Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 4 2003r. Opticruise - wyświetla błąd E005 E090 E092.

11 Sty 2014 18:52 1245 2
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich mam problem ,scania 4 opticruise z 2003 r, bieg 7 i 8 podczas zmiany na te biegi powstaje szarpnięcie nie wchodzą tak płynnie jak inne biegi.
  Kod błędu jaki wyświetliło to E005 E090 E092 proszę o pomoc.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  wkaminski71 napisał:
  E005
  Nieprawidłowe zasilanie w obrębie jednostki sterującej, jednostka sterująca nie była w stanie potwierdzić wewnętrznego zasilania U15 w momencie gdy kierowca przekręcił kluczyk w stacyjce.
  Gdy powstaje tego typu usterka, zachowywanie nowych informacji w pamięci EEPROM nie jest możliwe. Oznacza to, że jednostka sterująca "zapomina" każdy nowo zaprogramowany program rozruchu i każdy nowo powstały kod usterki. Ilość usterek jest wyświetlona jako 1, nawet jeśli wystąpiło ich kilka. Można prowadzić pojazd, ale powinien być on zreperowany w jak najkrótszym czasie, gdyż mogą być zablokowane niektóre funkcje bezpieczeństwa.Jednostka sterująca nie była w stanie potwierdzić wewnętrznego zasilania U15 w momencie gdy kierowca przekręcił kluczyk w stacyjce.

  wkaminski71 napisał:
  E090
  Niewiarygodne potwierdzenie (nieprawdopodobne położenie biegu),potwierdzenie - do przodu i do tyłu (styk 43 i 6), jednoczesne potwierdzenie z kilku biegów, sprawdź czujnik hallotronowy, złącza i przewody.

  wkaminski71 napisał:
  E092
  Jak wyżej tylko - potwierdzenie - neutralne i do tyłu (styki 7 i 6)
 • Poziom 2  
  Witam;
  uszkodzony był wybierak wymieniono ośkę, tulejkę, komplet uszczelek i problem został rozwiązany .
  Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedz.