Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki odkurzacz do 350 zł ? Czytam opinie ale to tylko mąci w głowie ;/

DragonEvolution 12 Jan 2014 15:36 8061 5
    DragonEvolution
    Level 8  
    Witam

Jak w temacie, potrzebuje kupić dobry odkurzacz do 350zł
    Co musi mieć ? Turbo szczotka lub Szczotka PET jak u Samsunga to podstawa !
    Jakie wymagania :
    - najlepiej żeby nie był zbytnio głośny
    - duża moc (mam 1600w i mnie strasznie denerwuje ), więc powyżej 2000w
    - pozostałe szczotki mile widziane: Szczotka dywanowo-podłogowa, Ssawka szczelinowa, Mała ssawka, Mała szczotka, Szczotka do parkietów
    - dobra jakość wykonania
    - gdzieś czytałem o filtrze do czyszczenia wodą ( fajnie jak by to posiadał)
    - wielkość jak najmniejsza
    - pojemność worka min. 3/3,5l(zastanawiam się czy bez workowy nie będzie lepszy )
    - najlepiej długi kabel
    Oto moje typy ( niby od najlepszego )
    http://www.electro.pl/Odkurzacz_ZELMER_Jupite...m=cpc&utm_campaign=2014-01&utm_content=160134
    http://www.electro.pl/Zestaw_Odkurzacz_SAMSUN...o_odkurzacza_zapachowy_Vac_Aroma-Z100167.html
    http://www.electro.pl/Odkurzacz_ZELMER_VC3300_0SK-sE029640.html

PROSZĘ O POMOC. DZIĘKI
    DragonEvolution
    Level 8  
    Kto pomoże !!??
    Azakiel2012
    Level 9  
    Kiedyś dałem się namówić na odkurzacz bezworkowy, (wczesniej używałem bez problemów jakiegoś starego 10 letniego ZELMERA ze szmacianym workiem). Po przejrzeniu internetu wybór padł na electroluxa (nie pamiętam dokladnie jaki to był model) ale zapłaciłem za niego ponad około 400zł. Po pół roku uzywania tego odkurzacza skonczyło sie to tak że straciłem już do niego cierpliwość (dlaczego o tym pozniej) i wylądował w piwnicy i z powrotem wyciągnałem stary mocno wysłużony odkurzacz workowy.

Nie wiem być moze są na rynku jakieś naprawdę dopracowane odkurzacze bezworkowe które kosztują rozsądne pieniądze, mój egzemplarz to jakaś totalna pomyłka:

1) pojemnik na odpady zbudowany jest tak że po odkurzaniu trzeba bardzo uważac przy otwieraniu pojemnika bo wszystko moze wylądować z powrotem na zewnątrz co się czasami zdarzało.
    2) cylindryczny filtr hepa który jest w pojemniku na odpady jet zamocowany i obudowany w taki sposób ze wystarczy odrobina włosów albo czegos podobnego które natychmiast sie nawijają na firt korkując skutecznie przepływ innych brudów i po chwili wszystko staje dęba i sie zatyka, jedyne co pomaga to otwarcie pojemnika i czyszczenie co wiąże się z ryzykiem (patrz pkt 1)
    3) Tak czy inaczej po kazdym większym odkurzaniu trzeba otworzyc ostroznie odkurzacz i przeczyscic zbiornik i przeczyscic i umyć filtr co trwa długo i skutecznie zniechęca do kolejnego uzycia takiego typu odkurzacza.

Ja już nie dam sie nigdy namówić ani na wodny (z nimi też jest sporo zachodu) ani na zaden bezworkowy odkurzacz (chocby to nawet Dyson był), kupiłem ostatnio normalny workowy odkurzacz Zelmer Jupiter (niektórzy odradzali nowsze modele które podobna są zrobione bardziej oszczednosciowo) i jestem bardzo zadowolony, totalnie bezobsługowy (odkurzalem juz z 15 razy a nie stracił ciągu, i worek jeszcze nie zapelniony) , solidna konstrukcja, duze gumowane kółka i bardzo przystepna cena (polecam tanszy model jesli ktos nie potrzebuje turboszczotki, róznica tylko 100W mocy, oczywiscie mozna kupic wersje z turboszczotką ale jest wyraznie droższa)

Obejrzałem w sklepie Zelmera Odyssey i sprzedawca mówił ze nowsze modele Zelmerów z tej połki cenowej (Oddysey) są gorzej jakosciowo wykonane od starszych (Jupiter) co potwierdziły moje oględziny wiec kupiłem Jupitera
    Eragon
    Level 9  
    Jeśli chodzi o nowe zelmery to ja od około 2l mam ten model

http://www.electro.pl/Odkurzacz_ZELMER_Solaris_Twix_5500_0M14HT-52944.html

Jak na moje oko porównując go z poprzednikiem i innymi np. elektroluksem , wygląda solidni najfajniejsze to że super mocny , ma bajerancki zwijać do kabla który sam się rozciąga i ściąga zależności od potrzeby bardzo się do tego przyzwyczaiłem i mi się to przydaję jak go podłączę do jednego gniazdka to ma zasięg na całe piętro bez przepinani kabla , dzięki temu nie plącze się między nogami kabel , minus to to że klapka od schowka na akcesoria jest dość wątła taka byle jaka , ale reszta jest ok mam duży dom plus 2 samochody to raczej go mocno eksploatuję i jak na razie zadowolonym
    quina
    Level 11  
    Nie poradzę konkretnego modelu. Sam stoję przed wyborem i zastanawiam się nad Zelmerem ECO(od 250zł). Obejrzałem go w sklepie i nie sprawia wrażenia pożądnego (w porównaniu do TWIXa [od 400zł], o czym niżej). Plastiki w ECO robią wrażenie niskiej jakości i całość jest taka filigranowa (teraz taki trend, żeby za dwa lata trzeba było odkurzacz wymienić) - być może to jednak wrażenie spowodowane cukierkowymi kolorami. Czytałem też, że modele z 2 letnią gwarancją to chiński shit (np. ECO), te z 4 letnią są godne zaufania (np. TWIX).

Moi rodzicom kupiłem Zelemera TWIXa parę lat temu - mógłbym go polecić z czystym sumieniem, jednak to nie ta półka cenowa. Pojemnik w nim nigdy mi się nie zapchał, pomimo posiadania przez rodziców kota (dachowiec, ale wyłącznie domowy). Całe mieszkanie 85m2 odkurzane na elektroszczotce i pojemnik był pełen, ale nie się nie zapychało (przy kocie i dywanach odkurzenie z elektroszczotką dawało efekt w postaci dwukrotnie większej ilości brudów w pojemniku). Jak czytam problemy ludzi z pojemnikami na brud i zapchanymi filtrami to mam wrażenie, że nie jestem syfiarzem (test na syfiarza: czy w odpływie Twojej wanny/zlewu jest multum włosów?). Jak ktoś ma mega syf, to pewnie filtr potrafi się zapchać:-) TWIX w stosunku do ECO ma parę przewag: ma pojemnik na szczotki, można w nim używać worka lub pojemnika (worka używałem przed świętami - moc była wyraźnie mocniejsza), oraz jakość wykonania.

Gdyby nie powyższe rozterki wziąłbym ECO a tak się wacham:/ Gdyby ECO kosztował 200zł brałbym. Zalety ECO to na pewno mały rozmiar i większa moc ssąca przy mniejszym poborze prący (podobno, zresztą ile w ciągu roku godzin się odkurza? 30? Ile to da oszczędności? Parę złotych?).