Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel 2013 - Znikające liczby w komórkach

ninjaczyjt 11 Sty 2014 10:50 5856 11
  • #1 11 Sty 2014 10:50
    ninjaczyjt
    Poziom 6  

Po wpisaniu jakiejkolwiek liczby w komórce po przejściu do następnej liczba ta znika.
    Gdy wpiszę literę lub znaki nieliczbowe to one nie znikają. Jak w formatowaniu komórki zmieniam na tekstowe to mi te liczby widać, ale wtedy mi nie zlicza sumy tych komórek. Próbowałem już różnych ustawień formatowania i nic nie mogę z tym zmienić. Aha nie widać tej liczby tylko w komórce, bo w pasku formuły ona jest widoczna. Jak uczynić ją widoczną cały czas?

0 11
  • #2 11 Sty 2014 10:56
    tomaszdjt
    Poziom 18  

Witam
    Nie masz przypadkiem koloru czcionki ustawionej na biały :)

1
  • #3 11 Sty 2014 12:26
    markoz7874
    Poziom 31  

ninjaczyjt napisał:
    Po wpisaniu jakiejkolwiek liczby w komórce po przejściu do następnej liczba ta znika.
    Gdy wpiszę literę lub znaki nieliczbowe to one nie znikają. Jak w formatowaniu komórki zmieniam na tekstowe to mi te liczby widać, ale wtedy mi nie zlicza sumy tych komórek. Próbowałem już różnych ustawień formatowania i nic nie mogę z tym zmienić. Aha nie widać tej liczby tylko w komórce, bo w pasku formuły ona jest widoczna. Jak uczynić ją widoczną cały czas?

Pewnie masz ustawione formatowanie lub formatowanie warunkowe na biało.
    Załącz arkusz to odpowiemy bez domysłów.
    np. przy formatowaniu komórki
    Code:
    # ##0\ _z_ł;[Biały]-# ##0\ _z_ł
    liczby ujemne będą wyświetlane na biało - czyli niewidoczne.
    a przy formatowaniu
    Code:
    [Biały]# ##0\ _z_ł;[Biały]-# ##0\ _z_ł

wszystkie liczby będą niewidoczne.

0
  • #4 11 Sty 2014 15:10
    cbrman
    Poziom 27  

Wystarczy, że jest ustawiony następujący format liczb, i nie będą one widoczne w komórce:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 11 Sty 2014 15:37
    ninjaczyjt
    Poziom 6  

tomaszdjt napisał:
    Witam
    Nie masz przypadkiem koloru czcionki ustawionej na biały :)

Nie. Czcionka jest ustawiona na fioletowy kolor.

Tu filmik:Link

Dodam, że próbowałem zmieniać formatowanie liczbowe z ogólnego na różne np. niestandardowe, liczbowe i nic. Dalej to samo.
    Tylko jak wpiszę litery lub znaki np. , ; "[] to je wyświetli.
    Jak zmienię formatowani liczb na tekstowe to je wyświetli, ale nie policzy mi do sumy z innymi komórkami z liczbami.

0
  • #6 11 Sty 2014 16:42
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam
    Jeśli to możliwe kopię arkusza(Excel) tutaj

0
  • #7 11 Sty 2014 18:16
    markoz7874
    Poziom 31  

ninjaczyjt napisał:
    Tu filmik:Link

Dodam, że próbowałem zmieniać formatowanie liczbowe z ogólnego na różne np. niestandardowe, liczbowe i nic. Dalej to samo.
    Tylko jak wpiszę litery lub znaki np. , ; "[] to je wyświetli.
    Jak zmienię formatowani liczb na tekstowe to je wyświetli, ale nie policzy mi do sumy z innymi komórkami z liczbami.

Sprawdzałeś formatowanie warunkowe?
    Bawimy się w zgadywanki? Czy zamiast filmu mógłbyś zamieścić arkusz?

0
  • #8 11 Sty 2014 23:10
    ninjaczyjt
    Poziom 6  

markoz7874 napisał:
    Sprawdzałeś formatowanie warunkowe?
    Bawimy się w zgadywanki? Czy zamiast filmu mógłbyś zamieścić arkusz?

Oto ten plik exela

Link

1
  • #9 11 Sty 2014 23:22
    markoz7874
    Poziom 31  

ninjaczyjt napisał:

Oto ten plik exela

Link

Ustaw auto dopasowanie obszaru albo zmień powiększenie.

0
  • #10 12 Sty 2014 00:05
    Maciej Gonet
    Poziom 32  

Dobry wieczór,
    Mam wrażenie, że ma to związek z szerokością komórek. Tu komórki są bardzo wąskie i nie mieści się w nich nawet jedna cyfra. Ale wystarczy poszerzyć kolumnę, aby cyfra była widoczna. Excel wyświetla teksty tak, że jeśli cały znak się nie mieści w komórce, a komórka obok jest zajęta, to wyświetlany jest fragment znaku. Liczby nigdy nie są tak wyświetlane, jeśli nie mieści się nawet jedna cyfra nic nie jest wyświetlane. Sądzę, że to jest przyczyna, bo dotyczy to tylko bardzo wąskich kolumn, w których na ogół są dwukropki.
    Proszę sprawdzić.

0
  • #11 12 Sty 2014 00:12
    ninjaczyjt
    Poziom 6  

Maciej Gonet napisał:
    Dobry wieczór,
    Mam wrażenie, że ma to związek z szerokością komórek. Tu komórki są bardzo wąskie i nie mieści się w nich nawet jedna cyfra. Ale wystarczy poszerzyć kolumnę, aby cyfra była widoczna. Excel wyświetla teksty tak, że jeśli cały znak się nie mieści w komórce, a komórka obok jest zajęta, to wyświetlany jest fragment znaku. Liczby nigdy nie są tak wyświetlane, jeśli nie mieści się nawet jedna cyfra nic nie jest wyświetlane. Sądzę, że to jest przyczyna, bo dotyczy to tylko bardzo wąskich kolumn, w których na ogół są dwukropki.
    Proszę sprawdzić.

A to ci ironia. Cały czas nad tym siedzę i sam do tego doszedłem równo z tą i z wcześniejszą odpowiedzią.
    Próbowałem różnych formatowań komórek i czcionki, ale ostatnie co mi przyszło do głowy, ze to może przyczyną problemu być szerokość komórki. Doszedłem do tego tuż przed twoją sugestią, ale mimo wszystko za odpowiedź i to trafną należy ci się pochwała i dodatkowe punkty reputacji (które dodałem obydwu przedmówcom). Pozdrawiam. Problem zgłaszam jako rozwiązany,.

0
  • #12 12 Sty 2014 00:20
    markoz7874
    Poziom 31  

Na przyszłość polecam załączanie oryginalnego pliku a nie filmów ;)
    Gdybyś zrobił to wcześniej, miałbyś odpowiedz po 10 min :)

0