Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik elektronik czy technik pojazdów samochodowych

11 Sty 2014 12:41 1461 4
  • Poziom 6  
    Przemo9826 napisał:

najpierw szkoła zawodowa a później technikum. W technikum "normalnym" nie posiądziesz prawie żadnej wiedzy praktycznej, w szkole zawodowej masz o wiele większe prawdopodobieństwo załapania się na jakieś dobre praktyki.

I masz rację pierw rób szkołę zawodową a później technikum gdyż w ZSZ załapiesz trochę doświadczenia nie tylko z zakresu mechaniki samochodowej z programu nauczania ZSZ ale także z Elektroniki Pojazdów Samochodowych i Technika Pojazdów Samochodowych,musisz tylko wybrać jakiś dobry warsztat lub Servis samochodowy a po za tym w ZSZ w zakresie Mechaniki Samochodowej w klasie Zawodowej masz prawie takie same zajęcia co w Technikum .np.eksplatacja pojazdów sammochodowych
  • Poziom 33  
    W jakiej zawodówce są zajęcia specjalistyczne? W mojej szkole były klasy zawodowe i nie mieli takowych. Oni mali tylko przedmioty podstawowe, ale technika miały przedmioty typowo specjalistyczne typu układy elektryczne, sterownia czy też budowę pojazdów.
  • Poziom 6  
    jeżeli ci chodzi o takie przedmioty podstawowe jak .np. J.Polski czy Fizyka to są przedmioty podstawowe a w mechanice samochodowej przedmioty specjalistyczne to są: Budowa i konstrukcja maszyn,Eksplatacja pojazdów samochodowych,konstrukcja pojazdów samochodowych.Jeżeli masz klasę wielo zawodową to powinieneś wyjeżdżać na takie kursy zawodowe w których właśnie uczą cię takich przedmiotów,osobiście jeździłem na takie kursy do Oleśnicy.
  • Poziom 33  
    Właśnie to są kursy. Ja chodziłem do technikum w Oławie. Pamiętam że uczniowie ZSZ mieli praktyki zgodne z ich rokiem nauki czyli były wydłużane co roku o dzień.
  • Użytkownik usunął konto