Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwiększenie mocy prądu po przejściu przez ''ogranicznik poboru mocy''

11 Sty 2014 18:30 1938 13
  • Poziom 2  
    Witam!

Otóż mam pewien Problem, swego czasu został u mnie zamontowany Ogranicznik Poboru Mocy, na moje nieszczęście jest on w "Ścianie" to znaczy że bez rozpruwania, nie dotrę do niego. Otóż, czy jest jakaś możliwość by móc jakoś przetworzyć Prąd by miał Większą Moc już po przejściu przez Ogranicznik? Czy niestety muszę grzebać w Ścianach by odnaleźć to Piekielne Urządzenie?

Pozdrawiam!
  • Specjalista elektryk
    Cytat:
    Czy niestety muszę grzebać w Ścianach by odnaleźć to Piekielne Urządzenie?
    W jakim celu ?
    Bo wcześniej był cel montowania tego diabelstwa, prawda ?
  • Poziom 2  
    Chcieliśmy być trochę za Idealni, i po konsultacji z Elektrykiem(Który do Montował) ustalilismy jakie chcemy mieć Ograniczenia w danych Pokojach. Po co? Byśmy jak przesadzimy z podłączeniem czegoś, naraz nam korków nie wywaliło.

Teraz sprawa ma się nieco inaczej, nasze wyobrażenia były błędne. Aktualnie musimy w Tym konkretnym pomieszczeniu podłączyć więcej sprzętu, kosztem sprzętów w innych pokojach.

Myślałem o przeciągnięciu Kabla, ale Kabel by sie plątał pod nogami a w Nocy któreś z nas pewnie by się zabiło.
  • Specjalista elektryk
    No to teraz najistotniejsze pytanie -
    Cytat:
    swego czasu został u mnie zamontowany Ogranicznik Poboru Mocy, na moje nieszczęście jest on w "Ścianie" to znaczy że bez rozpruwania, nie dotrę do niego.
    Jak to zostało wykonane, i jakie urządzenie "zamurowano"?
    Może jakieś zdjęcie ?
  • Poziom 2  
    Jeżeli mnie Pamięć nie myli, Ogranicznikiem jest OM-1. Jak była zakładana Instalacja Elektryczna, to w Ścianie po prostu wykuto odpowiednie wgłębienia(Na Ogranicznik dziura była po prostu większa). Po skończeniu prac, dziury zagipsowano.

Generalnie wiem gdzie jest Ogranicznik jak i Przewody. Chcesz zdjęcie jak to teraz wygląda, czy wyglądało podczas prac? Jeżeli to drugie, niestety takowego nie posiadam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    To prowokacja czy piszesz poważnie?:) Urządzenie włożone w dziurę i zagipsowane?
  • Specjalista elektryk
    Witam.
    Cytat:
    Jeżeli mnie Pamięć nie myli, Ogranicznikiem jest OM-1. Jak była zakładana Instalacja Elektryczna, to w Ścianie po prostu wykuto odpowiednie wgłębienia(Na Ogranicznik dziura była po prostu większa). Po skończeniu prac, dziury zagipsowano.
    Większego idiotyzmu ze strony "elektryka" dawno nie spotkałem. Zobacz sobie, JAK wygląda OM-1 i jak można go regulować.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Przy okazji tego tematu zapytam się kolejny raz czy uważacie, że nazwa "ogranicznik poboru mocy" jest prawidłowa? Albo czy opisy urządzeń np. w marketach, internecie "pobór mocy" to nie coś dziwnego? Pobór to wg. mnie może być energii a nie mocy. Na tabliczkach urządzeń też zawsze podawana jest "moc" [W] lub pobór energii na "cykl" [kWh] (w instrukcjach pralek, zmywarek itp.).
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Witam kolego gogi20

Muszę przyznać się kolego gogi, że i moje odczucia są podobne. Wydaje mi się, że nazwa "ogranicznik poboru mocy" jest dość niefortunna. Moim zdaniem powinno być prosto "ogranicznik mocy" lub ogranicznik poboru energii. Moc to szybkość poboru energii /w tym kontekście/ - a więc "ogranicznik poboru mocy" to ogranicznik poboru szybkości poboru ... - czyli masło maślane.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 24  
    W tym przypadku w sumie producent nazwał to urządzenie OM-1 a nie OPM-1. Może to tylko "handlowcy" rozpowszechnili takie nazewnictwo. Trzeba kiedyś w markecie podpytać czy te urządzenia pobierają tylko moc czy też energię?:)
  • Poziom 2  
    Mówię poważnie, to nie jest żadna prowokacja. Dziękuje zatem za odpowiedź, czyli bez prucia ścian sie nie obejdzie. :(
  • Specjalista elektryk
    elpapiotr napisał:
    Witam.
    Cytat:
    Większego idiotyzmu ze strony "elektryka" dawno nie spotkałem. Zobacz sobie, JAK wygląda OM-1 i jak można go regulować.

I tak dobrze, że elektryk był łaskawy i nie zamurował całej skrzynki z bezpiecznikami :)
    gogi20 napisał:
    W tym przypadku w sumie producent nazwał to urządzenie OM-1 a nie OPM-1. Może to tylko "handlowcy" rozpowszechnili takie nazewnictwo. Trzeba kiedyś w markecie podpytać czy te urządzenia pobierają tylko moc czy też energię?:)
    Handlowcy trochę przekombinowali. Wśród ludu znane są pojęcia:
    pobór prądu, światło (inst. 1faz.) i siły (inst. 3faz.). Więc zrobiono zlepek z poboru prądu zamieniając tylko słowo, żeby klient "kumał" do czego ten gadzet.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 42  
    Oczywiście, że tak.
    Żaden myślący człowiek żadnego urządzenia mającego cokolwiek monitorować nie zamontuje w taki sposób by celowo uniemożliwić celowo do niego dostęp.
    Jednak jak widać głupota ludzka granic nie zna, ale wszytko przed Tobą szanowny autorze wątku.
    Przecież żadna rozdzielnia uroku nie dodaje więc proponuję o ją zakryć tynkiem.
    Temat nadaje się do Matołka jako przykład skrajnego absurdu wcielonego w życie.

A skoro wszystko jasne to wątek zamykam.