Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ecam 23.450 - Nie zaparza kawy

12 Jan 2014 15:12 12126 78
  • Level 1  
    Witam. Posiadam ekspres do kawy DeLonghi ecam 23.450 i problem polega na tym, iż w momencie zaparzania kawy woda nie leci do filiżanek przez dysze tylko wydostaje się do zbiorniczka przelewowego znajdującego się pod metalowym przykryciem na zewnątrz gdzie stawia się filiżanki. W normalnym użytkowaniu wodę z tego zbiorniczka wylewało się po kilkunastu kawach, natomiast teraz woda gorąca przelewa się bezpośrednio do to tego zbiorniczka. Dysze wydają się czyste ponieważ przedmuchiwaczem je kilka krotnie. Wydaję się jakby gorąca woda nie dochodziła tam gdzie się zaparza kawę, i oprócz tego zaczęła się pokazywać w pojemniku na fusy, czego poprzednio nie było. Może komuś zdarzył się już podobny problem.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Zespół ciśnieniowy do wymiany ewentualnie do odkamienienia.
  • Level 12  
    DeLonghi ecam 23.450 - Nie zaparza kawy

Mam podobny problem. Sprawdziłem do tej pory elektrozawory, podmieniałem ze sprawnego ekspresu i w tamtym moje działały poprawnie. przepływomierz sprawdzony, pompka tłoczy, a cała woda wylatuje do podstawki przez górę elektrozaworu oznaczonego nr. 1 w ramce na zdjęciu.Leci sobie tym czarnym wężykiem.

Fusy są całkowicie suche, nie dociera tam żadna woda. wężyki drożne. Ekspres odkamieniany regularnie co 125- 150 filiżanek środkiem dedykowanym. Ekspres przestał działać po tym jak podłączyłem go w domku letniskowym nad morzem :) Zrobił kilka kaw , potem już tylko małą ilość, a teraz wszystko idzie w podstawkę.

Jako ,że jestem laikiem w kwestii ekspresów do kawy, proszę o jakieś wsparcie . Wychodzi na to ,że jedyna niesprawdzona część to góra bloku (ten duży biało-żółty kawał plastiku) Tylko nie wiem jak to powinno działać.

Z góry dzięki za pomoc.[/img]
  • Level 23  
    Byc moze masz zarkany zespol cisnieniowy to wlasnie ten zolty tlok u gory. Pewnie trzeba go wymienic.
  • Level 12  
    Czyszczenie może pomóc? , miałem go wyjętego, w którym miejscu może się zapchać?
  • Level 23  
    Byc moze masz zarkany zespol cisnieniowy to wlasnie ten zolty tlok u gory. Pewnie trzeba go wymienic.
  • Level 12  
    Dzięki za podwójną odpowiedź :) . Czyli jakiekolwiek czyszczenie tego elementu odpada?
  • Level 23  
    Nie da sie tak. Czy woda wczesniej leciala przez wylewki? Czy pompa cichnie jak pracuje? Czy woda leci dysza goracej wody?
  • Level 12  
    Woda leci dyszą gorącej wody, wcześniej trochę tej wody się zbierało, ale kawę parzyło , więc wylewałem. Pompkla nie cichnie, pracuje ok.
  • Level 23  
    To trzeba ten zespol cisnieniowy wymienic. Skoro mowisz ze masz sprawne elektrozawory.
  • Level 12  
    Tak, byly podmieniane i w innym ekspresie cały czas działają. Ok. Dzięki za pomoc
  • Level 23  
    Ok. Koszt to nieco ponad 100zl jesli tylko to uaalone to oplaca sie naprawic.
  • Level 12  
    Czy masz możliwość wysłania linku konkretnie tej częśći? , bo mi tu wychodzą jakieś po 300zł.
    Sam pewnie z 2h będę kopał :)
  • Level 12  
    Podziękowania dla kolegi Misiek85 . Po wymianie wskazanego przez Ciebie infuzora - bo tak to nazywają na stronie north, ekspres działa poprawnie i nie wylewa wody do podstawki.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!
  • Level 11  
    witam, podepnę się pod temat, ponieważ mnie też dopadła bolączka komunikatu "zbyt drobno zmielona..." Wyczyściłem już wszystko co możliwe, wymieniłem przepływomierz, elektrozawory sprawne, pompka tłoczy. spienia mleko, Jednak podczas robienia kawy, po nabraniu wstępnej ilości wody, słychać jak pompka cichnie, z dyszy do kawy nie leci nic i pojawia się magiczny komunikat. Sposobem jest włączenie samego płukania i za którymś razem w końcu się "przepcha" i puści wodę a następnie mogę już robić kawe i kolejne tez - do momentu wyłączenia ekspresu.
    Macie koledzy jakiś sprawdzony sposób na usunięcie tej usterki lub podpowiedź co jeszcze muszę sprawdzić/wymienić ?
  • Level 23  
    Odkamien poprzez kilkukrotne wciskanie plukania. To ze pompka dziala nie znaczy ze jest sprawna. Mozs miec za male ciscienie.
  • Level 12  
    U mnie czasami zdarzal się podobny problem i występował w momencie , gdy brakowało wody. Pompka zaczynała wtedy jednak głośno stukać. Druga sprawa , warto sprawdzić czy sitko zaparzacza nie jest przytkane. Ja tak sobie radziłem.
  • Level 12  
    Miałem kilka przypadków że zaworek w zaparzarce nie przepuszczał nigdy nie bawiłem sie w czyszczenie wiec nie wiem czy da sie to naprawić/wyczyścić ja wymieniałem cały zaparzacz na nowy.I tak jak wyżej napisano może być tak gdy brakuje wody w zbiorniku np magnes będzie uszkodzony i nie będzie wskazywał braku wody.
  • Level 23  
    Nie ma nic wspolnego z brakiem wody. Wtedy pompa sie tlucze jak wariatka. A kolega pisze ze cichnie. Wiec tu racja ze mkze byc przytkany zaparzacz albo kamien w sespole cisnieniowym.
  • Level 11  
    i chyba bez serwisu się nie obejdzie, rozebrałem wszystko jeszcze raz praktycznie na części pierwsze, przeczyszciłem, po złożeniu zrobiłem odkamienianie przez płukanie (przez dyszę kawy nie wody), wielokrotnie i wszystko ok. zrobiłem 3-4 kawy i też ok. Po wyłączeniu ekspresu i po ok pół godziny przerwy przy próbie zrobienia kawy ZNOWU TO SAMO ! teraz to już praktycznie pompka cichnie bardzo wyraźnie i komunikat zbyt drobno zmielona....załamać się można !
  • Level 23  
    Moze masz stare elektrozawory?
  • Level 11  
    stare, ale po rozebraniu nie widziałem żadnych niepokojących objawów, wszystko drożne itp. Wymienić dolny, górny czy 2 ?
    a dodatkowo - pojawia się cały czas woda w pojemniku na fusy - może w tym jest przyczyna ?
  • Level 23  
    To znak ze masz do wymiany zespol cisnieniowy.
  • Level 10  
    na tłoku do termobloku jest takie sitko na 2 śrubkach czasami odkręcenie tego i wyczyszczenie pomaga. Tabletki do czyszczenianie zawsze są wystarczające
  • Level 23  
    Nie stosuj zadnych tabletek tylko plynny odkamieniacz. Ale jeslu masz wode w fusach wymien zespol cisnieniowy.
  • Level 12  
    Ja bym proponował wymienić zaparzarke miałem dożo przypadków takich własnie.
  • Level 23  
    Woda w fusach to znak ze zespol cisnieniowy puszcza trzeba go wymienic.

Dodano po 1 [minuty]:

Wysoki_22 wymien ta czesc z linka i juz.