Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spis elementów wykrywacza metalu

11 Sty 2014 06:12 2166 6
  • Poziom 12  
    Witam, pomoże mi ktoś zrobić dokładny spis elementów wykrywacza metalu? nie pamiętam jaki to był wykrywacz. Mam gotową płytkę ale nie chcę popełnić błędów z elementami. Układ będzie zasilany 12v z akumulatorka. Nie jestem zbyt dobry z elektroniki dlatego proszę o pomoc fachowców. Dołączam zdjęcie z schematem. z góry dziękuje za pomoc. Spis elementów wykrywacza metalu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Nadal nie wiem jakie elementy. Tamta strona avt już nie istnieje a słyszałem że te 2 wykrywacze znacznie się różnią.
  • Poziom 43  
    Szukaj AVT5196 albo lucaslab oba źródła istnieją i google znajduje.
  • Poziom 12  
    Mam już wszystkie części. Wykrywacz złożony ale mam problem, nie mogę nigdzie dostać tranzystora BF245 czym to można zastąpić? tego LF357 też nie dostałem ale zastąpiłem go tl081cn.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    nie mogę nigdzie dostać tranzystora BF245 czym to można zastąpić?
    To najpopularniejszy N- kanałowy JFET na rynku, jeśli w sklepie w którym kupujesz są jakieś JFET'y podaj typy zobaczymy co się nada.
    Mogą podać J113 ale czy znajdziesz?

Cytat:
    tego LF357 też nie dostałem ale zastąpiłem go tl081cn.
    Nie bez powodu zastosowali zdekompensowany wzmacniacz LF357, TL081 będzie zbyt wolny, potrzeba co najmniej tak samo szybkiego jak LF357 (20MHz 50V/us) z powodu że zastosowali tak duże wzmocnienie w jednym stopniu (70dB) trudno dobierać zamienniki, spróbował bym AD817 (50MHz 350V/us) choć ma trochę małe wzmocnienie w otwartej pętli.

EDIT: TL080 jest wzmacniaczem bez wewnętrznej kompensacji jak dołożysz zewnętrzna kompensacje (wg dokumentacji TI: C2=3pF) będzie miał nawet szersze pasmo od LF357 i jest tańszy od większości szybkich wzmacniaczy.
  • Poziom 12  
    Witam, wykrywacz zmontowany jedyne elementy kturę zostały podmienione to TL081 zamiast LF357. I przez pomyłkę wsadziłem tranzystor T1 na IRF840 i wykrywacz działa ale zmieniłem go na taki jaki powinien być. Morze niech ktoś inny się wypowie na temat tranzystora. wykrywacz łapie profil do płyt gipsowo kartonowych z jakieś 1,50 metra na cewce o średnicy 45cm 16m druta 0,7mm.

Dodano po 3 [godziny]:

Mam jeszcze pytanko jakiej średnicy polecacie cewkę do tego wykrywacza?