11 Sty 2014 16:51
  gajmix
  Poziom 32  

  Możliwe że jakieś złącze na płytkach elektroniki się się poluzowało, albo objawiła się wada źle lutowanego elementu lub połączeń na płytce. Takie usterki są bardzo trudne do lokalizacji i raczej powinien zająć się aparatem fachowiec.

  0
 • #5 11 Sty 2014 21:06
  gajmix
  Poziom 32  

  Jak nie znajdą śladów jakiegoś zawilgocenia albo upadku to muszą uznać

  0