Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fajny zestaw do gabinetu żeby potargać czasami emocjami

stis 11 Sty 2014 11:46 4095 33
  • #1 11 Sty 2014 11:46
    stis
    Poziom 8  

Witam wszystkich! Od jakiegoś czasu interesuje mnie temat wzmacniacza i kolumn (całość stereo) do pomieszczenia około 35m2 słabo umeblowanego (biurko jakieś szafki niskie przy ścianie, kanapa, fotel i ława pomieszczenie wysokie 3,80m.
    Przeszukując forum wybór padł na kolumny Tonsil Maestro, wacham się : S czy II 180.
    Niestety wybór wzmacniacza chyba mnie przerasta , może być używany a nawet chyba lepiej jak by był używany, ale decyzja Technics, Onkyo, Yamaha, Denon. Mam chyba sentyment (z racji wieku oczywiście mojego, do Technicsa ale proszę o pomoc. Muzyka każda ale poważna rzadko, najczęściej rock, classic, pop, dance raczej wszystko na co w danej chwili mam ochotę , uwielbiam Depeche Mode :). Z góry dziękuję za pomoc .

0 29
  • #2 19 Sty 2014 08:32
    2371076
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Sty 2014 20:40
    stis
    Poziom 8  

stachu2322
    Dzięki za zainteresowanie. Tak sobie myślałem, że całość powinna się zamknąć pomiędzy 2200 a 2500 złoty ale o sto czy dwieście nie będę się bił :).

0
  • #5 19 Sty 2014 21:42
    stis
    Poziom 8  

Dzięki, ale bardziej celuję w sprzęt stereofoniczy :)

0
  • #6 20 Sty 2014 00:38
    2371076
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 25 Sty 2014 16:46
    stis
    Poziom 8  

Rozumiem Maestro II ale odsłuch kolumn Tonsila w Warszawie lub Łodzi chyba niemożliwy, więc pewnie będę musiał zawierzyć Waszym opiniom. Nadal wraca sprawa wzmacniacza czy może jakbym dodał że może być również sprzęt kina domowego który ma opcję stereo, czystych dwóch kanałów to przynajmniej było by wejście cyfrowe do podłączenia tunera SAT lub TV. Co Wy na to? :)

0
  • #8 26 Sty 2014 13:06
    Herethic
    Poziom 28  

Depeche Mode? Dave ma metaliczny głos, a Martin nie żałuje ostrości w "synth"-u.
    Nie ma tu też niskiego, zamulonego basu..

Marantz CD-75 (około 2-2,5 stówy)- jest nienatarczywy i ma ładną średnicę.

Za Dali Concept 8 warto dać około 2-2,5 tysiaca w stanie bdb.
    Tu również jest w miarę łagodnie (ale nie rapowo-kluchowato).
    Basu z 8-calowych wooferów nie brakuje.

Jednocześnie pod dość mocnym brzmieniowo Pioneer-em 757 (około 6-8stów),
    dźwięk nabierze trochę potęgi, nieco konturu. Tego im trzeba - :D

Będzie więc zdecydowanie, dobitnie, ale nie krzykliwie.

Takie było kiedyś Depeche Mode...

Pozdrawiam.

Ps. Oczywiście - to tylko przykład (którego słuchałem i przypadł mi do gustu).
    A KD-eki w stereo sobie daruj...W tym budżecie nie ma szans na cokolwiek przyzwoitego.

0
  • #9 28 Sty 2014 20:56
    k52
    Poziom 32  

Sporo jest dość świeżych i klasycznie wyglądających wzmacniaczy cambridge audio na aukcjach, albo równie elegancko wyglądający nowy pioneer A-20, dokładnie i mocno gra. Problemem są kolumny bo to one graja pierwsze skrzypce, a pomieszczenie jest spore. Może nowy: monitor audio mr4, albo używane większe i z wyższej serii bx6 lub rx6 koło 2100zł (na forach stereo hifi ) . Infinity beta 40 http://allegro.pl/infinity-beta-40-kolumny-podlogowe-stereo-i3901811622.html , lub jakieś acoustic energy .

0
  • #10 04 Lut 2014 16:42
    stis
    Poziom 8  

W czwartek rozejrzę się po Warszawie i posłucham Monitor Audio Mr4, cenowo są z do zaakceptowania, zerkam jeszcze na KLIPSCH RF52 ale cena mnie trochę odstrasza :) czy coś jeszcze warto posłuchać ?

0
  • #11 04 Lut 2014 17:28
    k52
    Poziom 32  

MR 4 grają energicznie w miarę zrównoważony sposób, klipsch rf52 to jak efekciarski koncert, masa męczącej góry, bas ( nawet basss) brak średnicy, nawet dizajn jest taki jak prezentacja muzyki . Przy pierwszym odsłuchu rf52 mogą zauroczyć, ale dłużej męczą .

0
  • #12 04 Lut 2014 22:42
    stis
    Poziom 8  

Do czwartku pozostał jeden dzień. Może jakieś propozycje kolumn do odsłuchania w czwartek?

0
  • #13 05 Lut 2014 11:13
    stis
    Poziom 8  

Czy Mr4 i Maestro II 180 to ta sama półka czy ktoś słuchał obydwu i może się wypowiedzieć ? Niestety ja nie mam możliwości odsłuchania Tonsili.

0
  • #14 05 Lut 2014 13:54
    k52
    Poziom 32  

MR4 to może nie cała klasa wyżej maestro II 180 ale ... ale przy okazji nie tak kobyła i elegancko solidnie wykończona. Skala dźwięku podobna - na ten sam metraż, mr4 mają dla mnie dokładniejszą górę oczywiście dla innych to plus lub minus . mr4 mają regulowane do potrzeb przedni i tylny br .
    Pytanie przed wyborem :dobra marka z najnowszą technologią czy lokalny patriotyzm :)

0
  • #15 05 Lut 2014 23:04
    stis
    Poziom 8  

No dobra, do odsłuchu mają być przygotowane na jutro : Monitor Audio MR4 , KLIPSCH RF52 II, INDIANA LINE NOTA 550 i kreatywna propozycja fachowca w Media Centrum. Posłuchamy zobaczymy, jutro jak wrócę poopowiadam :) i jeszcze tylko zasilanie do tych kolumn nie daje mi spokoju :(

0
  • #16 06 Lut 2014 08:16
    Herethic
    Poziom 28  

stis napisał:
    (...) jeszcze tylko zasilanie do tych kolumn nie daje mi spokoju :(
    A ja jestem bardzo ciekaw, czy na zasilaniu się skończy, bo jakoś "nie widzę" w tych kolumnach miejsca
    na "People are People", Strange love", "Lilian", "Wrong"... Za słabe dolne rejestry...
    Choć to oczywiście rzecz gustu... W końcu jeden lubi lużne boxerki, inny przyciasne stringi...;)

stis napisał:
    (...) do pomieszczenia około 35m2 słabo umeblowanego.
    Są różne sposoby poprawienia akustyki w biurze. Tu masz jeden z nich:
    Napisy 3D wykonane z odpowiedniego tworzywa.
    Totalnego szału nie ma, ale poprawa jest już znaczna.

Spójrz też na przykładowe rozlokowanie sprzętu:
    Na czerwono najbardziej newralgiczne miejsca.
    Oczywiście biuro - to biuro, ale czasem warto trochę pokombinować. :)

Powodzenia! :spoko:

0
  • #17 06 Lut 2014 09:43
    stis
    Poziom 8  

No tak właśnie leci w tle It's no Good ładny i dobrze pracujący bas jak najbardziej pożądany. :) Z akustyką pewnie będę walczył długo i mam nadzieję że skutecznie i tak muszę zacząć od czegoś i chyba lepiej żeby to były kolumny :). Może kolega "Herethic"ma swoją propozycję i dobrze by było z dostępnej półki cenowej :). Jestem umówiony na 14 na odsłuch więc może jakaś jeszcze sugestia ?

0
  • #18 06 Lut 2014 10:08
    k52
    Poziom 32  

Indiana line 550 są świetne, ładnie wykończone, ale do gabineciku max do 20m, pięknie grają ale mała skala dźwięku. W tej kategorii wygrywa MA BR4 lub nawet droższe bx5 .

0
  • #19 06 Lut 2014 13:52
    Herethic
    Poziom 28  

Moim zdaniem:

Dali Skyline 1000 (ok.4 tys zł), Dali Concept 10 (około 3 tys. zł) lub Concept 8 (ok.2tys zł.)
    Dali 850 (ok.1,5 tys zł). - łagodniejsze brzmienie. Przyda się mocny wzmacniacz z "kopem".

Do Sochaczewa masz kilkadziesiąt kilometrów - a Skyline to połączenie
    dobrego dźwięku i stylistyki - co w biurze jest moim zdaniem ważne.
    Allegro - oferta nr 3950227435. Przemyśl.

Paradigm Monitor 11v6 (około 3 tys zł) - ostre, z dość twardym basem. Wybitne.
    Można oprzec się na odsłuchu nowszego modelu, choć trochę się różnią.
    Są mniej wymagające od wzmacniacza, nawet przeciętny NAD do nich wystarczy.

Jeśli coś małego, nowego to albo do wczesnych, nieśmiałych "depechów"
    http://www.youtube.com/watch?v=eyPLMe_tu4I albo z subwooferem.

stis napisał:
    Z akustyką pewnie będę walczył długo i mam nadzieję że skutecznie.
    Spoko, dasz radę... :) Jesli nie znajdziesz w okolicy firmy, która to robi,
    możesz zgłosić się do mnie. Produkuję od niedawna takie "wynalazki".

Pozdrawiam.

0
  • #20 06 Lut 2014 17:50
    stis
    Poziom 8  

No tak, byłem posłuchałem i ... tak na moje ucho , Indiana Line 550 spokojna, subtelna ale fajna góra i środek ale trochę mało basu (dynamiki), Monitor Audio MR4 wyrazista i równa w całym zakresie góra i środek dół jednak może troche mało basu, Klipsch Rf52 faktycznie bardzo przestrzenny fajna góra ale bas jednak nie powala dodatkowo słuchałem Monitor Audio Bx6 i gdyby nie cena to są kolumny dla mnie. Równa w brzmieniu dużo szczegółów górą, dołem fajnie gra i cicho w tle i troszkę głośniej , ale ta cena :( , no najtaniej za 3090 złociszy nowe. Jeszcze chyba większy mętlik w głowie :)

0
  • #21 06 Lut 2014 17:56
    k52
    Poziom 32  

MA6 za 2000, 2100zł są na różnych forach na gwarancji jeszcze .

0
  • #22 06 Lut 2014 18:51
    Herethic
    Poziom 28  

stis napisał:
    Monitor Audio Bx6 i gdyby nie cena to są kolumny dla mnie.
    stis napisał:
    (...) całość powinna się zamknąć pomiędzy 2200 a 2500 złoty ale o sto czy dwieście nie będę się bił .
    Można kupić uzywki za ok. 2-2,5 kzł... Dwie sztuki z kilkuletnią gwarancją. Warto.

Szczerze mówiąc, ja też lubię te kolumny. Kilka razy je polecałem na forum. :) Ale można znacznie lepiej...
    Od wspomnianych Dali 8 mają ciekawszą górę, reszta jest moim zdaniem gorsza. Rzecz gustu.

Skyline 1000 miażdżą je jakością brzmienia, choć są trochę specyficzne.
    Wbrew pozorom nie mają potężnego basu, ale jest wystarczający.
    Kapitalna przestrzenność dźwięku - choć sporo walki z akustyką.

Jeśli jednak Klipsch, to nie RF 52, tylko RF-82 - też do wzięcia za podobną kasę co Mx6.
    Ale przy dłuższym odsłuchu potrafia zmęczyć... Bas jest mocniejszy niż w Mx6,
    średnica-średnia, wysokie w ten sam "deseń" co Rf 52. Nie za ostre na Depeche ?

Pozdrawiam!

0
  • #23 07 Lut 2014 22:52
    stis
    Poziom 8  

Przepraszam wszystkich :) ale nie stać mnie na to co bym chciał (bx6 :( ) i jakiś mocny napęd do tego wszystkiego dostałem opie...l od żony że szastam kasą której nie mam więc Yamaha Ax 396 i yamaha NS-50F co Wy na to tak jakoś uskłada i moż epo kryjomu sobie zafunduję za jakiś czas :)

Dodano po 3 [minuty]:

Brać czy nie brać ..... oto jest pytanie ?

0
  • #24 08 Lut 2014 03:42
    Herethic
    Poziom 28  

Obejrzyj - posłuchaj - ew.kup...
    albo: przeczekaj - zarób - dozbieraj...

Niezły PMA 860 na "alle" jest za 470zł,
    Maestro 180 są za 999zł, w miarę to zagra,
    ale zrób, co uważasz...

0
  • #25 08 Lut 2014 07:14
    stis
    Poziom 8  

Poczytałem i ... oj, chyba jeszcze chwilę się wstrzymam jeszcze chwilę poszukam :)

0
  • #26 13 Lut 2014 22:17
    stis
    Poziom 8  

Niestety negocjacje i bój o cenę nie przynoszą efektów więc poddaje się i wolę siedzieć w ciszy :(
    No chyba że ktoś okazyjnie chce się pozbyć MA BX6 to zapraszam :) gotówka od ręki :)
    Postanowione, będę słuchał na razie CreativeLabs Inspire P380 wykopanych z pod biurka , bo dopiero przy BX6 słuchać/widać różnicę.
    Dziękuję za pomoc, wrócę do tematu jak uzbieram więcej kasy:)

0
  • #27 30 Maj 2016 20:51
    stis
    Poziom 8  

Witam all :)
    No cóż czas odgrzebać temat :)
    Czy po 2 latach coś się zmieniło? Jeżeli tak to proszę o info.
    Myślę że Monitor Audio BX 6 i... właśnie co ma je napędzić?
    Proszę bardziej doświadczonych o pochylenie się nad tematem.

0
  • #28 06 Paź 2016 10:47
    stis
    Poziom 8  

Witam i odgrzeję temat. Z uwagi na uniwersalny charakter i dobrą jakość w rozsądnej cenę skłaniam się do Onkyo TX-8150 oraz oczywiście może dziś lub jutro uda mi się posłuchać całości w zestawieniu z Bronze6, Sapphire 25 czy Tannoy 2500 to propozycja pana ze sklepu audio. Czy może ktoś z Szanownych tu obecnych się wypowie w temacie trafności wyboru czy może jakaś ciekawsza propozycja?

0
  • #29 06 Paź 2016 13:19
    s4home
    Poziom 20  

Posłuchaj jeszcze Heco Music Style 900 lub Elac FS-77. Oba modele dobrze zgrywają się z Onkyo

0
  • #30 07 Paź 2016 16:04
    k52
    Poziom 32  

Onkyo 8150 z Monitor Audio serii bronze zagra ostro i twardo no i jeszcze z Depeszami to ryzyko. Chyba że faktycznie lubisz żyletki i techniczne brzmienie.
    Rok temu pisałeś o modelu BX6, a teraz o bronze 6 , ale one grają inaczej są inne.
    Odradzam też do Onkyo kolumny Klipsch. Więc albo inne kolumny, albo amplituner.
    Yamaha rn602 gra przyjemniej ma pełniejszy i lepszy bas od 8150. W taki metraż i z twardo grającym Onkyo jakieś większe typu Dali lektor, 6, 8 , conept, Mission m35i.
    Chyba przez dwa lata posłuchałeś co należy i wiesz co ci pasuje.

0