Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf V - Woda z kanału odpływowego dostaje się pod siedzenie

kapsmik 11 Sty 2014 16:01 16599 5
  • #1 11 Sty 2014 16:01
    kapsmik
    Poziom 8  

Witam, zakupiłem auto w listopadzie, jakiś czas temu odkryłem, że mam mokrą tapicerkę pod nogami kierowcy, po długich oględzinach i wykluczaniu m.in. chłodniczki, nagrzewnicy itp doszedłem do tego, że leci kanałami. Rozebrałem tapicerkę, rozłożyłem ręczniki papierowe pod dywaniki i po powrocie znalazłem miejsce gdzie jest przeciek, po upewnieniu, lałem bezpośrednio w kanały po obu stronach, woda spływała nadkołami, ale pojawiała się też woda w środku, zaznaczyłem to czerwonym kółkiem.

Najprostszym sposobem byłoby zaizolować te okolice, tak aby woda nie dostawała się do środka, ale z drugiej strony ta woda będzie cały czas tam stała pod tą blachą i może być nieciekawie. Co radzicie zrobić? którędy to może lecieć i dlaczego?

VW Golf V - Woda z kanału odpływowego dostaje się pod siedzenie VW Golf V - Woda z kanału odpływowego dostaje się pod siedzenie VW Golf V - Woda z kanału odpływowego dostaje się pod siedzenie VW Golf V - Woda z kanału odpływowego dostaje się pod siedzenie

Czy po zdjęciu koła, dam radę rozebrać to nadkole? Bedzie coś widać?

1 5
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2014 16:31
    wiesiek3d
    Poziom 29  

Jak wyciągniesz nadkole to będziesz musiał uszczelnić wszystko pod błotnikiem, może się uda uszczelnić.

1
  • Pomocny post
    #3 11 Sty 2014 16:47
    dr.hannibal
    Poziom 22  

Upewnij się czy to nie jest przypadkiem nieszczelność na szybie przedniej. Miałem taki przypadek u siebie. Najpierw sprawdź czy nalepka z VIN (ta pod szybą) nie jest przypadkiem pofalowana - jeśli tak to na 99% od wody/wilgoci.
    Żeby to sprawdzić dokładnie to musisz ściągnąć wycieraczki i rozebrać od zewnątrz podszybie, tak aby było widać bezpośrednie miejsce wklejenia szyby na ramę. Rozrabiasz wodę z płynem do naczyń (tak aby się dobrze pieniło) i polewasz szybę/miejsce połączenia. Następnie dmuchasz kompresorem i patrzysz czy od środka nie idą bąbelki (możesz też później dmuchać od środka i patrzeć czy na zewnątrz płyn nie chlapie).
    Jeśli pojawią się bąbelki lub płyn będzie chlapać, to masz nieszczelność przez którą woda zacieka do środka.

2
  • Pomocny post
    #4 11 Sty 2014 16:58
    bruno360
    Poziom 16  

Moim zdaniem to wykonywana była jakaś naprawa blacharska.
    Na zdjęciu w miejscu które zaznaczyłeś widać jakąś wstawkę i spawy.Jeśli była robiona wstawka to blacharz zapomniał przejechać masą bitumiczną po spawie.Tak to bynajmniej ja widzę ale zdjęcie może oszukiwać.

0
  • #5 11 Sty 2014 17:02
    kapsmik
    Poziom 8  

też mi to wygląda na jakąś naprawę, ale dlaczego akurat tam woda miałaby lecieć? Woda leci właśnie jakby spod tej wstawki, przecierając to na tyle głęboko na ile mogłem, to wyszło troche białego czegoś, wyglądało jak rozrobiony gips (oczywiście to nie gips, tak to tylko wyglądało).

Szyba była wymieniana kiedyś, więc może źle to wykonali, jutro sprawdzę to z płynem i wodą, ale nadal zastanawia mnie dlaczego akurat tym miejscem?

Czyli jestem w stanie rozebrać to nadkole i coś tam zobaczyć?

0
  • #6 11 Sty 2014 23:25
    Abada37
    Poziom 15  

Witam. Kolego nie pamiętam dokładnie ale z boku słupka możesz mieć otwór ściekowy z podszybia, ewentualnie jak masz szyber to w słupku jest rurka zlewowa od szybra. Ze zdjęć wygląda że ktoś naprawiał próg i podłogę pod pedałami to widać a nie wiadomo co jest wyżej. Może brakuje jakiejś zaślepki? Tak zdemontuj nadkole obejrzyj cały słupek nie powinno tam być żadnych dziur i szczelin patrząc od góry.

1
  Szukaj w 5mln produktów