Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do modemu Huawei E3131 - sieć PLAY

tomp1 11 Cze 2014 22:49 47715 213
  • #31 11 Cze 2014 22:49
    itakpowiem
    Poziom 8  

A może ktoś poleci antenę dla modemu Huawei E3131 (niebrandowany), taką, żeby była odpowiednia do umocowania na busie/autobusie albo czymś innym, co się porusza?
    Z góry dzięki za informacje.

• #32 11 Cze 2014 22:59
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Do takich rozwiązań jedynie antena magnetyczna czyli typu patyk. Dookólna przeniesie pobór sygnału na zewnątrz. Z reguły jakoś działa na UMTS900. Ale cudów nie oczekuj.

• #34 18 Sie 2014 13:28
    proidea
    Poziom 2  

Prośba o pomoc w doborze anteny dla modemu Huawei E3131, sieć Orange, miejsowość Wybranówek woj. wielkopolskie. Łapie 3G, ale sygnał jest niestabilny.

• #35 18 Sie 2014 13:47
    matek451

W swojej lokalizacji możesz korzystać z sieci UMTS900 NetWorks.Najbliższe BTS-y UMTS900 to Mieścisko, Strzelecka 186, Janowiec Wlkp. ul.Zielona1 oraz Włoszanowo.Wszystkie 5-6 km od ciebie . Polecane anteny http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html Kabel max. 10 m.Konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Jeśli dysponowałbyś modemem/routerem z HSPA+DC możnaby pokusić się o połączenie z siecią UMTS2100 NetWorks na antenie panelowej 2100MHz. BTS-y w tych samych lokalizacjach. Na DC prędkości dwukrotnie wyższe, E-3131 nie obsługuje dwóch nośnych. Dlatego antena jak z linka.

• #36 31 Sie 2014 13:47
    Sremik22
    Poziom 1  

witam od nie dawna mam net mobilny w sieci PLAY korzystam z modemu huawei E3131 (dokładnie E3131h-2) chciałbym uzyskać informacje jaką antenę musiałbym nabyć wewnętrzną lub zewnętrzna bym mógł swobodnie korzystać z internetu.
    Od jakiegoś czasy wynajmuje pomieszczenie piwniczne z ograniczonym zasięgiem w tel (1kreska) a internet potrzebny jest mi do pracy, zasięg na zewnątrz jest idealny.

Moje lokalizacja to Śrem woj. Wielkopolskie

jeśli ktoś mógłby mi doradzić byłbym wdzięczny.

• #37 02 Wrz 2014 14:08
    proidea
    Poziom 2  

matek451 napisał:
    W swojej lokalizacji możesz korzystać z sieci UMTS900 NetWorks.....

Dzieki, śmiga aż miło :)

• #38 26 Paź 2014 01:17
    rezaldinio
    Poziom 2  

Witam! Mam problem z prędkością oraz zasięgiem internetu w Play, mam dość stary modem ZTE MF 637 ( ma wejscie na jedną antene zewn.) - prędkość na tym modemie jest bliska modemowi tel. z 1995r . Miałem na teście Modem LTE z Play lecz "gubił" LTE oraz zasięg - jednak szybkość była już o niebo lepsza. Wnioskuję że musze mieć antene aby połączenie było stabilne i na przyzwoitym poziomie. Teraz pytanie jaki zestaw wybrać? modem wpięty do TP-Linka.
    Lokalizacja - Piotroniowice ( zachodnia część miejscowości) 56-100 Wołów woj. dolnośląskie

• #39 26 Paź 2014 07:55
    matek451

Czego oczekujesz po muzealnym modemie? prędkości też muzealne. Modem nadaje się do elektrośmieci. Nie obsługuje UMTS900. W swojej lokalizacji na 3G w Play zasięg jest realizowany z BTS-a UMTS900 Play w Wołowie, Kołątaja 2. W tej lokalizacji jest również UMTS2100 ale nie wiadomo czy działa i jego zasięg jest mniejszy niż na UMTS900. Proponuję dwa wyjścia. Zakup modemu z UMTS900 np. E-3131. Z odległości ok. 2 ,5km na UMTS900 ten modem powinien działać bez anteny. Ale to półśrodki wobec tego, że w Wołowie działa LTE1800 Play. Dlatego proponuję zakup modemu LTE. najlepiej kup w Play zestaw na kartę za 199złz modemem E-3272 i 2GB internetu i zrób ponowny test na zewnątrz domu. Podaj poziom sygnału w dBm. Dopiero wtedy dobierzemy antenę. Do LTE polecam http://www.cybertech.com.pl/p130,antena-dualna-lte-4g-15dbi-do-huawei-e3272-e3372-mimo.html,, Kabel do 10m. Osobiście polecam zestaw do LTE. Z tej odległośći z wymienioną anteną będzie pracował OK.

• #40 26 Paź 2014 18:29
    lukaszmuk
    Poziom 2  

Witam,
    miejscowosc Rybitwy gmina Baboszewo. siec Play
    model modemu jak w temacie:)

prosze o doradzenie anteny i w jakim kierunku ja skierowac??
    z doswiadcznia wiem ze na polnoc(glinojeck) lub polnocny-zachod(raciaz) .
    i jaki moze byc maksymalny kabel do anteny 10,15,20m ? i skad ta roznica.

dziekuje z gory za pomoc.

• #41 26 Paź 2014 18:56
    matek451

W twojej lokalizacji w Play korzystasz z sieci UMS900. Najbliższy BTS w Glinojecku ul.kościelna 1. Inny w Raciążu. Bliżej ok. 6 km masz do Glinojecka. Do tej częstotliwości polecane anteny http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html do tego konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Kabel max 10m. Im dłuższy kabel tym większe straty. H-155 stosowany do tej anteny na 900MHz traci ok 0,3dB/m, Czyli z kablem 10m i konektorem zysk tych anten będzie mniejszy o ok. 3-4dBi. Tłumienność kabli koncentrycznych rośnie wraz z częstotliwością . Np dla 1800MHz wynosi dla wspomnianego H-155 0,45 dB/m a na 2100MHz już ok. 0,5dB/m. Dlatego dążymy aby kabel był możliwie jak najkrótszy.

• #42 26 Paź 2014 19:18
    lukaszmuk
    Poziom 2  

ok, a jak duza roznica miedzy tymi antenami jest?

mam at20 ktore kupilem z 6/7 lat temu:)

zasadniczo jest roznica wieksza miedzy nimi dla mnie? pytam sie ze wzgledu praktycznego, chodzi mi oto ze jedna ma 1,7m dlugosci a druga 0,7m wiec krotsza bedzie lepiej mi wpasowac pod zadaszenie(dom w stylu goralskim).
    plus jak sie domyslam taka antena bedzie mniej podatna na boczne podmuchy wiatru.

czy moje obawy sa bezpodstawne???

• #43 26 Paź 2014 20:07
    matek451

Dobrze myślisz. ATK-20 to kawał anteny, wymaga solidnego mocowania. Na dystansie 6km ATK-10/900 może wystarczyć. Jak masz ATK-20 zrób testy na niej.

• #44 27 Paź 2014 10:53
    rezaldinio
    Poziom 2  

Matek Dzieki za odpowiedź!
    Rozważam jeszcze zakup
    routera Huawei E5372 czy lepszy zasięg bedzie na modemie E3131?

• #45 27 Paź 2014 13:52
    matek451

To zasadniczo dwa różne sprzęty. E-3131 to modem 3G z HSPA+ do 21,6Mb/s. do stworzenia sieci domowej potrzebny jest router z USb , który jest z nim zgodny. E-5372 to router mobilny MiFi, ma wbudowany modem LTE, obsługuje wszystkie standardy polskich operatorów. Tworzy sieć WiFi o małym zasięgu , nie ma LAN. Nie polecam do domu, do pracy ciągłej 24/7. Obydwa majązłącza anteny zew. , która w twojej loklizacji jest niezbędna. dysponując modemem/ routerem z LTE można by popróbować połączyć się z BTS-em LTE1800play w Glinojecku. Do LTE 1800 potrzebna antena Dual LTE na 1800MHz. Wg. mapy zasięgu Play, LTe kończy się przed Rybitwami. Ale trzeba to zweryfikować w terenie.

• #46 28 Paź 2014 06:45
    rezaldinio
    Poziom 2  

Matek dzieki za odpowiedź! zamówiłem modem z LTE z wyjściem na 2 anteny . Twoje wskazówki są bardzo cenne dla takich laików jak ja. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI! Mam nadzieje że kiedyś w innym temacie będe mógł Ci pomóc tak jak Ty pomagasz innym.
    PS Moja lokalizacja to Piotroniowice k.Wołowa na dolnym śląsku - zamotałeś sie w nawale pytań… Wybaczam ;D
    Pozdrawiam!

