Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Kupię] Drukarka laserowa mono w przedziale 300-550 zł

asdqwerty 11 Jan 2014 23:43 2604 18
    asdqwerty
    Level 21  
    Do tej pory używałem drukarek atramentowych. Byłem zadowolony ze starego Canona, potem przyszedł Epson jednak cyrki z tuszami i czipami zliczającymi liczbę wydrukowanych stron czy włączeń drukarki zniechęciły mnie do tego typu drukarek.

Wymagania przedstawię w punktach:
    - cena 300-550 zł
    - bezawaryjność
    - ekonomiczność (drukował będę średnio raz na tydzień po kilkanaście lub kilkadziesiąt stron; może zdarzyć się okres nieużywania drukarki przez 3-4 miesiące)
    - koniecznie wydruk dwustronny
    - mile widziane WIFI czy karta sieciowa
    - cicha praca (sporo modeli ma z tym problem)
    - bardzo dobra jakość wydruku
    - niezaginanie/niewcinanie papieru, niezostawianie śladów od wałków
    - współpraca z systemami powyżej Win Vista

Mam dwa pytania:
    1. Jak ma się nieużywanie drukarki laserowej przez dłuższy czas do stanu tonera z proszkiem? W atramentowej mogło dochodzić do miejscowego zaschnięcia tuszu. Jak to jest w laserowej?
    2. Czy to prawda, że po jakimś dłuższym czasie czcionka z wydruków z drukarki laserowej znika/daje się zeskrobać?
    tomiok
    Level 33  
    asdqwerty wrote:
    ...
    1. Jak ma się nieużywanie drukarki laserowej przez dłuższy czas do stanu tonera z proszkiem? W atramentowej mogło dochodzić do miejscowego zaschnięcia tuszu. Jak to jest w laserowej?..

Nie ma tego problemu.

Zerknij na OKI 430d - mam i sobie chwalę ;) (literka D - wskazuje na Duplex).
    Toner (zamiennik) o powiększonej pojemności - 50 PLN :)
    Niestety bez interfejsu sieciowego, ma tylko USB oraz LPT1.
    Drukarki z obsługą sieci mają (zwykle) w nazwie na końcu literkę N
    Czyli szukałbyś drukarki z nazwą kończąca się na ......DN (Duplex/Network).
    User removed account
    Level 1  
    asdqwerty
    Level 21  
    tomiok wrote:
    asdqwerty wrote:
    ...
    1. Jak ma się nieużywanie drukarki laserowej przez dłuższy czas do stanu tonera z proszkiem? W atramentowej mogło dochodzić do miejscowego zaschnięcia tuszu. Jak to jest w laserowej?..

Nie ma tego problemu.

Zerknij na OKI 430d - mam i sobie chwalę ;) (literka D - wskazuje na Duplex).
    Toner (zamiennik) o powiększonej pojemności - 50 PLN :)
    Niestety bez interfejsu sieciowego, ma tylko USB oraz LPT1.
    Drukarki z obsługą sieci mają (zwykle) w nazwie na końcu literkę N
    Czyli szukałbyś drukarki z nazwą kończąca się na ......DN (Duplex/Network).

Znalazłem opinię na tym forum, że zacinanie papieru na tej drukarce to standard.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11070913#11070913

To zjawisko jest szerzej pokazane tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=sT5hIDHQXSY

Interesują mnie tylko nowe drukarki.
    User removed account
    Level 1  
    asdqwerty
    Level 21  
    Podano już wiele modeli. Jednak różnią się one znacznie parametrami. Czytałem, że szybkość drukowania zależy między innymi od ilości pamięci RAM w drukarce. Jak ma się 8MB RAM w podanej wyżej drukarce Brother? Jak ma się rozdzielczość druku do jakości i głębi czarnego koloru? Spotkałem się z takimi: 600x600, 1200x1200, 2400x600.
    tomiok
    Level 33  
    asdqwerty wrote:

Znalazłem opinię na tym forum, że zacinanie papieru na tej drukarce to standard.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11070913#11070913

....

Od jakichś dwóch lat używam (a kupiłem już używkę), i nie miałem nigdy z tym problemu.
    Może mam szczęśliwy egzemplarz, a może opinie są nieco przesadzone.
    Fakt że uniwersalny podajnik rzadko używam.
    asdqwerty
    Level 21  
    A co Koledzy powiecie o drukarce Kyocera FS-1120D? Ma ktoś doświadczenia z tą firmą lub tym modelem?
    tomiok
    Level 33  
    Miałem Kyocerę 3750FS o ile mnie pamięć nie myli, bardzo tanie wydruki, szczególnie na wydajnym tonerze TK20.
    To była przemysłówka, poszła do biuro księgowego gdzie przez kilka lat się nie poddała :)
    Jak obecne i słabsze modele nie wiem, ale firma jest ok.
    User removed account
    Level 1  
    asdqwerty
    Level 21  
    Nie miałem nigdy do czynienia z drukarkami laserowymi. Piszesz, że lepiej używać tonerów oryginalnych. Przejrzałem oferty na portalu aukcyjnym i wychodzi z nich, że koszt oryginalnego tonera to:
    285 zł (wydajność 2500 str) dla Kyocera FS-1120D
    308 zł (wydajność 3000 str) dla HP P2015DN
    Czy taki toner jest oryginalnie przy zakupie w drukarce czy jest jakiś inny? Czy nie lepiej regenerować tonery, niż kupować za każdym razem nowe? Co jest tańsze, bezpieczniejsze i bardziej efektywne - regeneracja czy kupno nowego?
    Napisałeś, że w drukarce Kyocera FS-1120D może przeszkadzać mi głośna praca. Znalazłem informacje o obu drukarkach:
    54 dB dla Kyocera FS-1120D
    62 dB dla HP P2015DN
    Wynika z tego, że głośna praca drukarek laserowych to rzecz powszechna.
    Porównując inne parametry takie jak obciążalność, pamięć RAM, sumaryczną pojemność podajnika na kartki można stwierdzić, że różnią się.
    50000 str/miesiąc, 32 MB RAM, 550 kartek (opcjonalnie) dla Kyocera FS-1120D
    15000 str/miesiąc, 32 MR RAM, 300 kartek dla HP P2015DN
    Ponadto HP P2015DN można już kupić tylko na aukcjach, a tego chciałbym uniknąć. Jak napisałem w pierwszym poście obsługa sieciowa to rzecz drugorzędna - nie będzie, to się nie pogniewam :D
    User removed account
    Level 1  
    tomiok
    Level 33  
    Jeśli używane to wybrałbym coś na toner TK20 (20 tyś stron),
    czyli seria ... FS1700+, FS1750, FS3700+, FS3750, FS6700, FS6900
    Koszt druku ok 2 groszy za stronę.
    Bęben był trwały (przynajmniej w 3750) na bodajże 200 tyś stron.
    asdqwerty
    Level 21  
    Jedno pytanie: Skoro te drukarki były takie dobre to dlaczego tyle ludzie pozbywa się ich na aukcjach? Kto normalny pozbywa się drukarki, która jest w stanie wydrukować stronę za 2 grosze? Albo na tym forum trwa kryptoreklama albo ktoś tu robi ludzi w konia.
    User removed account
    Level 1  
    asdqwerty
    Level 21  
    Zachowując porządek dyskusji chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wygląda sprawa z tonerami do drukarki Kyocera FS-1120D? Jaki jest pierwotny toner? Na ile on wystarcza i czy można go regenerować czy lepiej kupić nowy? Jeśli nowy, to czy oryginalny (i później ten oryginalny regenerować) czy zamiennik (jeśli tak to jaki jest najlepszy)? Jak wygląda sprawa z dostępnością komponentów naprawczych? Co najczęściej psuje się w drukarkach tej firmy?
    User removed account
    Level 1  
    asdqwerty
    Level 21  
    Rzeczywiście zakup nowej drukarki Kyocera FS-1120D jest dla mnie nieopłacalny, ponieważ na starcie muszę kupić oryginalny, drogi toner, który starcza tylko na 2500 stron.

Szukam czegoś, co starczy na dłużej, a sama drukarka będzie mogła być naprawiona w razie awarii. Nie chciałbym wydać powiedzmy 500 zł na urządzenie, które przy niepoważnej usterce jest nie do naprawy.
    User removed account
    Level 1