Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za mała szybkość serwomechanizmu - jak przyspieszyć

11 Sty 2014 23:53 1716 8
  • Poziom 6  
    Proszę o pomoc.

Zakupiłem ostatnio 2 serwa Tower Pro micro servo 9g SG90 ,i strasznie wolno działają. Podłączyłem wszystko ładnie pięknie ale na filmikach na yt działają one dużo szybciej niż moje ;( Jaki może być tego problem?
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Możesz podnieść trochę napięcie zasilania - ale z rozsądkiem.
  • PCBway
  • Poziom 6  
    Chodzi o to, że jest ono podłączone do Arduino. 5V ale w opisie serwa jest napisane że prąd działania wynosi 4,8V!
  • Poziom 31  
    krzychu203 napisał:
    Chodzi oto że jest ono podłączone do Arduino. 5V ale w opisie serwa jest napisane że prąd działania wynosi 4,8V

Jeżeli impulsy sterujące są generowane poprawnie, to tylko napięcie można zmienić. To do czego jest połączone serwo nie ma znaczenia. Zasilanie serwa a zasilanie generatora sygnału to 2 rożne sprawy.
    Modelarze często podwyższają napięcie do 6V ale jak chcesz to robić to na własną odpowiedzialność.
    Nie wiem, do czego ma to konkretnie ma służyć, ale możesz też wykorzystać dźwignie która przyspieszy reakcje serwa.
  • Moderator Robotyka
    Prawdopodobnie masz zły sygnał sterujący. Przez to serwo nie używa pełnych wychyleń. Napięcie nie ma tu nic do rzeczy. 6V w modelach wynika z tego, że takie napięcia dają układy BEC.

Sprawdź dokładnie jakie masz wypełnienie sygnału PWM.
  • Poziom 31  
    Madrik napisał:
    .. Napięcie nie ma tu nic do rzeczy..

Link
    cyt.:

Ultra cienkie cyfrowe serwo HK15322MG

Specyfikacja:
    Masa:19g
    Wymiary:10,5x30x30
    Napięcie:4.8-6V
    Uciąg: 4.8V 1.5kg ; 6V 1.75kg
    Szybkość: 4.8V 0,12s ; 6V 0,10s

Madrik napisał:
    ..Sprawdź dokładnie jakie masz wypełnienie sygnału PWM..

Wypełnienie sygnału nie wpłynie na prędkość, tylko na zakres wychyleń.
    Polecam się troche doszkolić
    serwa analogowe
  • Poziom 22  
    Jak się będzie wolno zmieniać PWM to i serwo będzie wolno poruszać. 0.12s a 0.10s to w praktyce tyle co nic.
  • Poziom 38  
    Podstawa to dobry zasilacz 6V, jeśli to jest arduino i używasz standardowej biblioteki serwa to musi działać. 6V to jest normalne napięcie pracy serwa i nie uszkodzisz go.
  • Poziom 31  
    zdziwiony napisał:
    Jak się będzie wolno zmieniać PWM to i serwo będzie wolno poruszać.

Chyba na tym polega sterowanie?
    Chodzi o reakcje serwa na identyczna zmianę PWM.
    Jedno serwo przy tej samej zmianie PWM w tym samym czasie wykona ruch szybciej, inne wolniej. Co ma do tego PWM? PWM jest to samo.

zdziwiony napisał:
    0.12s a 0.10s to w praktyce tyle co nic.

.. raptem 20% różnicy ;)