Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic II 1,9dci 2003r - Usterka wyświetlacza

chalupka1980 12 Sty 2014 11:46 1845 7
  • #1 12 Sty 2014 11:46
    chalupka1980
    Poziom 15  

Przedwczoraj zgasł całkowicie wyświetlacz kokpitu w moim aucie. Korzystając z informacji zawartych na forum i z sieci zabrałem sie do prób naprawy padniętego wyświetlacza. Niestety nic nie mogę zrobić -nie mam możliwości dokonania pomiarów, bo pierwszy bezpiecznik smd pali się zaraz po podłączeniu do zasilania. Coś powoduje stałe zwarcie i nie wiem co podejrzewać. Obstawiam na tranzystor IRF, ale obawiam sie wlutowania nowego bez odnalezienia przyczyny uszkodzenia. Bardzo proszę o wskazówki -jestem w stanie w ciemno wymieniać kolejne elementy, ale które są najbardziej podejrzane w takim przypadku?

• #3 12 Sty 2014 12:18
    tomasz0703
    Poziom 24  

Temat wielokrotnie wałkowany na tym forum ,miernik i sprawdz tego 3710 na pewno będzie miał zwarcie ,a pózniej szukaj przyczyny palenia sią tego mosfeta.

• #4 12 Sty 2014 13:33
    chalupka1980
    Poziom 15  

Wałkowany był -wiem. Jednak wszyscy mieli możliwość podłączenia zasilania i dokonywania pomiarów. Sprawdzę to co radzicie i zobaczymy. Najpierw muszę wylutować duży wyświetlacz, a z tym trochę roboty. Transformator E1787c chyba raczej trudno dostępny?

• #5 13 Sty 2014 14:10
    chalupka1980
    Poziom 15  

Tranzystor miał zwarcie -wymieniłem, ale wyświetlacz nadal nie rusza. Opierając sie na temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2627386.html sprawdziłem napięcia w punktach zaznaczonych czerwoną kropką -jest. Podejrzany jest brak napięcia 12v na 7 nóżce scalaka UC2843. Na tranzystorze IRF jest napięcie na tylko na masie. Z przetwornicy wychodzą napięcia 5v. Po podłączeniu miga dioda od immo i z buzzera wydobywa sie cykliczny pulsacyjny dźwięk.

• #6 13 Sty 2014 22:04
    tomasz0703
    Poziom 24  

A ty go na stole odpalasz ? bo do odpalenia na stole trzeba emulatora .

• #7 14 Sty 2014 10:03
    chalupka1980
    Poziom 15  

Plus na pierwszym pinie szarej kostki i drugi masa, żeby sprawdzić napięcia. Natomiast w celach testowych podpinam do instalacji auta.

• #8 02 Sie 2015 10:07
    edekxp
    Poziom 2  

Odgrzeje temat
    Walczyliśmy z kolegą z takim licznikiem właściwie w dwóch, co jest ciekawe to obie przetwornice pracują (świeci mały wyświetlacz) ale tylko bez dużego wyświetlacza.
    Obciążenie robi 11 noga wyświetlacza, prawdopodobnie jest to siatka
    W jednym wyświetlaczu rezystancja pomiędzy masą i tym pinem wynosi 59ohm, w drugim 450ohm.
    Kolega załatwił trzeci taki licznik działający i rezystancja 11 nogi z masą to nieskończoność.
    Czy te wyświetlacze tak się uszkadzają np po uderzeniu auta, bo oryginalny z auta jest właśnie po wypadku

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME