Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena do modemu Huawei E3131 - sieć PLAY

tomp1 25 Lis 2014 01:09 45924 213
  • #61 25 Lis 2014 01:09
    greep
    Poziom 19  

Byloby super gdyby ktos odpisal, bo chcialbym zamowic antent jak najszybciej. dzieki

• #62 25 Lis 2014 09:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

W Goraju zasięg 3G w Play (i to słaby) zapewnia BTS UMTS900 Play we Frampolu. To dziwna stacja tak jakby miała tylko dwa sektory ustawione na wschód i zachód. stąd teren na płlnoc jest niedoświetlony. Stąd mogą być problemy. Ogólnie trzeba by zrobić testy. W tej samej lokalizacji działa LTE1800 Play ale zasięg teoretycznie kończy się około 1,5 km od Goraja. Co do sprzętu to akurat E-3131 dobrze działa na UMTS900. To sprawdzony i dobry modem z HSPA+ do 21,6Mb/s. W cenie do 100 zł ciężko kupić coś lepszego. Osobiście dołożyłbym trochę i kupił coś z LTE i HSPA+DC. Jeśli chodzi o antenę to do 3g na UMTS900 polecane to http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html Chcesz brać ofertę pre-paid jak rozumiem. Najlepiej mając modem/ telefon zrobić wcześniej testy operatorów.

• #63 25 Lis 2014 14:32
    greep
    Poziom 19  

matek451 napisał:
    W Goraju zasięg 3G w Play (i to słaby) zapewnia BTS UMTS900 Play we Frampolu. To dziwna stacja tak jakby miała tylko dwa sektory ustawione na wschód i zachód. stąd teren na płlnoc jest niedoświetlony. Stąd mogą być problemy. Ogólnie trzeba by zrobić testy. W tej samej lokalizacji działa LTE1800 Play ale zasięg teoretycznie kończy się około 1,5 km od Goraja. Co do sprzętu to akurat E-3131 dobrze działa na UMTS900. To sprawdzony i dobry modem z HSPA+ do 21,6Mb/s. W cenie do 100 zł ciężko kupić coś lepszego. Osobiście dołożyłbym trochę i kupił coś z LTE i HSPA+DC. Jeśli chodzi o antenę to do 3g na UMTS900 polecane to http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html Chcesz brać ofertę pre-paid jak rozumiem. Najlepiej mając modem/ telefon zrobić wcześniej testy operatorów.

Dziekuje bardzo za odpowiedz.
    Jeszcze krotkie pytanie dodatkowe.
    Myslalem ze zasieg Play bede mial z innego (blizszego ode mnie nadajnika).

Wydaje mi sie ze bede mial szybszy internet, jesli zamowie go z Orange (GSM900) lub Plus (GSM900), bo ich BTSy polozone sa ok. 2km blizej mnie.
    Ta sama antena, ktora polecasz powyzej powinna pasowac (dziala na GSM900)

Gdybym w przyszlosci chcial zmienic karte na Aero2 (nadajniki za w podobnej odleglosci, ale w innym kierunku), to tez wszystko powinno dzialac ok na tej samej antenie i tym samym modemie HUAWEI E3131?

Bylbym wdzieczny jakbys mogl potwierdzic - pozdrawiam

• #64 25 Lis 2014 15:21
    matek451

Nie interesują cię BTS-y GSM900 każdego z operatorów. One obsługują tylko 2G z EDGE do 256kb/s. Jeśli chodzi o Play to z krajowego roamingu T-mobile czy Plusa korzysta tylko w taryfach głosowych. Taryfy internetowe zarówno na abonament i pre-paid korzystaja tylko z macierzystej sieci 3G (na UMTS2100 i UMTS900) oraz LTE1800. Z innych operatorów masz zasięg 3G Plusa/CP realizowany z BTS-a UMTS900 Aero2 w Chrzanowie. Do tego zasięg Orange i T-mobile z sieci NetWorks. Najbliższy BTS UMTS900 i UMTS2100 we Frampolu. Antena na 900MHz działa ze wszystkimi BTS-ami UMTS 900 polskich operatorów, podobnie E-3131. Aby korzystać z BDI Aero2 musisz tylko ustawić odpowiedni APN : darmowy, no i ustawić antenę na Chrzanów.

• #65 25 Lis 2014 20:50
    greep
    Poziom 19  

Dzieki za szczegolowe wytlumaczenie.
    tak wiec najpierw sprobuje ze startowka T-Mobile bo jak piszesz, nadajnik UMTS 900 jest ode mnie o ok 3km blizej, niz Play UMTS 900. Oprocz tego, nadajnik T-Mobile polozony jest na wzgorzu.

• #66 01 Gru 2014 17:17
    milkamil
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam karte SIM 4G z play, ale w mojej miejscowosci nie ma 4G, wiec licze na dobre 3G.
    W domu na poddaszu dl/ul odpowiednio wychodzi mi 4 (w porywach 7) /1 mbps. Sila sygnalu jaka udalo mi sie osiagnac w zalznosci od polozenia to ok -83 do -103, procentowo od 8-42%. Czy antena cos pomoze i jesli tak to jaka pod 900 czy 2100?

Modem: E3131 podłączony do Netgear WNR3500l v1 z Tomato 1.28
    Miejscowosc: Ochaby Wielkie
    BTS: wg mapy Pierściec, Kępa Winogradzka GSM900 UMTS2100, okolo 5-6km w lini prostej, przeszkody glownie drzewa, budynki

Dzieki!

• #69 09 Gru 2014 18:09
    angelus66
    Poziom 2  

Witam ślicznie,
    Mam już od jakiegoś czasu internet z Playa, prędkość do 4mb , ale od jakiegoś czasu zauważyłem spadek prędkości, duże wahania w pingu podczas grania w gry multiplayer etc, chciałbym dokupić jakąś porządną antenę i proszę o jakąś poradę :)

modem/adapter: Huawei e3131 (sam adapter podpięty do peca)
    miejscowość: Człuchów
    Pc: stacjonarny

Patrzyłem na mapę tych nadajników bts ale jakoś nic z tego nie rozumiem , lub się coś nie załadowało i nie wiem dokładnie gdzie jest antena, ale jest chyba tylko jedna, radiowo-tel o której wiem to bd jakieś hmm 2-3km od mojego miejsca zamieszkania, czy antena tak jak tutaj podawano kierunkowa coś pomoże , wzmocni sygnał nie będzie wahania w pingu , coś to da? Jeśli tak to proszę o pomoc w dobraniu konkretnej anteny, umm rozumiem że mam ją zamontować na budynku w stronę sygnału , ale potem tym kablem do czego się ją podpina , gdzie jest wejście? Trochę słabo bd w zimie, bo jeśli bd musiał ją przeciągać przez okno do kompa lub coś , to trochę przesrane (może tutaj jakaś podpowiedź jak by to poprowadzić sensownie?) :D

Może trochę zamieszałem tą wypowiedzią ale jestem totalnym laikiem w tej konkretnej sprawie :(
    ed: Z góry dziękuje za pomoc. Jeśli czegoś nie dopowiedział to proszę mi przypomnieć :)
    Ewentualnie doradzenie mi jakiegoś innego dostawcy internetu , myślałem konkretnie o plus LTE oraz Neostrada, która tu już wcześniej była używana, wiem że trochę odbiegam od tematy, ale chce to tym razem zrobić solidnie , żeby nie żałować :)

• #70 09 Gru 2014 18:44
    matek451

Jesteś z samego Człuchowa, jaki masz poziom sygnału? podaj w dBm. Sprawdzisz w zakładce Narzędzia -Diagnostyka-Stan sieci w aplikacji Play do łączenia.W Człuchowie działają dwa BTS-y Play. przy Traugutta i Sienkiewicza. Pozwolenia na UMTS900 i UMTS2100. Prawdopodobnie działają, jak daleko masz do nich? Jaka umowa w Play i do kiedy? W Człuchowie i okolicach jest już zasięg LTE Play. BTS LTE1800 w tej samej lokalizacji. Aby z nich skorzystać potrzebny modem/router z LTE1800.

• #71 09 Gru 2014 19:55
    angelus66
    Poziom 2  

RSSI: -89dBm w programie playa , to jest to tak? -89 O_o to chyba słabo? ale siłe sygnały mam dostateczną , czasem słabą ;/
    Mieszkam na ulicy Bema, więc do centrum mam około 2,5km gdzieś [traugutta] a do Sienkiewicza jakieś 1km,
    Internet to PLAY ONLINE 4g LTE na okres 12 miesięcy który skończył się 23listopada czyli 2tygodnie temu :D w sumie ciekawe dlaczego dalej mam neta i nie dzwonią nie dają znaku co i jak , dopiero teraz mi się przypomniało że ten okres się skończył ..

• #72 09 Gru 2014 20:09
    matek451

Umowa przeszła na czas nieokreślony. Powinieneś ją wypowiedzieć i wziąć nową na innych warunkach. Złóż wypowiedzenie w punkcie Play. skontaktuje się z tobą GU Play. Możesz uzyskać następujące oferty . Umowa bez sprzętu na 15 m-cy; 30GB za 24,99, 55GB za 29,99 lub bez limitu za 44,99 w tym 6 m-cy za 24,99( średnia 37 zł). Do tego noce 0-8 bez limitu. Oferta nielimitowana na 3G i LTE. Warto skorzystać z LTE, masz zasięg. Potrzebujesz modem/router z LTE. w Play jest 2-3 razy droższy niż na wolnym rynku. Na LTE dużo lepsze prędkości i ping.

• #73 09 Gru 2014 20:19
    angelus66
    Poziom 2  

Dobrze to ja bym jutro poszedł z papierami umową i tym wszystkim i wypowiedział im tą umowę i wziął nową wtedy bez sprzętu najlepiej mówisz tak, bo taniej , czy od razu z modemem lte 4g proponowanym od nich(może nie było by tak wielkiej różnicy, abonament byłby pewnie trochę wyższy?) wziął bym bez limitu bo już naprawdę mam tego dość , to by mi pasowało.. bardzo
    Co byś polecił router czy modem przenośny? Czym właściwie te dwa urządzenia się cechują, do czego służą? Byłbym wdzięczny za trochę informacji :)

• #74 09 Gru 2014 21:08
    matek451

W salonie składasz wypowiedzenie obecnej umowy i usługa działa jeszcze 30dni. Zostaw im numer kontaktowy i wtedy z tobą skontaktuje się Grupa Utrzymania w Play, która ma takie propozycje jak podałem. W salonie są dużo gorsze. Np. bez limitu jest na 24 m-ce , z tego 6x29,99 +18x49,99. czyli średnio 45 zł. Z GU otrzymasz na 15m-cy i za 37 zł średnio. Oczywiście bez sprzętu. W Play w umowie ze sprzętem kosztuje on 2-3 razy drożej i nie opłaca się go brać9 np. z modemem 24x20 zł=480 zł za modem E-3272). Możesz kupić u nich ten modem LTE E-3272 lub E-3372 w ofercie na kartę ze starterem 2lub 3GB za 199 zł. Jesli chcesz mieć sieć w domu warto kupić router stacjonarny z wbudowanym modemem LTE, np. B-593s-22 na OLX, Allegro za około 400-450 zł.

• #75 15 Gru 2014 21:53
    daniel199412
    Poziom 2  

witam podpinam sie do tematu bo tez mam problem z internetem w sieci t mobile. chcial bym kupic antene do modemu e3131 i nie wiem jaka antene kupic. nadajnik oddalony o okolo 8 km ktory znajduje sie w miejscowosci miaczyn i pasmo to 900mhz. a moja miejscowosc to kolonia sitno.

• #76 15 Gru 2014 22:16
    matek451

Najbliższe BTS-y UMTS900netWorks, z których korzystasz w T-Mobile to Miączyn lub Zamość,Legionów 10. Potrzebujesz jedną z anten http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html , kabel max. 10m i konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Przy tej odległości lepiej ATK-20, ustawiasz po kolei na każdy z tych BTS-ów i wybierzesz ten o lepszych parametrach internetu. Na modemie ustawione oczywiście tylko 3G.

• #77 16 Gru 2014 00:03
    daniel199412
    Poziom 2  

dzieki bardzo za szybka odpowiedz.

• #78 16 Gru 2014 21:25
    iprzybys
    Poziom 1  

Witam,
    również podpinam się do tematu:
    szukam anteny (zewnętrznej) do modemu Huawei E3131,
    miejscowość: Sobole w powiecie Radzyń Podl.
    najbliższe nadajniki w linii prostej wg strony beta.btsearch : Domaszewnica (Orange, GSM 900, 1800 / UMTS 900, 2100) ok. 3,5 km ; Stok (T-Mobile, GSM 900/UMTS 900) 4 km; Ulan (Plus, GSM 900) 4 km.

Sieć prawdopodobnie Play, jednak to jest jeszcze kwestia otwarta.
    Internet na kartę do użytku na jednym komputerze, przeglądanie stron, poczta, ewentualnie download/upload plików w granicach 100 MB

Proszę o jakieś sugestie odnośnie anteny i operatora

• #79 16 Gru 2014 22:59
    matek451

Zacznijmy od zasięgu. Najlepszy posiadasz w sieciach Plus/CP. Dociera do ciebie LTE z BTS-a LTE1800 Mobylandu w Ulanie. Tamże BTS UMTS900 Aero2 zapewniający zasięg 3G w Plusie/CP. Dalej Orange i T-Mobile. Korzystają na 3G z sieci NetWorks, BTS UMTS2100 i UMTS900 Domaszewnica i UMTS900 Stok. No i na koniec sieć o najsłabszym sygnale czyli Play. Najbliższe BTS-y UMTS900 Play w Łukowie i Radzyniu. Aby skorzystać z UMTS900 kazdego z tych operatorów na E-3131 potrzebujesz anteny na 900MHz. Do bliższych BTS-ów Orange, T-mobile czy Plus wystarczy http://www.cybertech.com.pl/p89,antena-atk-10-13-5dbi-kabel-fme-z.html z kablem max. 10m. Do Play http://www.cybertech.com.pl/p90,antena-atk-20-16-5dbi-kabel-fme-z.html z takin samym kablem. do tego konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html Jeśli chodzi o ofertę na kartę to Play jest bezkonkurencyjny.

• #80 20 Gru 2014 13:50
    tesco1233
    Poziom 2  

Witam mam problem z doborem anteny zewnętrznej mieszkam w małej miejscowościi Laski Małe w woj. kujawsko- pomorskim mam model e3131 HSPA+ z sieci Plus do najbliższej anteny mam w lini prostej 5 km tereny nierówne dużo lasów . Prosze o szybkie doradzenie jaka antene mam zakupić z góry dzięki :D

• #82 20 Gru 2014 15:13
    tesco1233
    Poziom 2  

jak mam pzrestawić na 3G bo aktualnie mam modem z Play a karte sim z plusa i tu nie ma chyba opcji wyboru 3G

• #83 20 Gru 2014 15:20
    matek451

W mobile partnerze na E-3131 od Play jest opcja wyboru sieci Tylko WCDMA czyli 3G. zakładka Narzędzia-Sieć-Typ sieci.

• #84 20 Gru 2014 15:53
    tesco1233
    Poziom 2  

aha czyli WCDMA to inaczej 3G spoko to tak mam ustawione :D

Dodano po 6 [minuty]:

lepiej żebym skierował antene na Łysinin czy na Annowo czy to bez róznicy ?

• #85 20 Gru 2014 16:09
    matek451

Popróbuj wszystkie wymienione BTS-y, zrób testy i wybierzesz ten, który zapewni najlepsze parametry internetu.

• #86 29 Gru 2014 17:54
    foxx102
    Poziom 10  

Witam wszystkich a szczególnie @Matek451,

myślę, że będę miał dla Ciebie challange. Szukam netu do domku letniskowego w Barkocinie (Kaszuby, najbliższa miejscowość Bytów lub Miastko). Mam E3131, ale kartę INEA, która łapie każdą sieć (a przynajmniej T-Mobile bo tyle sprawdziłem). No i pytanie co byś polecił z anten? Modem będzie wsadzony do routera Wifi.

