Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz/amp stereo do Tonsili Siesta

Drool2 12 Sty 2014 11:49 765 0
  • #1 12 Sty 2014 11:49
    Drool2
    Poziom 2  

Witam serdecznie, to mój debiut na tym forum. Do niedawna posiadałem dość poczciwy zestaw stereo - źródło to albo komputer (karta dźwiękowa SoundBlaster X-Fi 5.1 Pro) albo (zdecydowanie częściej) gramofon - Technics SL-DD33 [lub - co ważne - pianino elektryczne]. Wszystko to połączone kablami ProLinka/Proela do amplitunera Technics SA-GX530 oraz kolumn - Tonsil Perfect 150. Sprzęt (amplituner i kolumny) został mi odstąpiony, a jak wiadomo darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy (w szczególności jeśli jest się studentem i z funduszami bywa różnie), toteż grały sobie latami (a chcąc posłuchać muzyki w wyższej jakości sięgałem po słuchawki). W międzyczasie powoli odkładałem fundusze na coś lepszego - swoje pierwsze stereo..

Najczęściej słucham rocka progresywnego i klasycznego, jazzu, fusion, elektroniki, ambientu i metalu. Ale w zasadzie przewija się u mnie wszystko poza hip-hopem / rapem / techno / disco polo / dubstepem. Zestaw ukierunkowany w 100% na muzykę - oraz jej wierne i neutralne oddanie. Pokój: 20m2, ale może ulec zmianie.

Co do kolumn już się zdecydowałem i w moim pokoju dumnie stoją Tonsile Siesta (2xfront - stereo). Co do ampa - przy wyborze głośników A lewy kanał jest przesterowany i krzyczy (a padła właśnie lewa kolumna), prawy natomiast ledwo szepcze. Nowe kolumny podłączyłem pod obwód B i wszystko wydaje się być ok - czy jest dla nich bezpieczne tak je przejściowo używać, czy lepiej wstrzymać się aż do zakupu nowego sprzętu?

Potrzebuję Waszej pomocy właśnie w wyborze amplitunera/wzmacniacza. Mając wątpliwości co do użyteczności mojego podłączyłem je do sprzętów znajomych. Z Yamahą r500 grały zdecydowanie lepiej i żywiej, chociaż brzmienie było zdecydowanie ciepłe, "vintage'owe" - niekoniecznie to, czego szukałem. Kiedy natomiast połączyłem je z Onkyo TX-NR414, ku mojemu zaskoczeniu.. razem z Siestami zgrał się pięknie (przy ustawieniu Pure Audio). Od kiedy uświadomiłem sobie tą różnicę, z bieżącym amplitunerem po prostu się męczę. Potrzebuję sprzętu stereo, grającego w miarę neutralnie. Celowałbym właśnie w owe Pure Audio - cytując:

"Każda firma inaczej to nazywa, ale ogólnie chodzi o skierowanie dźwięku z wejścia do głośników najkrótszą i najprostszą drogą. Wyłączane są wszelkie korektory i układy DSP, większość części cyfrowej i najczęściej wyświetlacz. Chodzi o to, żeby dźwięk był jak najwierniej przekazany na wyjście."

Jestem laikiem, ale domyślam się, że takie brzmienie można uzyskać również przy sprzęcie, który korektorów czy DSP po prostu.. nie posiada. Dokładając do tego wyjście wyłącznie w stereo a wejścia 2xAUX (komputer/pianino) i phono plus fakt, że może być używany, wydaje mi się, że można byłoby znaleźć coś w bardzo rozsądnej cenie (w granicach 500zł).

No i na koniec - jakie kable głośnikowe (w rozsądnej cenie) polecacie do tego?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson