Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

atmega128 - Entering programming mode .. FAILED!

kkrriiss123 11 Sty 2014 19:31 795 3
  • #1 11 Sty 2014 19:31
    kkrriiss123
    Poziom 2  

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość.

Mój zestaw składa się z:
    ATmega128
    płytki bazowej: ZL8AVR
    programatora: ZL22PRG
    Programuje w C.

Opiszę całą historię. Podłączyłem ten zestawik, napisałem swój program wszystko działało. Do momentu kiedy postanowiłem zwiększyć częstotliwość taktowania. Wtedy zablokowałem mikrokontroler i miałem komunikat:
    Setting mode and device parametrs: OK!
    Entering programming mode .. FAILED!
    Leaving programming mode .. FAILED!

Próbowałem rzeczy opisanych tutaj na forum, nic nie pomogło. Wsadziłem więc nowy mikrokontroler i nowy programator podłączam i nie działa, dokładnie ten sam błąd. Skorzystałem z uczelnianego komputera na którym jest Bascom i ten bez problemu odczytał FuseBity.
    Nie wiem niestety, gdzie szukać rozwiązania problemu. Może macie jakiś pomysł?

0 3
  • #3 11 Sty 2014 19:42
    kkrriiss123
    Poziom 2  

Zapomniałem dopisać pracuję na AVR Studio 4.

Zrobiłem teraz tak, że wybrałem Fuses i tam SUT_CKSEL Int. RC Osc 8MHz.
    Teraz mam tak, że w zakładce Fuses Entering i Leaving jest OK ale nie mogę nadal zrobić: Read Signature czy Erase Device

EDIT: zmieniałem tą częstotliwość teraz i udało mi się raz zrobić Read i Erase ale po zamknięciu okna i spróbowaniu drugi raz mam ten sam problem

EDIT2: nie wiem czemu przerywa, ale działa dziękuję za pomoc!

0
  • Pomocny post
    #4 11 Sty 2014 19:51
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Gdybyś TYLKO zmienił taktowanie na INT RC 8MHz, to nie byłoby problemu. Wersja AS nie ma tu znaczenia. Przestawiłeś coś jeszcze. Pozostaje zbudować / pożyczyć takie urządzenie jak FUSEBIT DOCTOR - polecam, sam ratowałem tym już kilka Atmeg.

0