Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WA901ND - Router ZTE ZXV10 W300 nie współpracuje z TL-WA901ND jako AP

12 Sty 2014 00:03 2157 4
  • Poziom 7  
    Witam,
    proszę o pomoc w konfiguracji routera ZTE ZXV10 W300 (internet w orange'u, prędkość, prędkość 10 Mb) z Access Point'em TP-Link, model TL-WA901ND.
    Skonfigurowałem AP (TP-Link) zgodnie z instrukcją (na kompie ustawione jest automatyczne pobieranie IP), i niestety nie ma połączenia z netem.
    Co może być źle? Bardzo docenię pomoc w tej kwestii.

W załączeniu przesyłam snipy z ustawieniami AP, oraz routera ZTE. Chętnie doślę więcej info jeśli pomogłoby zweryfikować problem. TP-LINK TL-WA901ND - Router ZTE ZXV10 W300 nie współpracuje z TL-WA901ND jako AP TP-LINK TL-WA901ND - Router ZTE ZXV10 W300 nie współpracuje z TL-WA901ND jako AP TP-LINK TL-WA901ND - Router ZTE ZXV10 W300 nie współpracuje z TL-WA901ND jako AP TP-LINK TL-WA901ND - Router ZTE ZXV10 W300 nie współpracuje z TL-WA901ND jako AP
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Spróbuj zresetować TP-LINKA jeszcze raz do danych fabrycznych - 10 sekund trzymania przycisku reset i puszczasz. Po zresetowaniu wejdź na nowo w jego konfigurację i kieruj się za pomocą Quick Setup. Funkcja, którą TP-LINK ma pełnić to ma być Access Point. Raczej nie ma możliwości, że jedno urządzenie nie współpracuje z drugim poprzez interfejs sieciowy. Jeśli chodzi o kanał (Channel) - zostaw "Automatic".
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Urządzenia połączone są kablowo? Po podłączeniu masz linka na diodach (wskaźnik portu)?
  • Poziom 7  
    @bacuba - wypróbowałem i nadal nie działa. Poprzednio tak samo ustawiałem
    @jimasek - kablowo połączony jest podczas konfiguracji router ZTE oraz laptop na którym dokonuję konfiguracji (zgodnie z instrukcją).
    Nie łączyłem routera i AP TP-Linka kablowo podczas konfiguracji. (Oczywiście później AP TP-linka będzie stał w innym pomieszczeniu, z założenia miał służyć poszerzeniu sieci- sory jeśli piszę coś zbyt oczywistego).

Tym razem użyłem nawet tego samego hasła (WLAN Security z routera ZTE posłużyło jednocześnie jako klucz dostępu do AP TP-linka, ale też nie ma różnicy).

Spróbuję jeszcze raz konfiguracji łącząc routery kablem (po zresetowaniu AP TP linka)

Dodano po 4 [minuty]:

aha, link na diodach też jest w porządku - przynajmniej wg opisu z intrukcji, diody palą się tak jak powinny, sugerują że (podczas konfiguracji) jest połączenie przez kabel Ethernet, a po skonfigurowaniu lampka Wi-Fi mryga sugerując że net działa. Załączam screeny z konfiguracji
  • Poziom 7  
    Heh, Po połączeniu urządzeń kablowo internet działa:) ale AP TP linka będzie w innym pokoju, więc połączenie na stałe przez kabel Ethernetowy odpada. Po to kupowałem AP TP- linka, aby móc rozszerzyć zasięg WiFi bez prowadzenia kabli telefonicznych. Czy da się coś zrobić żeby działało bez kabla ethernetowego?

Dodano po 47 [minuty]:

Hej, jednak nawet po odłączeniu kabla internet nadal działa - temat można uznać za zamknięty. Receptą okazało się połączenie obu sprzętów kablem Ethernetowym (do konfiguracji?). Nie było o tym w instrukcji, ale okazuje się że pomogło.
    Bardzo dziękuję jimaskowi:) za dobrą radę, bacubie za zaangażowanie.