• #47 28 Paź 2014 14:24
    FasterThanX
    Poziom 13  

Cytat:
    H-155 stosowany do tej anteny na 900MHz traci ok 0,3dB/m, Czyli z kablem 10m i konektorem zysk tych anten będzie mniejszy o ok. 3-4dBi. Tłumienność kabli koncentrycznych rośnie wraz z częstotliwością . Np dla 1800MHz wynosi dla wspomnianego H-155 0,45 dB/m a na 2100MHz już ok. 0,5dB/m. Dlatego dążymy aby kabel był możliwie jak najkrótszy.

Czyli budujac dom warto puscic skretke na poddasze i tam miec router aby straty byly najmniejsze?

• #48 29 Paź 2014 08:30
    Pawel.ski
    Poziom 7  

Witam

Mam problem z zasięgiem internetu z sieci Play w domu (modem nawet nie łączy się z siecią). Mieszkam w miejscowości Skórzewo w najbliższym sąsiedztwie Poznania. Co prawda w większej części miejscowosci zasięg jest, ale na nowe osiedla juz nie dociera. Jest jakąś antena która mnie uratuje?

• #49 29 Paź 2014 18:23
    kuba-gubin
    Poziom 1  

Witam. Podłącze się do tematu. Jaką antenę wybrać?
    Sieć Orange, modem Huawei E3131, mieszkam w miejscowości Grabice woj. lubuskie powiat Krosno Odrzańskie, gmina Gubin. Najbliższy nadajnik Orange jest w m. Sękowice - w linii prostej 3,5 km i same lasy. Mój zasięg zależy od pory dnia i pogody. Raz jest super, a czasami ledwo śmiga. Latem wyrzucam modem za okno, ale zrobiło się zimno i nieprzyjemnie siedzieć przy otwartym oknie. Jaką antenę polecacie? I czy wystarczy wywalić antenę na zewnątrz, a modem w środku czy modem też trzeba na zewnątrz?
    Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.

• #50 29 Paź 2014 18:41
    matek451

@Pawel.ski Jaki masz modem, router. W jakiej technologii nie masz zasięgu w Play? Próbowałeś na zewnątrz?

• #51 29 Paź 2014 20:06
    Pawel.ski
    Poziom 7  

Nie mam jakiegokolwiek zasiegu wewnątrz. Chodzilem tez po domu i wystawialem modem za okno (od pn), na balkon(od pd). Bez efektu. Modem to huawei e3131 a router to tp-link tl-mr3420

• #52 29 Paź 2014 20:47
    matek451

Jesli możesz to sprawdź zasięg w pobliżu BTS-a UMTS2100 Play przy ul.Poznańskiej 86 lub Poznań, Frezjowa 7, Grunwaldzka 403.

• #53 29 Paź 2014 21:14
    Pawel.ski
    Poziom 7  

Dziwna sprawa, ten BTS na poznańskiej jest ode mnie niewiele ponad 1 km w linii prostej. Teren płaski. Same pola i niska zabudowa...

• #54 29 Paź 2014 21:18
    matek451

Dlatego trzeba sprawdzić czy modem sprawny.

• #55 29 Paź 2014 21:23
    Pawel.ski
    Poziom 7  

Fakt. Przejade się z laptopem w tamto miejsce. Ale na mapie operatora po mojej stronie miejscowosci jest plama bez zasiegu. Dziwne, skoro jest taka mała odległość od bts-u

• #56 30 Paź 2014 12:09
    rezaldinio
    Poziom 2  

Matek jest opcja na modem lte 3372 orientujesz sie czy będzie to Rezala z routerem tplinka w sieci play Piotroniowice 56-100 Wołów? Ewentualnie jakie anteny dokupić ?
    Pozdrawiam
    Grzesiek

• #57 06 Lis 2014 20:24
    Pawel.ski
    Poziom 7  

@Matek faktycznie poprzedni modem był uszkodzony. Po zainstalowaniu nowego siła sygnału sięga 12% i internet działa fatalnie. Czy i ewentualnie jakaś antena zewnętrzna tutaj pomoże?

• #58 23 Lis 2014 20:56
    greep
    Poziom 19  

Czy ktos moze napisac o ile zwiekszyla mu sie predkosc (upload i download) po podlaczeniu anteny?

Odnosnie mojego pytania, zastanawiam sie nad wyborem anteny i... mysle o tej:
    ANTENA TAJFUN 4G 19 dBi (wpisz w google lub na allegro).

Siec z ktorej chcialbym korzystac to: PLAY
    Modem: prawdopodobnie HUAWEI E3131 S2
    Wedlug mapy PLAY, zasieg LTE jest kilka km poza moim zasiegiem.

W ok. 5-6km w linii prostej sa 2 maszty i kilka nadajnikow (po drodze brak zabudowan, troche drzew i nadajniki sa ok 30m wyzej od mojej lokalizacji).
    Na stronie http://beta.btsearch.pl znalazlem wiecej informacji na temat nadajnikow w poblizu:
    - Orange UMTS 2100 / GSM 900
    - T-Mobile GMS900 / GSM1800
    - Plus UMTS 2100 / GSM 900 GSM 2100
    Jako ze PLAY ma zasieg z wszystkich sieci (T-Mobile nie jestem na 100% pewien), wydaje mi sie ze lepiej bedzie zamowic internet wlasnie z PLAY.

Odnosnie domu gdzie chcialbym korzystac z internetu:
    Kiedys telefonem udalo mi sie uzyskac ok 4-7Mb/s w tym miejscu (na zewnatrz) - teraz nie moge sprawdzic bo mnie tam aktualnie nie ma...

Ile i czy w ogole antena cos poprawi?

Dzieki za pomoc

• #59 23 Lis 2014 21:28
    matek451

Ta antena to może wywołać tajfun ale w twojej głowie, z powodu bólu, który będziesz miał po jej zakupie. Strona sprzedawcy pełna marketingowego bełkotu i megabzdur, a jej zysk wyssany z palaca. Wielozakresowy złom, który na pewno nie ma 19dBi. To antena logarytmiczna typu YAGI w obudowie. Sprzedający nie ma pojęcia co sprzedaje. Pobił nawet mojego "faworyta' czyli YAGI z Nowej Jarząbki. Z całego serca odradzam. Teraz druga sprawa, kto ci powiedział, że będziesz miał w Play zasięg wszystkich sieci w taryfie data( internetowej)? To nieprawda, roaming krajowy tylko na 3G w taryfach głosowych. podsumowując , zacznij od podania lokalizacji i budżetu oraz wymagań jeśli chodzi o limit. Czy chcesz mieć sieć domową czy tylko modem i internet na jednym kompie. Podpowiem operatora, sprzęt i antenę.

• #60 24 Lis 2014 02:03
    greep
    Poziom 19  

Dodalem pare linijek do swojego powyzszego posta, ale nie wiem czemu ich nie zaakceptowalem.
    Wspomnialem tam ze znalazlem artykul ze kierukowa antena bedzie lepsza i ze modem E3131 na slabe zlacze antenowy i ze slabo dziala w sieci Play.

W odpowiedzi na Twoje pytania:
    - Lokalizacja Goraj
    - Najblizsze nadajniki obok Frampola
    - Odleglosc od nadajnikow ok 5-6km (bede troche blizej nadajnikow niz sam Goraj, tj. ok 5km w linii prostej).
    - Na anetene chcialbym wydac ok 100zl, moge troche wiecej jesli bylaby roznica..
    - Chodzi mi o dobry, tj stabilny internet do telekonferencji poprzez Microsoft Lync 2010 (Lync ma wieksze zapotrzebowanie na predkosc niz Skype, bo uzywa innych kodekow audio). - czy mozna oczekiwac takiego stabilnego polaczenia od bezprzewodowego internetu? Jesli nie ma szans, moze poszukam innego rozwiazania.
    - Rozwiazanie ma byc tymczasowe - dlatego nie chce wydawac za duzo pieniedzy, ale 100-150zl na antene moge przeznaczyc.
    - Tak samo ok 100zl na modem
    - Jesli chodzi o pakiet Play, chcialem wybrac taryfe LTE z duzym limitem danych (potrzebne mi to bedzie na 1-2 miesiace).
    - Potem prawdopodobnie ktos bedzie korzystac z internetu sporadycznie (inna taryfa).
    - Nie chce rodzielac sygnalu na router, a zwlaszcza bezprzewodowo, bo wiem ze Lync tego nie lubi i przycina przy rozmowach...
    - Zastanawialem sie nad 2 ofertami Play:
    1. Nowy Play Online (125zl i ok 26GB)
    2. Play Online na Kartę 4G LTE (125zl i ok 30GB)

pozdrawiam i dziekuje

Szukaj w 5mln produktów