Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic II 1,9dci 2003r - Usterka wyświetlacza

12 Jan 2014 11:46 2394 7
  • Level 15  
    Przedwczoraj zgasł całkowicie wyświetlacz kokpitu w moim aucie. Korzystając z informacji zawartych na forum i z sieci zabrałem sie do prób naprawy padniętego wyświetlacza. Niestety nic nie mogę zrobić -nie mam możliwości dokonania pomiarów, bo pierwszy bezpiecznik smd pali się zaraz po podłączeniu do zasilania. Coś powoduje stałe zwarcie i nie wiem co podejrzewać. Obstawiam na tranzystor IRF, ale obawiam sie wlutowania nowego bez odnalezienia przyczyny uszkodzenia. Bardzo proszę o wskazówki -jestem w stanie w ciemno wymieniać kolejne elementy, ale które są najbardziej podejrzane w takim przypadku?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Temat wielokrotnie wałkowany na tym forum ,miernik i sprawdz tego 3710 na pewno będzie miał zwarcie ,a pózniej szukaj przyczyny palenia sią tego mosfeta.
  • Level 15  
    Wałkowany był -wiem. Jednak wszyscy mieli możliwość podłączenia zasilania i dokonywania pomiarów. Sprawdzę to co radzicie i zobaczymy. Najpierw muszę wylutować duży wyświetlacz, a z tym trochę roboty. Transformator E1787c chyba raczej trudno dostępny?
  • Level 15  
    Tranzystor miał zwarcie -wymieniłem, ale wyświetlacz nadal nie rusza. Opierając sie na temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2627386.html sprawdziłem napięcia w punktach zaznaczonych czerwoną kropką -jest. Podejrzany jest brak napięcia 12v na 7 nóżce scalaka UC2843. Na tranzystorze IRF jest napięcie na tylko na masie. Z przetwornicy wychodzą napięcia 5v. Po podłączeniu miga dioda od immo i z buzzera wydobywa sie cykliczny pulsacyjny dźwięk.
  • Level 25  
    A ty go na stole odpalasz ? bo do odpalenia na stole trzeba emulatora .
  • Level 2  
    Odgrzeje temat
    Walczyliśmy z kolegą z takim licznikiem właściwie w dwóch, co jest ciekawe to obie przetwornice pracują (świeci mały wyświetlacz) ale tylko bez dużego wyświetlacza.
    Obciążenie robi 11 noga wyświetlacza, prawdopodobnie jest to siatka
    W jednym wyświetlaczu rezystancja pomiędzy masą i tym pinem wynosi 59ohm, w drugim 450ohm.
    Kolega załatwił trzeci taki licznik działający i rezystancja 11 nogi z masą to nieskończoność.
    Czy te wyświetlacze tak się uszkadzają np po uderzeniu auta, bo oryginalny z auta jest właśnie po wypadku