Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć dodatkowy subwoofer?

pawk94 11 Sty 2014 12:00 1278 4
  • #1 11 Sty 2014 12:00
    pawk94
    Poziom 2  

Witam, do komputera mam podłączone głośniki Creative Gigaworks g500 5.1 trzema przewodami jack, do tego zestawu chcę podłączyć drugi subwoofer od zestawu logitech z5500 przerobiony na pasywny. Jest od podłączony do wzmacniacza sharp sx-8800h, lecz wcześniej sygnał przechodzi przez crossover behringer super x pro cx2310 w celu obcięcia pasma. Problem polega na tym że oddzielnie wszystko gra dobrze, lecz gdy użyję rozdzielacza jack , prawy głośnik przestaje grać w zestawie g500, albo centralny, zależy do którego przewodu zostaje podłączony dodatkowy subwoofer.

0 4
  • #2 13 Sty 2014 08:51
    teraw
    Poziom 12  

Jaka to karta dźwiękowa? Jeśli to integra na jakiejś nowszej płycie, to możliwe, że można jej sklonować złącze w sterowniku, wtedy problem będzie rozwiązany.

0
  • #3 15 Sty 2014 21:20
    pawk94
    Poziom 2  

karta jest zintegrowana, płyta gigabyte h77-ds3h, jak sklonować złącze? Bo mogę podłączyć drugi subwoofer do przedniego gniazda słuchawkowego.

0
  • #4 15 Sty 2014 21:25
    teraw
    Poziom 12  

Podłacz do tyłu pod gniazdo na głośniki boczne z 7.1, do wejścia liniowego, złącza na mikrofon, czy gdziekolwiek. Wtedy sterownik wyskakuje z pytaniem, jaki głośnik podłączono, dajesz, że przedni. Masz dwa złącza oznaczone jako przedni i grające to samo. To podłączasz do wzmacniacza, dalej subwoofer i wszystko gra. Oczywiście po drodze musi być filtr dolnoprzepustowy.

0
  • #5 20 Sty 2014 17:45
    pawk94
    Poziom 2  

Problem rozwiązany, zrezygnowałem z dzwięku 5.1 gdyż głównie służy do muzyki, filmy sporadycznie 5.1, ustawiłem w karcie stereo a na dwa wyjścia ustawiłem prawy i lewy kanał.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo