Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kadett 1.6 skaczą obroty na biegu jałowym

29 Mar 2005 01:56 2297 7
  • Poziom 10  
    Witam.

W moim kadecie 1.6i NZ na biegu jałowym falują obroty zarówno na benzynie jak i na LPG. Co może być tego przyczyną?
    Podczas jazdy na benzynie czasami zapala się kontrolka "check-engine". Po zmostkowaniu A i B na wtyczce do komputera, odczytałem kod błędu 45 "SONDA LAMBDA MIESZANKA BOGATA".
    Mam też trochę nieszczelny przewód do odpowietrzania komory silnika.
    Kiedy jadę na LPG także zapala się lampka kontrolna, pokazuje ona błąd 44. Jest to spowodowane; tak mi się wydaje, brakiem komputera gazowego w samochodzie.
    Co może mieć związek z falowaniem obrotów?
    Czy to może awaria sondy lambda?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Wina moze lezec po stronie nieprawidlowo dobranej i zamontowanej inst. gazowej ( brak komputera ).
  • Poziom 10  
    Ale na benzynie robi się to samo. Czyli falują obroty na biegu jałowym. Wydaje mi się, że brak komputera gazowego może mieć wpływ podczas pracy na gazie. Kiedy jadę na benzynie chyba raczej komp. gazowy się "nie miesza" do tego.
  • Poziom 22  
    No a moze masz nieszczelny dolot i gdzies ci lewe powietrze sie dostaje np. pod kolektorem dolotowym.
  • Poziom 12  
    prawdopodobnie uszkodzona uszczelka miedzy gaźnikiem a kolektorem ssącym i łapie lewe powietrze. - to sie zdarza.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    witam
    uszczelnij dolot powietrza , jak to nie pomoże to wymyj silniczek krokowy , on jest odpowiedzialny za obroty biegu jałowego (po wymyciu odłącz ako na ok 10-15 min , aby komp sie skasował i powrócił do ustawień fabrycznych )
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Kable W/n do wymiany.