Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MozBackup - Bardzo ograniczone narzędzie ?

12 Sty 2014 10:43 1482 5
  • Poziom 36  
    Witam.

Od kiedy przerzuciłem się na gmail-a nie korzystam już z żadnych klientów poczty w stylu thunderbird. Panel WWW ma tą samą a nawet większą funkcjonalność. Znajomemu trudno się jednak z Thunderbirdem rozstać.

Korzystał z MozBackup do sporządzania kopii swojej poczty. W thunderbirdzie miał skonfigurowane jedno konta gmailowe, jedno z wp.pl oraz topowo foldery lokalne.

Okazało się, że mimo zaznaczenia przy sporządzaniu backupu wszelkich możliwych opcji, odtworzenie takiej kopii w ogóle nie odtwarzało kont zarówno na gmail (IMAP) jak i wp.wp (POP3). Odtwarzało wyłącznie foldery lokalne.

Czy MozBackup jest na prawdę aż tak ograniczony? (wyglądało na przyzwoitą aplikację). Czy też istnieje jednak jakiś sposób na zrobienie kopii wszystkiego (wszystkie konta, wszystkie maile, pełen porządek folderów i zawartości Thunderbirda?

Z góry dzięki za info.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    A ręczne skopiowanie profilu nie skutkuje ? Jest to w zasadzie jedyna najpewniejsza metoda.

Code:
    C:\Users\Nazwa_usera\AppData\Local\Thunderbird\Profiles\nazwa_profilu

oraz

Code:
    C:\Users\Nazwa_usera\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\nazwa_profilu

Archiwizujesz folder "Profiles" oraz plik profiles.ini

MozBackup sobie nie radził, więc zacząłem wykonywać tę operację ręcznie.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    MozBackup jest od dawna nieaktualizowany, zaś w Thunderbirdzie się w między czasie to i owo zmieniło, zatem MozBackup sobie już kiepsko radzi. Ręczne przeniesienie profilu, jak radzi kolega sPeRaCz.PL zadziała prawie na pewno.

Nie wiem, po co w ogóle powierzać tak proste zadanie programom. ;)
  • Poziom 36  
    Ok. Domyślam się, że MozBackup nadpisywał wszystko podczas odtwarzania kopii, i nie istnieje już możliwość odtworzenia tego, co skopał i nadpisał?
  • Poziom 42  
    Obawiam się, że nie.
  • Poziom 36  
    Ok. Dzięki. Zamykam.