Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 2004 - Citroen C3 wskaźnik temperatury silnika

gregorr0 11 Sty 2014 17:34 5346 0
  • #1 11 Sty 2014 17:34
    gregorr0
    Poziom 12  

Auto jak w temacie, użytkowane od kilku sezonów.
    Około miesiąc temu zauważyłem następującą sytuację. Po obróceniu stacyjki na pozycję zapłon zapala się cała deska - wszystkie kontrolki oraz wszystkie diody od wskaźnika paliwa i czujnika temperatury.
    Po kilku sekundach lampki gasną i jeśli chodzi i wskazania paliwa pali się ich ilość zgodna ze stanem paliwa, natomiast diody od wskaźnika temperatury nie świecą wogóle.
    Wcześniej w tej samej sytuacji świeciła jedna najniższa dioda a kolejne zapalały się w trakcie rozgrzewania silnika.
    W obecnej chwili po uruchomieniu, oczywiście zimnego silnika ta pierwsza nie świeci . Natomiast po rozgrzaniu do odpowiedniej temperatury od razu zapala się ta pierwsza oraz druga - jednocześnie.

Wymieniłem dziś czujnik temperatury na nowy lecz objaw jest ten sam.

Jeżeli silnik jest zimny a zdejmę konektor z czujnika , to zapala się tylko ta jedna najniższa dioda tak jak to miało miejsce dawniej.

Poza tym wydaje mi się że od pojawienia się tego problemu auto więcej pali.

A i jeszcze po wymianie tego czujnika zaobserwowałem że bez względu jak bardzo silnik jest rozgrzany to po jezdzie po wyłączeniu zapłonu przez jakiś czas pracuje wentylator na chłodnicy. Wcześniej tego napewno nie było.
    Czujnik zamontowany o numerze Temperature Sender Sensor 96368024

Proszę o sugestie co może być nie tak.

2 0
  • Arrow Multisolution Day