Zastanawiałem się nad tym tajfunem ale już się nie zastanawiam :)

korzystając z okazji Szczęśliwego Nowego Roku oraz samych udanych zakupów!

• #87 29 Gru 2014 21:05
    matek451

W Barkocinie zasięg 3G jeśli Inea korzysta z T-Mobile/Orange zapewnia sieć NetWorks. Najbliższe BTS-y UMTS900 w Zagonach,Podgórzu lub Trzcinnie. Odległość około 8km, las. Polecane anteny na 900MHz http://www.cybertech.com.pl/k8,anteny-lte-umts-gsm-anteny-hspa-2g-gsm-900mhz.html kabel do 10m. Do E-3131 potrzebny konektor http://www.cybertech.com.pl/p21,konektor-do-m...-e122-e156-e160-e169-i-innych-wtyk-fme-m.html

• #88 11 Sty 2015 20:41
    ViP3R
    Poziom 20  

Witam.
    Również podłączę się do tematu.
    Dostałem modem ZTE MF63 z kartą sim Orange.
    W dużym mieście oczywiście wszystko działa bez problemów.
    Jednak wiem, że w okolicach miejscowości Niekłań Wielki zasięg jest fatalny.
    Stary Sagem MYX6-2 jakoś łapie sieć ale nowe telefony poddają się.

Z tego co widzę to powinny mnie interesować 3 BTS'y. Dwa w Stąporkowie i jeden w Odrowążu. Wujek Google twierdzi, że na wszystkich trzech Orange nadaje UMTS2100

Niektóre strony podają jeszcze chyba 2 nadajniki w Stąporkowie i 2 na Starej Górze ale wydaje mi się, że odpadają

Jeśli ''śledztwo" jest prawidłowe to pozostaje tylko antena kierunkowa typu ATK-16/2 lub

Mogę prosić o walidację? :)

• #89 11 Sty 2015 21:08
    matek451

Co to znaczy dostałem router MF63 z Orange? Wziąłeś ten MiFi w abonamencie? Pytanie tylko po co jeśli chcesz korzystać z UMTS2100NetWorks , na którym jest HSPA+DC a którego ten router nie obsługuje. Ma tylko HSPA+ na UMTS2100 i UMTS900. No i w jakiej lokalizacji chcesz używać ten Orange ? stacjonarnie czy też mobilnie. Jesli to Niekłań Wielki to lokalizacja trudna-lasy. Zasięg 3G w Orange zapewnia BTS UMTS900 NetWorks w Smarkowie, około 5 km od ciebie. W Stąporkowie i Odrowążu tez UMTS900 NetWorks ale dalej i las po drodze. Na UMTS2100 ze Stąporkowa i Odrowąża zasięg dużo mniejszy. Do UMTS900 potrzebna antena kierunkowa na 900MHz. Można próbować na antenie na 2100MHz ale trudno stwierdzić jakie będą prędkości i poziom sygnału. No i wybór anten na 2100MHz szerszy. Wobec faktu posiadania routera bez DC dużo rozsądniejsze użycie anteny na 900MHz do UMTS900. A i wybór operatora kiepski. W tej lokalizacji można korzystać z LTE i 3G w Play, który oferuje w tych technologiach internet no limit. w ofercie na abonament i kartę.

• #90 11 Sty 2015 21:50
    ViP3R
    Poziom 20  

Dostęp jest służbowy, bez limitów i za darmo - jak dają to bierz, jak biją to uciekaj :)
    Wykorzystuję go głównie do pracy zdalnej.
    Chciałem mieć backup na wypadek zaniku zasilania i utraty dostępu do internetu stacjonarnego, kiedy akurat tam przebywam.

Hm.. zbiłeś mnie z tropu..
    Smarków jest teoretycznie wyżej - w stronę Starej Góry. Może i coś złapałbym.

Zakładałem, że na antenie kierunkowej 2100 modem "dogada" się z jednym z tych 3 BTS'ów, które wymieniłem i połączenie będzie w miarę stabilne. Zależy mi na stabilnym połączeniu. Czy to będzie 20Mbps czy 10Mbps to już nie ma znaczenia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME