Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WiFi z telefonu na laptop - Przerywanie połączenia WiFi (telefon-laptop)

Tomash1991 11 Sty 2014 12:49 2478 3
  • #1 11 Sty 2014 12:49
    Tomash1991
    Poziom 2  

Witam.

Nazywam się Tomek. Jestem nowym użytkownikiem dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam palący problem, dlatego zarejestrowałem się na Waszym forum.

Otóż... Posiadam telefon Samsung Galaxy Mini S5570 oraz laptopa Acer Aspire E1-570 (Win7). Korzystając z takiej możliwości, próbuję udostępnić internet z telefonu (jako router, poprzez wi-fi), tak by móc z niego korzystać na laptopie. I tu pojawiają się problemy - kiedyś zdarzały się one rzadziej, teraz nagminnie.

Laptop wykrywa sieć bezprzewodową po odpowiednim udostępnieniu jej w telefonie, jednak schody zaczynają się po - dłuższej lub krótszej - chwili po połączeniu. Przy ikonce zasięgu w prawym dolnym rogu, pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem. Oczywiście próbuję restartować zarówno kompa jak i telefon, a także zdziałać coś za pomocą przycisków "Diagnozuj" lub "Rozwiąż problemy" etc.

Nie przynosi to niestety żadnych skutków. Przy próbie udostępniania sieci poprzez USB, komputer w ogóle nie wykrywa sieci. Dodam, że mam ustawione identyczne DNS-y w telefonie i laptopie. Trochę się przy tym nagłowiłem ponieważ w tych kwestiach jestem laikiem i dlatego zwracam się o pomoc do Was...

Poradźcie mi co mogę/muszę/powinienem zrobić, by swobodnie i bez przeszkód korzystać z internetu w telefonie na laptopie.

Będę bardzo wdzięczny
    Tomek

0 3
  • #2 11 Sty 2014 12:55
    Fazi87
    Poziom 24  

Używasz wbudowanej opcji w systemie telefonu czy aplikacji pozwalającej na udostępnianie internetu?

0
  • #3 11 Sty 2014 12:58
    Tomash1991
    Poziom 2  

Wbudowanej opcji, czyli: Ustawienia - Komunikacja - Udostępnianie internetu - Router Wi-Fi.

0
  • #4 11 Sty 2014 13:04
    Fazi87
    Poziom 24  

W takim wypadku nie mam pomysłów co do połączenia bezprzewodowego. Natomiast jeśli chodzi o udostępnianie przez usb to wypróbuj aplikację "easy tether" powinna być dostępna w android market instalujesz ją na komputerze i w telefonie i działa bez problemu. Używam już od jakiegoś czasu w sytuacjach braku internetu.

1