Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizja kablowa a gniazdo berker - Poszykuje rozwiazania braku polaczenia

djaadwin 10 Sty 2014 21:48 1860 11
  • #1 10 Sty 2014 21:48
    djaadwin
    Poziom 5  

Witam,

Jestem swiezo po remoncie i wstawiłem gniazda antenowe berker kwadrat przelotowe i nieprzelotowe typu 53455311 oraz 53455321.

Po zamontowaniu mechanizmów zaprosiłem instalatora do zamontowania uslugi telewizji kablowej ( wyprzedzajac kolejnośc powiem ze byl czlowiek zarowno z VECTRy jak i Z UPS).

Instalator twierdzi ze nie wyprowadzi mi sygnalu z gniazdka poniewaz ono sie nie nadaje. Rzekomo w celu zagwarantowania jakosci uslugi montuja kablowke tylko gniazdem typu F, a to gniazdo w owych urzadzeniach nie dziala. W wypadku innego gniazda które dziala - jest to gniazdo "zeniskie" sygnal nie trzyma.

Prosze o podpowiedz - czy ktos mial stycznosc z takie typu problemami - czy rzecyzwiscie gniazda antenowe RTV/SAT berkera tego typu nie nadaja sie do telewizji kablowej?

Jesli tak - to jakie gniazdka powinienem w związku z tym nabyć zeby bezpiecznie podpiąc kablówke.

0 11
  • #2 10 Sty 2014 22:01
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

djaadwin napisał:
    Jesli tak - to jakie gniazdka powinienem w związku z tym nabyć zeby bezpiecznie podpiąc kablówke.

Gniazda są na samym końcu instalacji....,
    w kablówkach nie stosuje się gniazd przelotowych,
    najpierw sygnał kablowy trzeba "podać" i go rozdzielić, a robi się to zwrotnicą multimedialną, lub gniazdem multimedialnym (ani jednego, ani drugiego nigdzie w sklepie nie kupisz, bo jest to dobierane indywidualnie przez montera w chwili instalacji usługi, i są to części niedostępne w normalnej sprzedaży).
    djaadwin napisał:
    Po zamontowaniu mechanizmów zaprosiłem instalatora do zamontowania uslugi telewizji kablowej

To robi się na samym początku, teraz to już pozamiatane,
    w kablówce kładzie się kable tylko "na gwiazdę",
    w ogóle nie wchodzą w grę kable kładzione szeregowo (przelotowo), a to dlatego, że jak i dekodery, tak i modemy z internetem potrzebują kanału zwrotnego, a łącząc się szeregowo, ten warunek nie może być spełniony.

0
  • #3 10 Sty 2014 22:07
    djaadwin
    Poziom 5  

Witaj,

Generalnie przelotnica na klatce byla zamontowana.
    W mieszkaniu mam trzy niezalezne poprowadzone kable do róznych pokoi.
    Sygnal tez bul puszczony po kablu bez gniazdka i zweryfikowalismy - polaczenie z modemem bylo zestawione.

Wiec ogolnie sygnal w kablu jest i moge sie podpiac.
    Chodzi o cos innego, ze nie bylismy w stanie zlapac sygnalu ze wskazanego gniazdka. jednoczesnie zalezalo mi na zastosowaniu gniazdka z powodow bezpieczenstwa i estetycznych - zeby nie bylo kabli - mam male dzieci

0
  • #4 10 Sty 2014 22:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

djaadwin napisał:
    W mieszkaniu mam trzy niezalezne poprowadzone kable do róznych pokoi.

No i sygnał będzie tylko w tych 3 pokojach.
    djaadwin napisał:
    Chodzi o cos innego, ze nie bylismy w stanie zlapac sygnalu ze wskazanego gniazdka

No bo na przelotowym gniazdku go nie będzie.
    djaadwin napisał:
    jednoczesnie zalezalo mi na zastosowaniu gniazdka z powodow bezpieczenstwa i estetycznych - zeby nie bylo kabli - mam male dzieci

Ale to trzeba było wezwać serwis z kablówki, na etapie kablowania mieszkania,
    a co teraz ma monter zrobić, zasad, i praw w tv kablowej nie obejdziesz, a nikt za Ciebie głowy pod topór nie położy, bo monter nie zamontuje usługi, która nie ruszy, albo Ty nie będziesz co chwile zgłaszał reklamacji na to, zresztą każda kablówka monitoruje swoja sieć, i od razu zostało by to wykryte, i ktoś dostał by po premii.

0
  • #5 10 Sty 2014 22:21
    djaadwin
    Poziom 5  

Rozumiem.
    To teraz juz ostatnie pytanie. Pal licho te przeloty, ale czy to gniazdko typu 53455311 ( nieprzelotowe) przepusci mi sygnal TV kablowego normalnie do dekodera czy modema - czy one tez powinny byc wywalone?

Bo w sumie mam dwa gniazda nieprzelotowe - moglbym na jednym podpiac modem na drugim podpiac TV.

0
  • #6 10 Sty 2014 22:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

djaadwin napisał:
    Pal licho te przeloty, ale czy to gniazdko typu 53455311 ( nieprzelotowe) przepusci mi sygnal TV kablowego normalnie do dekodera czy modema

Monterzy z kablówki mają swoje gniazdka, i to one powinny być założone (są dobierane), i mają one właśnie KZ, czyli kanał zwrotny, normalne standardowe gniazdka tego NIE mają.
    djaadwin napisał:
    czy one tez powinny byc wywalone?

Niestety, ale tak, są do zdemontowania.
    djaadwin napisał:
    Bo w sumie mam dwa gniazda nieprzelotowe - moglbym na jednym podpiac modem na drugim podpiac TV.

W skrócie można to skonkludować takim stwierdzeniem, że:
    normalne gniazdka, czy końcowe, czy przelotowe, czy to TV/R, czy TV/R/SAT, absolutnie NIE nadają się do kablówki w UPC/Multimedia/Vectra/Toya....

0
  • #7 10 Sty 2014 22:40
    djaadwin
    Poziom 5  

Dzięki wielkie.
    Juz to tez troche obczailem po twoim drugim poscie.
    Wynika na to ze powinienem zastosować gniazdko do kablówki - np. BERKER 53455111, jak pod linkiem

http://www.elektro-team.pl/gniazda-g%C5%82o%C...azdo-szerokopasmowe-2f-rtv-5907561863219.html

Mam trzy niezależne tory, więc powinno dąć rade wymienic poprostu wkladki w listwach - ten sam producent -identyczne wymiary produktów.

Jedyne mam pytanie -co do tego przelotu, bo prowadzi on u mnie na drugie pietro a to wlasnie tam bym chcial miec TV - czy jest jakis inny element ktory by mozna bylo zastosowac do złaczenia dwóch kabli?

0
  • #8 10 Sty 2014 22:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

djaadwin napisał:
    Wynika na to ze powinienem zastosować gniazdko do kablówki - np. BERKER 53455111

Nie, ono też się NIE nadaje, pisze, że do kablówki, ale nie ma w tym gniazdku KZ!!!, osobnego dla tv, osobnego dla modemu!.
    Nie kombinuj, zdemontuj gniazdka, wezwij serwis, oni wszystko zrobią.
    djaadwin napisał:
    co do tego przelotu, bo prowadzi on u mnie na drugie pietro a to wlasnie tam bym chcial miec TV - czy jest jakis inny element ktory by mozna bylo zastosowac do złaczenia dwóch kabli?

Beczka, 2 x F kompresyjne, i gniazdko, ale tylko jako "ściema" do zamaskowania dziury w ścianie, nie będzie w nim żadnego sygnału.
    Tu sobie możesz poczytać, jakie części stosuje się w kablówkach jak podałem:
    http://technetix.pl/html/gniazda.htm
    A potem spróbuj to gdzieś kupić...... ;) .

0
  • Pomocny post
    #10 10 Sty 2014 23:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Jezu, aleś Ty uparty..., na szukanie dla siebie problemów....
    tak, to gniazdko może być, tylko się nie zdziw, jak je monter i tak wywali, ale rób jak uważasz...

djaadwin napisał:
    Pytanie jeszcze tako - co to:

Beczka, 2 x F kompresyjne

Beczka:
    http://www.dipol.com.pl/profesjonalne_przejscie_gniazdo_f_-_gniazdo_f_pct-81-f-dfg_E80380.htm
    F kompresyjny (na zaciskarkę):
    http://www.dipol.com.pl/zlacze_f_pct-trs-6-nt_pct_kompresyjne_do_kabli_rg-6_E80330.htm
    A tu zaciskarka:
    http://www.dipol.com.pl/zaciskacz_uniwersalny...zlaczy_kompresyjnych_bnc_f_iec_rca_E80075.htm

0
  • #11 10 Sty 2014 23:14
    djaadwin
    Poziom 5  

Dzięki wielkie!
    Skonsultuje jeszcze jutro z Vectra - zeby nie bulic kasy na daremno...

0
  • #12 10 Sty 2014 23:24
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

djaadwin napisał:
    Skonsultuje jeszcze jutro z Vectra - zeby nie bulic kasy na daremno...

I to najlepsza rozwiązanie.
    Ja mam UPC, u nich założenie 1 gniazdka, to koszt brutto 50 zł, ale w tym policzone jest wszystko: kabel, gniazdko, robocizna, dojazd, F kompresyjne, beczki, połączenia wszelkiego rodzaju, nawet, jeśli faktyczny koszt według cen rzeczywistych wyjdzie nawet 300 zł, ja zapłacę tylko 50 zł brutto za jedno gniazdko.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo