Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei E5170 - Problem ze zmiennym IP

11 Sty 2014 22:12 7143 10
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam router LTE Huawei E5170 z sieci Play, i mam następujący problem, jak w tym routerze ustawić by przy każdym połączeniu był zmienny numer IP, gdyż obecnie mam cały czas taki sam (nie pomaga rozłączenie, uruchomienie ponowne urządzenia), co nie miało miejsca podczas korzystania z modemu Huawei E3131 podłączonego do routera Huawei D100, z którego to sprzętu korzystałem wcześniej (przy każdym nowym połączeniu na starszym sprzęcie było zawsze inne IP).

Proszę o odpowiedź
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To zależy od ustawień dostawcy.
  • Poziom 9  
    mbo napisał:
    To zależy od ustawień dostawcy.

Wątpię, zresztą domyślnie zawsze było dynamiczne IP, co nawet potwierdzałoby podłączenie do starego zestawu router + modem (jak wyżej napisałem), lub podłączenie samego modemu do komputera.

Dodatkowo, ostatnio odkryłem pewną dziwną właściwość, gdy w routerze Huawei E5170 ustawimy tryb sieci na "Tylko 3G" lub "Tylko 2G", wtedy przy rozłączeniu i ponownym połączeniu mamy inne IP, co jest dość dziwne, bo zarówno przy opcji "Automatyczne" lub "Tylko LTE" zawsze jest jedno te same, tak jakby stałe IP.

Już nie mam pomysłu gdzie szukać, by bez względu na to ustawienie, IP było dynamiczne a nie statyczne (jak jest teraz przy tym routerze)
  • Poziom 9  
    Witam. A jak się spisuje ten router, jak jest z zasięgiem wifi i zrywa połączenia czy jest stabilny?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Dynamiczne IP nie oznacza zmienne za każdym połączeniem. IP może być przypisane czasowo (wszystko zależy od routera dostawcy). Poza tym nie ma co porównywać usług 3G i LTE bo to dwa różne nadajnik i dwie różne sieci.
  • Poziom 10  
    Na 100% należy skontaktować się z dostawcą usługi - LTE przydziela czasowo stałe IP - już raz spotkałem się z tym problemem...
  • Poziom 9  
    @jimasek
    Owszem, 3G i LTE to dwie różne sieci, ale przy ustawieniu routera w tryb TYLKO 3G, to przy każdym ponownie nawiązanym połączeniu mamy inne IP, ale gdy router jest ustawiony w tryb AUTOMATYCZNY bądź TYLKO LTE, to wtedy adres IP jest stały, przynajmniej w tym konkretnym routerze.

Ponadto, zmiana na TYLKO 3G daje nam inne IP, ale jak wrócimy do trybu AUTOMATYCZNEGO lub TYLKO LTE, to znów będziemy mieli takie samo IP jak wcześniej, przed zmianą na TYLKO 3G.

@lolko20
    Router sprawuje się znakomicie, oferuje stabilne połączenie, co do zasięgu Wi-Fi, to nie jestem w stanie za dużo powiedzieć, ale mieszkanie 40m2 pokrywa bardzo dobrze, jedyna niedogodność jak dla mnie to właśnie to stałe IP, gdyż poprzedni zestaw Huawei E3131 i router Huawei D100, oferował bez problemu opcję zmiennego IP i nic nie trzeba było kombinować (dodatkowo mogę polecić ten starszy router)

@Lansi
    Być może masz rację, bo jak wcześniej pisałem, zmuszając router to pracy tylko w 3G IP zmienia on automatycznie przy każdym połączeniu.
  • Poziom 16  
    Żeby nie zakladać nowego tematu napiszę tutaj.. otuż wziąłem internet LTE z play z routerem Huawei e5170 po restarcie ip jest nadal takie same;/ Co musze zrobić żeby było zmienne??
  • Poziom 9  
    Proponuję jeszcze spróbować odciąć urządzeniu całkowicie zasilanie na kilka, kilkanaście sekund. Jeśli to nie pomoże, to konieczny jest kontakt z operatorem. Różni dostawcy mają różną politykę przypisywania adresów IP i nie zawsze uzyskuje się nowy przy każdorazowym nawiązaniu połączenia. Być może to właśnie jakieś zabezpieczenie Play przed tymi, którzy sporo ściągają z różnego rodzaju serwisów hostingowych?
  • Moderator - Sieci, Internet
    fenri95 napisał:
    Co musze zrobić żeby było

Kontakt z dostawcą. Prawdopodobnie adres IP jest przypisany do użytkownika na jakiś określony czas.
  • Poziom 10  
    Możecie mi powiedzieć jakie są zalety zmiennego IP?? Dlaczego tak wam na nim zależy? Bo nie do końca wiem...

Jak dla mnie to chyba wolałbym mieć stałe- publiczne bo miałbym wtedy dostęp z zewnętrznej sieci do kamery IP połączonej z routerem (router- podłączony z internetem Play przez modem USB), oraz z WakeOnLan.

Mając stałe IP- OK,
    zmienne np. Neostrada - serwisy dyndns, no-ip, itp.

Ale w moim przypadku nie wiem jak się połączyć z zewnątrz
    - IP mam zmienne (łącząc się na 3G jak dotychczas) i starając się skorzystać z jakiegoś serwisu typu dyndns coś nie chce mi zadziałać.

Może stworzę nowy temat do mojego problemu...

Jakie zalety/wady stałego/zmiennego IP?
    Czy jest sposób na dostęp z zewnątrz do sieci na routerze z internetem mobilnym Play 3G/LTE?