Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato 2.0 JTD '03 - faluje i gaśnie

12 Sty 2014 09:17 3063 5
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z moim autkiem fiat ducato 2.0 JTD 84km

Jak jest zimny silnik to ma ciężko odpalić,kreci ładnie ale tak jak by paliwo nie dochodziło...ale gdy wiozłem go za ciągu(co nie powinno się tego robić)odpalił z dotyku..ale nie równo pracuje faluje na ciepłym i zimnym silniku.w trakcie jazdy gdy dodam gwałtownie gazy i dojdzie do 25tys obrotów coś pstryka to gaśnie i zapal się cheak(ikonka silnika)ale odczekam chwile i znów mogę jechać ale nadal faluje na wolnych obrotach.żadne błędy inne nie wyskakują,czasami odpala z kluczyka ale muszę go z 40s z przerwami mordować.odłączyłem przepustnice żadnej reakcji,czujnik ciśnienia pompy to zgasł i już nie odpalił,czujnik na listwie ta sama reakcja podłączyłem z powrotem i było ok,ale nadal faluje.bezpieczniki tez sprawdziłem jest ok.pompa paliwa ok,tylko może małe ciśnienie podaje?wtryski?przepływka?......nie kopci czy zimny czy ciepły,no może trochę,ale widziałem u innych gorzej.

POMOCY proszę......piszcie
  • Poziom 11  
    Sprawdź wtryski i sterownik.

Pozdrawiam

• Poziom 27  
    Zawór regulacji ciśnienia na pompie CR uszkodzony.
  • Poziom 12  
    Jak masz możliwość to sprawdź jakie jest ciśnienie na listwie.
  • Poziom 2  
    Panowie więc tak:

Wyjąłem regulator ciśnienia pompy wtryskowej i co się okazało,że ma przerwane sitko na końcu trzpienia przez które wtłaczane jest paliwo,nie wymieniłem na nowy jeszcze dopiero będę miał go w sobotę,ale zaślepiłem tą dziurkę,złożyłem powrotem,odpaliłem autko i zmiana była taka ze minimalnie faluje,ale nadal gaśnie w trakcie jazdy jak gwałtownie dodam gazu,odczekam chwile i nadal mogę jechać,lepiej pracuje silnik na wolnych obrotach.sory ze tak wolno pisze ale pracuje dozo i mam mało czasu dla autka,bo mam drugi zastępczy.

Czy mogę kupić sprawny używany regulator?
    Czy to jednak inna usterka??