Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic - Immobilizer - kasownik immo ECU

12 Sty 2014 10:31 7437 20
  • Poziom 38  
    Witam.
    Koledzy mam następujące pytanie ponieważ nigdy tego nie robiłem.
    Sprawa dotyczy auta jak w temacie ze sterownikiem Fenix5 lub Sirius32, czy po użyci urządzenia z Viaken.pl http://viaken.pl/pl/renault-decoding-tool-ecu-kasownik-immo-w-ecu.html trzeba będzie montować jeszcze jakiś dodatkowy emulator immo w sterowniku ? Czy wystarczy po użyciu tego kasownika zamontować sterownik do auta i będzie wszystko chodziło ? Prosił bym o wasze wskazówki jeśli nie tutaj to na PW.
    Prośba do moderatora o nie usuwanie tematu,wiem że może to zakrawać o omijanie zabezpieczenia ale jest znany kod immo i wprowadzany za pomocą przycisków zamka ale jest to duże utrudnienie dla korzystające.
  • Poziom 40  
    Najlepiej w viakenie zapytaj.
  • Poziom 38  
    Wysłałem do nich zapytanie ale jeszcze chciałem usłyszeć opinie i rady kolegów z forum.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    To urządzenie ( "klepaczka") wyłączy immo bezproblemowo np. w Fenixie czy Siriusie na TMSie. Nie potrzeba stosować żadnego emu tylko odlączamy linie immo od sterownika.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wszystko dokładnie opisane w instrukcji dołączonej do urządzenia.
  • Poziom 38  
    Dziękuje kolego za pomoc a czy jesteś w stanie powiedzieć mi w jakich sterownikach potrzebował bym emulatora po użyciu tej "klepaczki" ?
  • Poziom 34  
    Sterownik po takiej operacji wyzerowania pamięci jest w stanie wyjściowym więc po co ci emulator? Robi to co ma w spisie.
  • Poziom 38  
    Gdzieś w internecie napotkałem się na informacje ze niektóre sterowniki nie będą chciały uruchomić silnika po takim zerowaniu i może okazać się potrzeba montażu emulatora, ale w takim razie już wszystko jasne. Dziękuje za pomoc.
  • Poziom 34  
    Dobrze wyczytałeś . Ponadto nie ugryzie nic więcej niż to co w instrukcji.
  • Poziom 38  
    No to czyli może być taka sytuacja że po użyciu tej "klepaczki" auto nie odpali ? Już trochę zgłupiałem teraz.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Dwa sterowniki z listy po czyszczeniu wymagają do poprawnej pracy emulatora.
  • Poziom 38  
    A czy jest możliwość by kolega napisał jakie to są te dwa sterowniki ? Jeśli to jakaś nie jawna informacja to może kolega by napisał mi na PW.
  • Poziom 25  
    Dwa robi się na emu z tej listy, a jeden w ogóle się nie robi, bo immo inaczej się usuwa.
    Kolego, zakup to Viaken prześle instrukcje i wszystko będziesz wiedział co i jak... .
  • Poziom 38  
    Dostałem instrukcję i mam kilka pytań bo jak dla mnie są nieścisłości. Kolega miler80 napisał:
    miler80 napisał:
    To urządzenie ( "klepaczka") wyłączy immo bezproblemowo np. w Fenixie czy Siriusie na TMSie. Nie potrzeba stosować żadnego emu tylko odłączamy linie immo od sterownika.

Natomiast w instrukcji jest napisane:
    Niektóre sterowniki nie mogą działać bez kodu immobilizera
    zapisanego w pamięci:
    - Niektóre FENIX5 Laguna / SAFRANE 2.0l 16V,
    - Wszystkie SIRIUS32 z wyjątkiem kangoo 1.4l 16V,
    - LUCAS DCU3R,
    - Bosch MSA15.5 i EDC15C3
    Nigdzie w instrukcji nie pisze o żadnym odłączaniu linii immo.
    Jak to jest z tym w końcu ?
    Czy mam rozumieć że linie immo można odłączyć od ECU ale nie koniecznie gdy nie jest stosowany emulator ?
    Rozumie że po zastosowaniu emulatora immo koniecznie trzeba odłączyć linie immo dochodzącą do ECU ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Odcinasz zawsze ,chyba że robisz na douczenie to zostawiasz linę kodową.
  • Poziom 38  
    Dziękuje za pomoc Fenix5 poszedł bez problemu, mam jeszcze pytanie czy macie jakieś sprawdzone emulatory do Renault które możecie polecić ?
  • Poziom 34  
    Pytaj u Smoka. Sprawdzone że działają i nie robią problemów.
  • Poziom 38  
    Rozumie że chodzi o smok.com.pl ?
  • Poziom 34  
    Tak. Są też tańsze na alledrogo ale z tego co wiem to loteria. Co i jak masz na PW.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Ireneo napisał:
    Najlepiej w viakenie zapytaj.

Byłem tam osobiscie bo mam nie daleko.
    Niemaja pojecia o niczym,tylko sprzedaja i niewiedza czy to urzadzenie zrobi to czy tamto.
    Ja wiem z doswiadczenia,ze Siriusa 32 nie wyklepie co dziesiatego..
    To co pisze w instrukcji to uwierza w to tylko laicy.Praktyka jest inna.
  • Poziom 38  
    Dziękuje za pomoc. Temat zamykam.