Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

T-3000 DVR - Brak podgladu kamer przez no-ip

10 Sty 2014 21:32 1710 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam dziwny problem z podglądem kamer przez przeglądarkę internetowa.
    Robiłem ostatnio podgląd systemu przez internet z neostrady. Rejestrator TRIPLEX T-3000, router TP-LINK. Internet z neostrady -zmienne IP wiec musiałem zrobić podgląd przez DDNS poprzez serwis NO-IP. Stworzyłem hosta na serwisie no-ip , skonfigurowałem rejestrator i router- wpisałem nazwę mojej domeny i ustawiłem DMZ. Zainstalowałem aplikację do podglądu kamer (Triplex Viewer) która działa ale ma ograniczenia- połączyć możemy sie tylko wpisując adres IP który spisałem sobie z konta na NO-IP i tu wszystko działa dobrze za każdym razem. Problem zaczyna sie kiedy próbuje połączyć się przez przeglądarkę internetową (oczywiście IE). Na początku przez kilka dni działało ale teraz za każdym razem wyświetla komunikat błąd wczytywania strony. Próbowałem już wpisywać adres na różne sposoby- z numerem portu i bez adres ip i nic. Czyściłem historie i cookies- tez nic nie dało. Najdziwniejsze że w wierszu poleceń pingi z nazwą strony działają i w programie Triplexviewer podgląd również cały czas działa po wpisaniu aktualnych IP ale to mnie nie ratuje- pierwszy restart routera i nowy adres IP. Czy ktoś spotkał sie już z podobnym problemem?
  • Poziom 15  
    Sprawdź czy nie masz włączonej blokady okienek wyskakujących, blokada powinna być wyłączona i w zabezpieczeniach włącz kontrolki i wtyczki ActiveX (włącz wykonywanie skryptów i pobieranie kontrolek ActiveX).
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    ale zakręciłeś. Ja zrozumiałem z tego ( ale pewności mi brak), że
    1.po DDNS nie działa ani z programu ani z przeglądarki.
    2. Po IP działa z programu a nie działa z przeglądarki.
    Pierwsze to źle skonfigurowany DDNS, drugie to napisz czy działa lokalnie po IE.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany- wina leżała po stronie rejestratora. Dziwna sprawa- rejestrator cały czas działa bez zarzutu tzn nagrywa i można się z nim połączyć lokalnie przez IP jak również na początku zdalnie przez DDNS. Problem polega na tym po pewnym czasie przestaje działać podgląd zdalny i wtedy po restarcie rejestratora wszystko powraca do normy również na jakiś czas.
    Temat zamykam