Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełącznik, przekaźnik, dwa niezależne zasilania?

10 Sty 2014 21:36 675 1
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam następujące pytanie. Potrzebuję takiego "przełącznika" działającego następująco.
    Mam kamerkę usb która włącza się po podaniu napięcia (5V). Po odcięciu napięcia kamerka się wyłącza. Podawanie i odcinanie napięcia następuje "automatycznie". Do takiego "układu" potrzebuję dorobić włącznik, który
    1) gdy do kamerki nie dochodzi napięcie "automatyczne", po jego przyciśnięciu włącza ją (czyli podaje na jej zasilanie napięcie - nazwijmy je "zapasowe")
    2) gdy do kamerki dochodzi napięcie "automatyczne" - nic nie robi (kamerka nadal jest zasilana)

W (1) przypadku (czyli gdy kamerka pracuje na napięcie "zapasowym") po ponownym "automatycznym" podaniu napięcia nic się nie dzieje - tzn kamerka nadal pracuje, ale już po odcięciu "automatycznego" napięcia powinna się wyłączyć - czyli napięcie "zapasowe" jest odcinane. Dodatkowo w (1) przypadku po wciśnięciu włącznika kamerka się wyłącza (czyli odcinamy napięcie "zapasowe")

Uff - nie jestem biegły w te klocki i nie wiem czy dostatecznie jasno opisałem problem. Za pomoc z góry dziękuję
  • Poziom 9  
    Odpowiem na "opinię" jakiegoś użytkownika

Data zgłoszenia: 02:04:06 2014-01-11

Opinia użytkownika:
    ==========
    Potok słów, zero treści oraz niemożliwe żądania.
    Wystarczy wiedzieć co i dlaczego załącza zasilanie tej kamerki, a raczej tylko ją uaktywnia, ponieważ z komputera jest ona zasilana zawsze - o ile ma zainstalowane sterowniki i jest podłączona do gniazda USB.
    ==========

ad 1) jeśli nie potrafisz to się nie wypowiadaj
    ad 2) doskonale wiem co i dlaczego załącza zasilanie kamerki, w postawionym problemie jest ono nieistotne. Czy to będzie zasilanie załączane "z palca" czy z automatu...
    ad 3) kamerka nie jest podłączona do komputera...to że ma zasilanie via usb nie oznacza z góry że jest kamerką internetową...