Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips GR2.2 i piloty: RC7507 vs MAK40

maryann 29 Mar 2005 09:04 3100 7
  • #1 29 Mar 2005 09:04
    maryann
    Poziom 37  

Miałem do tej pory 21PT166C (AA5AB) z pilotem RC7507; dokupiłem MAK40 i działało wszystko, co fabryka dała (oprócz MENU i INSTAL -oczywiście).
    Tetraz jednak mam 29PS2xxx (GR2.2AA) i tamten RC7507 działa w 100%, natomiast w MAK`u przestała działać reg. kontrastu(co mogę zrozumieć) ale i kolorowe guziki od TXT.
    Wymieniałem rezonatory (400, 429, 432, 455, 480) i cały czas tak samo! Chcę zrezygnować z oryginalnego pilota, by mieć bezpośredni dostęp do regulacji obrazu i ze stratą kontrastu jescze bym się pogodził, ale czemu nie rozumie RGYB?? Ktoś się w to już bawił?

• #2 02 Kwi 2005 18:52
    jarkuz
    Poziom 24  

Nie mogę jednego zrozumieć wymieniłeś kwarc gdzie w „remote „ ale po co ?.Jesteśmy poto żeby pomóc, ale każda naprawa to analogia twego postępowaniania i aby Ci pomóc to sam musisz się włączyć w ingerencję to, co robisz.Pilot pilotem a do czego Ci to ma służyć, bo z twego postu nic nie wynika.

• #3 02 Kwi 2005 20:00
    rtv.service
    Poziom 28  

MAK40 ? mam rozumiecz, rze to jest odpowiednik oryginalnego pilota, czy szie myle ? A czy niebendze proszcziej dokuicz pilota odpowiedniego dla Twego tv ?

• #4 04 Kwi 2005 12:50
    maryann
    Poziom 37  

Nie chciałem pisać, że oryginalnego pilota też mam, by nie gmatwać sprawy. Zepsute też nic nie jest, ale, drodzy koledzy, nie wiecie jak działa w Philipsie obsługa "easy logic"? Jest zrobiona tak, by jej nie ruszać (za często), bo np. do reg. parametrów obrazu trzeba wejść na trzeci pozoim MENU. To po prostu chore!
    Nie rozumiem tylko dlaczego spośród dwóch RC5 na jeden TV działają obydwa piloty, a na drugi TV jeden pilot dobrze a drugi tylko częściowo.
    Rezonatory ceramiczne (błędnie nazywane kwarcami) podmieniałem, bo liczyłem na niewielkie zmiany w kształcie wysyłanych impulsów, które spowodują, że telewizor zacznie je 'rozumieć'.
    Kiedyś w SE była tabela kodów RC-5. Ona może pomogłaby wyciągnąć jakieś wnioski. Ma ją ktoś, żeby mi podrzucić?

• Pomocny post
    #5 04 Kwi 2005 13:40
    jarkuz
    Poziom 24  

Mówisz i masz na PW.
    Powodzenia.

• #6 04 Kwi 2005 18:14
    labe111
    Poziom 2  

pomógł bym ci jak bym umiał to zrobić

ostrzeżenie #1 pisanie bezsensownych wiadomości

• #7 05 Kwi 2005 10:31
    wlserwis
    Poziom 13  

Nie odkrywam Ameryki: Piloty uniwesalne, jak również i nieoryginalne bardzo często źle działają z niektórymi Philipsami. Sam mam dwie takie "podróby", w których jest właśnie tak, jak opisujesz: jedne funkcje (przyciski) działają z konkretnym modelem, ale nie działają z innym!
    Poza tym bywa i tak, że obłożenie przycisków (kodów) różni się nieco w różnych modelach Filipów.
    Rozwiązanie: Kupić oryginał :)

• #8 07 Kwi 2005 14:43
    maryann
    Poziom 37  

Do Maka40 mam trochę szacunku, w końcu to SAA3010 z największej polskiej fabryki pilotów.
    Przetestowałem też Mak'a2000MAXI, wszystkie kody do Philipsów,- i dla niektórych kolorowe działają, dla innych nie. Chyba tak musi być. Na razie próbuję zrozumieć -dlaczego?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME