Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Premiera Windows 9 w kwietniu 2015 roku?

pseven 15 Jan 2014 14:42 9192 53
    kisielos12
    Level 26  
    oloam nic nie wniosłeś do tematu to raz, po 2 podałeś same zalety systemu windows8. Skoro tak Ci się podoba "siódema" i nie korzystałes z windows 8 to nie bardzo nawet masz jak wysunąć argumenty przeciw temu systemowi.
    oloam wrote:
    Ma to az takie znaczenie, ze jezeli wlaczacie kompa 2 razy dziennie to stracicie 40 sekund bo nie macie win8?

Dla mnie ma, jak np uruchamiam laptopa na uczelni i potrzebuje szybko dostępu do plików bo np koledzy już programuja a ja bym musiał czekać na rozruch systemu, to 32s a 1.5 min ma różnicę.

Co do systemu, porównywałem na sprzęcie dosyć słabym, triala win 7 i win 8, uwierz mi albo i nie ale win 8 o wiele szybciej chodził na tym sprzęcie i to nie tylko pod względem uruchamiania i gier :)

Pozdrawiam
    oloam
    Level 22  
    @kisielos a kto powiedzial ze nie testowalem win8?. Mialem zainstalowany customer preview I polecial po miesiacu testowania wlasnie ze wzgledu na metro gui jak I np uvision uruchamialo sie tylko raz prawidlowo nastepne uruchomienie powodowalo blad I zamkniecie programu (zreszt to nie byl jedyny program, ktory sie tak zachowywal). Poza tym w pracy jestem zmuszomy pracowac rowniez na win8, wlasnie przez to, ze lapki sprzedaja tylko z win8. Jezeli ma sie slaby sprzet z kolei, to powinno zostac sie przy xp. Rozumie, ze czasy klepania w klawiature wszyscy koledzy z uczelni maja takie same - bo pomysl, inni programuja a sa szybsi w pisaniu na klawiaturze , to nawet czas rozruchu ci nie pomoze :p. Lapka hibernuj a wylaczaj bedzie szybciej... Inna sprawa jest ze wciaz jednak kompy stacjonarne stanowia wiekszosc I watpie zeby microsoft napisal win8 pod studentow polskich uczelni, zeby ci mogil napisac kilka linijek programu szybciej niz studenci z win7 (nie wspominajac co maja zrobic studenci bez laptopow (?))
    Krzysiek99
    Level 27  
    oloam wrote:
    Troche nie rozumie ludzi piszacych, ze win8 jest fajny bo szybko sie podnosi, efektywniej wykorzystuje hardware a sprawa wygody obslugi jest drugorzedna. Ludzie czy wy wlaczacie I wylaczacie kompa co 5min?
    ...

Dobrze piszesz, sam jestem tego samego zdania tylko pamiętaj że są rożne grupy ludzi, przykładowo znaczna większość używa komputera do przeglądania zasobów www i im system nie robi różnicy, ważne by facebook i youtube działał. Taka smutna prawda, choć może to lepiej bo serwisy mają prace.

A tak w ogolę to więcej daje wymiana dysku talerzowego na SSD to jest dopiero przyśpieszenie, system to jakieś 350zł i za te cena można kupić taki dysk, nawet jak się system zaśmieci to nadal będzie piorunem wstawał.
    User removed account
    Level 1  
    sundayman
    Level 25  
    Wreszcie cefaloid napisał coś do rzeczy ;
    Quote:
    Idziesz do sklepu Apple i żaden nie ma
    .

No i racja - chcesz przestać się zastanawiać, co jeszcze spiep...y producent w następnej wersji systemu - idź do sklepu i kup Apple.
    Macuserzy mogą tylko z uśmiechem politowania patrzeć na kolejne genialne pomysły Microsoftu. I za to właśnie się płaci kupując Apple :)
    Krzysiek99
    Level 27  
    sundayman wrote:

chcesz przestać się zastanawiać, co jeszcze spiep...y producent w następnej wersji systemu - idź do sklepu i kup Apple.
    Macuserzy mogą tylko z uśmiechem politowania patrzeć na kolejne genialne pomysły Microsoftu. I za to właśnie się płaci kupując Apple :)

Albo nie płac nikomu, zainstaluj linux gdzie samemu dobierzesz kernel, system i nakładkę ;)
    User removed account
    Level 1  
    pompek84
    Level 12  
    SeerKaza wrote:
    tomek10861 wrote:

Krzysiek16 napisał:
    Dopóki nikt nie każe tego na siłę kupować, to niech robią.
    Idziesz do sklepu - wszystkie laptopy Windows 8 i czy to nie jest wciskanie na siłę?

Dokładnie to najbardziej wnerwia niemożna praktycznie kupić lapka czystego. Albo z linuxem pchają na siłę te windowsy.

W dużej części się z Tobą zgadzam, ale mamy całkiem często notebooki DELLa z linuksem (Ubuntu konkretnie) :)
    Krzysiek99
    Level 27  
    Tylko DELL trochę kosztuje.
    gbd.reg
    Level 21  
    oloam wrote:
    Troche nie rozumie ludzi piszacych, ze win8 jest fajny bo szybko sie podnosi, efektywniej wykorzystuje hardware a sprawa wygody obslugi jest drugorzedna. Ludzie czy wy wlaczacie I wylaczacie kompa co 5min? Ma to az takie znaczenie, ze jezeli wlaczacie kompa 2 razy dziennie to stracicie 40 sekund bo nie macie win8? Czy majac gre, ktora wyswietla 150fps w win8 a 140fps w win7 wasze zycie legnie w gruzach bo na forum nie bedzie mozna sie pochwalic ile to wasz sprzet wyciaga fps (pewnie bedziecie mnie hejtowac bo ja nie widze roznicy miedzy 150fps a 140fps, cos jak 'audiofile')? Ktos kto ma dobry sprzet do pracy nie mysli, ze akurat system ma mu ta prace przyspieszyc, system ma ta prace ulatwic (!) a metro gui tego nie robi. Osobiscie mam fx z 6 rdzeniami, 8gb ram , hd7770 I ssd na system. Przegladam na kompie zasoby internetu, programuje w delphi na rad studio i lazarusie, mam kilka srodowisk ide do mikrokontrolerow czasami lubie sobie pograc.Kupilem win7 (wersja 32 I 64bit), I teraz, niech ci co zachwalaja win8, ze jest wydajniejszy przekonaja mnie, ze mam zrezygnowac z win7 na rzecz metro gui. Ba jakie argumenty microsoft daje zeby przejsc na win8 w mojej sytuacji. Osobiscie zostalbym przy xp ale nie ma dobrej wersji 64bit. Poza tym win7 kupilem za 40zl wiec nie bylo zadnych przeciw zeby przejsc na 7.

Wyzwanie podjęte.
    1. Wydajność w grach nawet mnie nie obchodzi, jedyna gra którą na win8 do tej pory uruchomiłem, to Portal 2 i nie widzę żadnej różnicy w jej działaniu między win7, a win8. Natomiast wszystko poza grami jest naprawdę dużo szybsze. Przeglądarka Firefox TA SAMA WERSJA, TEN SAM PROFIL, wszystko dokładnie skopiowane, na win7 zdarza się zaciąć jej przy otwartych 15 kartach, na win8 przy 50 chodzi płynnie. Eclipse, na win7 chodzi znośnie, na win8 bez żadnych zastrzeżeń. Kopiowanie plików: win8 dużo lepiej wykorzystuje bufory i kopiowanie jest o 20-30% szybsze na zwykłych dyskach i nawet o 60-70% szybsze na dyskach SSD. Docenią to szczególnie osoby przenoszące często duże pliki, np przy obróbce filmów.

2. Kochane i nienawidzone MetroUI, widuję je kilka razy dziennie może, gdy chcę uruchomić jakiś program. I korzystam z niego jak z połączenia pulpitu i menu start, po prostu trzymam na głównym ekranie metro ikonki jak na pulpicie, tylko dużo lepiej zorganizowane i mam pod ręką wyszukiwarkę dowolnego programu, jak na win7 w menu start. Czasem sobie jeszcze odpalę facebooka z metro UI, podzielę ekran na pół i część na facebooka zmniejszę do minimum, mam ładnie wtedy czat z facebooka widoczny i mogę używać reszty ekranu jako normalnego pulpitu ze zwykłymi programami. W wersji Win8.1 już to metro nie jest tak zintegrowane ze wszystkim i faktycznie się je przywołuje wtedy, gdy trzeba.

3. Wiele starych aplikacji na 7, viście i XP nie działa. Na Win8 działają znakomicie. Przykładem może być kilka gier, które mój brat uruchamiał: Corsaris, Worms Armagedon (na Win7 mnóstwo artefaktów graficznych) i kilka innych. Było też kilka rzeczy, które osobiście uruchamia̧łem, jednak teraz nie pamiętam dokładnie co mi się udało uruchomić, a czego nie... Naprawdę dużo lepiej ten system pod wieloma względami chodzi...

Ale jeśli ktoś jest zatwardziały i niereformowalny i bardzo ciężko mu się przyzwyczaić do tego, że mamy zamiast menu start kafelki, gdzie do tego menu start w Win7 pewnie sięgał tylko, żeby wpisać nazwę programu i wcisnąć enter, co w kafelkach w Win8 może zrobić dokładnie tak samo... naprawdę czyste lenistwo i nic więcej...

Ktoś mi jeszcze zarzuci pewnie, że sprzedałem duszę Microsoftowi... Nie, wolę Linuksy i korzystam na co dzień w pracy z Ubuntu, jest dużo lepsze jak dla mnie w wielu aspektach, ale jednak w domu Windows, bo nie tylko ja korzystam z tego komputera. A przyzwyczajenie się do Linuksa jest czasem trudne, szczególnie gdy zaczną się problemy... z którymi wcale nie jest ciężko sobie poradzić, po prostu trzeba troszkę zmienić podejście :) Bo w Windowsie też bywają problemy, ale człowiek jest do nich przyzwyczajony i sobie z nimi radzi.
    tzok
    Moderator of Cars
    oloam wrote:
    Inna sprawa jest ze wciaz jednak kompy stacjonarne stanowia wiekszosc
    Jak wynika z analiz sprzedaży nowego sprzętu, PC są w odwodzie, więcej sprzedaje się tabletów i smatfonów... Microsoft wie co robi.

oloam wrote:
    Lapka hibernuj a wylaczaj bedzie szybciej...
    Przy 8GB uruchomienie systemu trwa krócej niż wybudzenie z hibernacji na dysk...

sundayman wrote:
    I za to właśnie się płaci kupując Apple
    ...jak dla mnie to po prostu drogie PC z Linuksem. Do tego kompatybilność wsteczna systemów Apple jest gorsza niż Microsoftu.

gbd.reg wrote:
    Nie, wolę Linuksy i korzystam na co dzień w pracy z Ubuntu
    Byłem bliski polubienia Ubuntu ale to co ostatnimi czasy z nim wyrabiają mnie wkurzyło. Wiecznie coś mieszają i po co drugiej aktualizacji połowa rzeczy przestaje działać.
    GreenMonster
    Level 1  
    Pewnie będzie kolejną zabawką na smartfoniki, ultrabooki itp. Powinni pomyśleć o posiadaczach platform PC.
    oloam
    Level 22  
    tzok wrote:
    Jak wynika z analiz sprzedaży nowego sprzętu, PC są w odwodzie, więcej sprzedaje się tabletów i smatfonów... Microsoft wie co robi...

Na smartfonie czy tablecie raczej ciezko zainstalowac win9 , 8 czy 7 wiec jak to ma sie do porownania systemow (?).

tzok wrote:

Przy 8GB uruchomienie systemu trwa krócej niż wybudzenie z hibernacji na dysk...

Kolega do ktorego pisalem ten post pisal o laptopie z nienajwyzszej polki. 8gb w laptopie to nie jest na dzien dzisiejszy standard ,nie mowiac o sprzecie zakupionym wczesniej.

@gbd.reg

1.Jezeli chodzi o firefoxa to ja nie mam problemu w win7 z otwartymi ok 20-30 zakladkami. Nie wiem tez co rozumiesz poprzez zacinanie sie(?). Przeciez jak firefox wstaje (u mnie zreszta natychmiastowo ale moze to zasluga ssd) to tylko aktywna zakladka sie laduje uaktualnionymi danymi, dopiero po przelaczeniu na inna zakladke, strona jest w niej ladowana, chyba ze brak polaczania i wtedy strona jest ladowana z cache. O innych programach tez pisalem jak u mnie chodzily na win8. Co do kopiowania plikow to moze masz racje ale ja nie pracuje z filmami wiec nie potrzebuje przenosic gb danych , a jak juz to przenosze na dysk sieciowy , wiec jestem ograniczony predkoscia lan (niestety wifi).

2. Moze jestem osoba konserwatywna ale metro mnie nie przekonalo i wole pracowac na tym, na czym sie 'wychowalem'. Dlaczego microsoft zmusza mnie do zmian? Wiadomo, chodzi o kase (mowie tutaj o zaprzestaniu wspierania xp i straszeniu klientow infekcjami komputerow z xp i oferowania win8)

3.Mnie taka sytuacja nie spotkala i niedotyczy ale jezeli nawet to nie powod zeby komus na sile wciskac reforme niekoniecznie dobra.

Zreszta czytaja fora zarowno komputerowe jak i ogolne spolecznosciowe wiekszosc osob wypowiada sie negatywnie o interfejsie (nie mowie o samym systemie) metro wiec nieladnie od razu ludzi takich jak ja nazywac niereformowalnymi...
    tzok
    Moderator of Cars
    oloam wrote:
    Na smartfonie czy tablecie raczej ciezko zainstalowac win9 , 8 czy 7 wiec jak to ma sie do porownania systemow (?).
    Jak to ciężko, przecież tablet to w zasadzie zwykły PC, często z procesorem x86. Microsoft ujednolica Windows i Windows Phone, który to jak najbardziej występuje na prostszych tabletach i smartfonach (ARM). Naturalnie dąży też do tego by systemu się nie instalowało i w ogóle nie kupowało go oddzielnie, a jedynie jako preinstalowany składnik sprzętu (tak jak ma to miejsce z tabletami i smartfonami). Rynek PC wymiera, a już na pewno rynek składaków.

oloam wrote:
    8gb w laptopie to nie jest na dzien dzisiejszy standard ,nie mowiac o sprzecie zakupionym wczesniej.
    Nie wiem, który u Ciebie jest rok, ale w mojej "strefie czasowej" 8GB to jest standard (nie mówię oczywiście o marketowych zabawkach).
    oloam
    Level 22  
    Quote:
    Jak podaje IDC, dostawy tabletów z Windows - głównie z Windows 8, ale także z Windows RT - wzrosły z 1,8 mln w pierwszym kwartale do 2 mln w drugim. Taki wynik sprawił, że w ogólnym udziale rynkowym tablety z Windows mają teraz 4,5 proc. rynku.

Doadam ze chodzi o drugi kwartal 2013 roku rynku tabletow. Teraz mi powiedz gdzie ta wiekszosc nad pc stacjonarnymi. Nie mam zamiaru wiecej z toba polemizowac bo I tak zchodzimy z tematu a musze ci podawac informacje, ktore sa dostepne ogolnie w necie a sa sprzeczne z tym co piszesz...

Tak zyje w innej strefie czasowej I to w panstwie uwazanym za dobrze cywilizowane.
    I tak wyobraz sobie, ze posiadam internet I wchodzac do sklepu sprzedajacego miedzy innymi laptopy, na 118 pozycji tylko 37 posiadalo pamiec 8gb I wiecej, wg mnie to nie stanowi wiec standardu. Fakt sprawdzilem tylko jeden sklep ale wydaje mi sie ze proporcje w innym beda podobne.

ps. Sprawdzilem jeszcze jeden sklep , w ktorym sprzedaja tylko laptopy i tablety. Na 358 pozycji 58 jest z 8gb ram. 21 pozycji to tablety z ktorych zaden nie posiada wiecej niz 4gb ram
    tzok
    Moderator of Cars
    oloam wrote:
    Cytat:
    Jak podaje IDC, dostawy tabletów z Windows - głównie z Windows 8, ale także z Windows RT - wzrosły z 1,8 mln w pierwszym kwartale do 2 mln w drugim. Taki wynik sprawił, że w ogólnym udziale rynkowym tablety z Windows mają teraz 4,5 proc. rynku.
    Doadam ze chodzi o drugi kwartal 2013 roku rynku tabletow. Teraz mi powiedz gdzie ta wiekszosc nad pc stacjonarnymi. Nie mam zamiaru wiecej z toba polemizowac bo I tak zchodzimy z tematu a musze ci podawac informacje, ktore sa dostepne ogolnie w necie a sa sprzeczne z tym co piszesz...
    Pisałem ogólnie o tabletach i smartfonach, niekoniecznie z Windows.
    http://www.forbes.pl/tablety-zastepuja-komputery,artykuly,146989,1,1.html
    http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Sprzedaz-...eszcze-w-tym-roku,wid,15992733,wiadomosc.html

oloam wrote:
    wchodzac do sklepu sprzedajacego miedzy innymi laptopy, na 118 pozycji tylko 37 posiadalo pamiec 8gb I wiecej, wg mnie to nie stanowi wiec standardu. Fakt sprawdzilem tylko jeden sklep ale wydaje mi sie ze proporcje w innym beda podobne.

ps. Sprawdzilem jeszcze jeden sklep , w ktorym sprzedaja tylko laptopy i tablety. Na 358 pozycji 58 jest z 8gb ram. 21 pozycji to tablety z ktorych zaden nie posiada wiecej niz 4gb ram
    Patrzyłeś na laptopy czy liczysz do tego netbooki i ultrabooki? Ja mówię o poważny sprzęcie, a nie o zabawkach pokroju Pavilionów.

Poza tym fundamentalnie się nie zgadzamy - kupuję tablet - mam na nim system, kupuję smartfona - mam na nim system, dlaczego z PC ma być inaczej? Jakoś za czasów Amigi czy Atari nikt nie narzekał, że kupując komputer w zestawie dostaje się system operacyjny.

Ktoś tu twierdzi, że nie ma laptopów bez systemu - są ale jest ich mało bo nikt ich nie chce kupować. Podobnie jak laptopów z Linuksem, który w większości przypadków zaraz po zakupie jest zastępowany Windowsem.
    oloam
    Level 22  
    @tzok zaczales cytowac moje wypowiedzi chyba nie czytajac o czym pisze. Caly czas pisalem o porownaniu win7 i win8 oraz zadalem pytanie dlaczego przy konfiguracji jakiej mam wciskanie mi metro w win8 ma racje bytu (?). Watek oparl sie rowniez o szybkosc uruchamiania obu systemow. Kolega @kisielos12 podjal rozmowe i napisal, ze dla laptopow to ma znaczenie (na uczelniach , gdzie 1min ,ktora zyskujemy na wlaczaniu daje przewage programista, bo moga napisac w tej minucie wiecej kodu). Odpisalem wiec ze udzial komputerow stacjonarych jest wciaz wiekszy niz laptopow. Ty z kolei wyskoczyles z tabletami i smartfonami , gdzie udzial tabletow/smartfonow z windows jest znikomy ( to, ze trend sprzedazy tabletow jest rosnacy nie znaczy ,ze stanowia wiekszosc na rynku, nie wspominajac o systemie windows).
    Napisales:
    Quote:

Pisałem ogólnie o tabletach i smartfonach, niekoniecznie z Windows.

A ja od poczatku pisalem o windows...

Quote:

Patrzyłeś na laptopy czy liczysz do tego netbooki i ultrabooki? Ja mówię o poważny sprzęcie, a nie o zabawkach pokroju Pavilionów.

Tak, byly tam netbooki i ultrabooki. Ja z kolei mowilem o przecietnym uzytkowniku , a nie wydaje mi sie ,ze przecietny uzytkownik pracuje tylko na sprzecie powaznym a nie na zabawkach typu Pavilion czy skaldaku jaki ja mam.
    tzok
    Moderator of Cars
    Czytam co piszesz, za to Ty nie rozumiesz co ja piszę - więc napiszę jeszcze raz i powoli ;)
    Sprzedaż NOWYCH tabletów rośnie i już wyprzedziła sprzedaż NOWYCH PC. Przez to Microsoft traci rynek. Dlatego właśnie unifikuje swoje systemy. Dotychczas nie wiodło im się na rynku urządzeń mobilnych, więc próbują go zunifikować z rynkiem PC. Czyli z jednej strony dodać typowo mobilne właściwości do systemu na PC (multitouch, sklep), a z drugiej strony dać użytkownikom urządzeń mobilnych system który obsługuje się tak samo jak na PC. Już raz tego próbowali - Windows CE/Mobile. Też bazowali na przyzwyczajeniu, tylko nie wygrało ono z niedostosowanym do urządzeń mobilnych UI (choć system sam w sobie był bardzo dobry), teraz więc chcą zmienić przyzwyczajenie użytkowników najpierw na PC... już raz im się to sprawdziło z na siłę wprowadzonymi tasiemkami (ribbons), które wbrew początkowej krytyce okazały się strzałem w dziesiątkę.
    oloam
    Level 22  
    Jezeli to co piszesz jest jedynym celem microsoft jezeli chodzi o rozwoj os, to dodajac to :
    Quote:

IDC is projecting Windows tablets to occupy 10.2 percent of the market by 2017, growing from a projected market share of 3 percent this year. By comparison, tablets based on Android and iOS will register slight dips in market share.

strzelaja sobie w kolano jak nie w glowe, tym ze wg prognoz i tak nie zdobeda rynku tabletow a przy okazji niszcza rynek pc (wystarczy spojrzec jak powoli rosnie udzial win8 mimo pompowania kasy w marketing jak i zagran nie dokonca uczciwych - wspomniany support win xp). Jako uzytkownika pc nie przekonuje mnie ujednolicenie os dla tabletow i pc systemem , ktory juz na starcie olewa uzytkownikow pc i co dziwne mimo protestow uzytkownikow systemow ponizej win8 microsoft forsuje dalej win8 i 8.1 bez zmian w interfejsie. Jako uzytkownik win7 (podobno win7 w wersji pudelkowej mial zostac wycofany) mam nadzieje , ze win9 bedzie dobry zgodnie z regula ,ze co drugi system jest znosny... zwlaszcza ,ze moge sie spodziewac po stronie microsoftu,ze wycofaja support dla win7
    Krzysiek99
    Level 27  
    tzok wrote:

kupuję tablet - mam na nim system, kupuję smartfona - mam na nim system, dlaczego z PC ma być inaczej? Jakoś za czasów Amigi czy Atari nikt nie narzekał, że kupując komputer w zestawie dostaje się system operacyjny.

Tak ale kupując PC z systemem dopłacasz ~350zł za niego a kupując tablet czy telefon nie. Możesz także zainstalować inną wersją systemu (mając androida 2.x możesz zainstalować 4.x) i nikt cię za to nie wsadzi do wiezienia, jedynie teoretycznie tracisz gwarancję.
    Jeżeli rzeczywiście Windows był by dodawany do nowego sprzętu za darmo, tylko dlatego że kupujesz nowe to nie było by żadnego problemu.

Z wciskaniem windowsa to jak z wciskaniem zimowych opon do auta w ciepłych krajach, musisz dopłacić choć ci niepotrzebne.
    tzok
    Moderator of Cars
    Krzysiek99 wrote:
    Tak ale kupując PC z systemem dopłacasz ~350zł za niego a kupując tablet czy telefon nie.
    Wierzysz w to? Po prostu masz ten system w cenie jako integralną część urządzenia które kupujesz. Android jest darmowy ale nakładki na niego robione przez Sony, Samsunga czy HTC masz już wliczone w cenę telefonu, podobnie jak w telefonach z Windows Phone (tyle, że tu masz wliczoną cenę licencji na system). Możesz kombinować i wgrywać upgrade systemu ale 90% konsumentów po prostu kupi nowy tablet/telefon. Po co miałbym zmieniać OS w PC? Jak co 3-5 lat zmieniam komputer to instaluję aktualny OS, kiedy wyjdzie nowy OS wgrywanie go na stary sprzęt nie ma większego sensu, podobnie jak wgrywanie przestarzałego OS na nowy sprzęt. Po co więc tracić czas na instalację sytemu i sterowników, nie lepiej byłoby kupić sprzęt gotowy do użycia? Komputer bez systemu jest bezużyteczny, wiec po co sprzedawać taki bezużyteczny sprzęt? To tylko prowokuje piractwo. Gdyby każdy komputer był obowiązkowo sprzedawany z preinstalowanym systemem koszt jednostkowy systemu mógłby być niższy (i tak producenci OEM mają rabaty). Na rynku są komputery sprzedawane z systemami innymi niż Windows, fakt jest ich mało, bo i zainteresowanie nimi jest nikłe. Nikt Ci też nie broni kupić laptopa z Windowsem i zainstalować na nim jakąś dystrybucję Linuksa.

Jak się buduje samochód rajdowy to też kupuje się kompletne seryjne auto i wyrzuca się z niego co niepotrzebne... producent nie sprzeda Ci niekompletnego samochodu.
    Krzysiek99
    Level 27  
    tzok wrote:
    Wierzysz w to? Po prostu masz ten system w cenie jako integralną część urządzenia które kupujesz.

Tak wierze bo mam na fakturze dodatkową pozycję Windows 7 ... 350zł może teraz po prostu tego nie piszą.

tzok wrote:

Android jest darmowy ale nakładki na niego robione przez Sony, Samsunga czy HTC masz już wliczone w cenę telefonu, podobnie jak w telefonach z Windows Phone (tyle, że tu masz wliczoną cenę licencji na system). Możesz kombinować i wgrywać upgrade systemu ale 90% konsumentów po prostu kupi nowy tablet/telefon. Po co miałbym zmieniać OS w PC? Jak co 3-5 lat zmieniam komputer to instaluję aktualny OS, kiedy wyjdzie nowy OS wgrywanie go na stary sprzęt nie ma większego sensu, podobnie jak wgrywanie przestarzałego OS na nowy sprzęt.

Mieszasz PC i telefon razem a to są 2 rożne rzeczy, telefon kupuje wkładam sim i chce dzwonić a PC wole sam sobie skonfigurować po co mi jakiś avast czy inne coś, mam licencje na nortona i teraz muszę się z tym bawić, w dodatku zawsze dodadzą coś od siebie. Wole poświecić 3h, zrobię kopie i mieć to co ja używam.

Właśnie dobrze było by kupić telefon i mieć wybór pomiędzy czystym androidem a tym z lancherem producenta telefonu.

tzok wrote:

Po co więc tracić czas na instalację sytemu i sterowników, nie lepiej byłoby kupić sprzęt gotowy do użycia? Komputer bez systemu jest bezużyteczny, wiec po co sprzedawać taki bezużyteczny sprzęt? To tylko prowokuje piractwo. Gdyby każdy komputer był obowiązkowo sprzedawany z preinstalowanym systemem koszt jednostkowy systemu mógłby być niższy (i tak producenci OEM mają rabaty). Na rynku są komputery sprzedawane z systemami innymi niż Windows, fakt jest ich mało, bo i zainteresowanie nimi jest nikłe. Nikt Ci też nie broni kupić laptopa z Windowsem i zainstalować na nim jakąś dystrybucję Linuksa.

Mogli by równie dobrze dodawać pełną wersję systemu ale na 60 dni, a cena 100zł na pewno by wyeliminował w znaczmy stopniu piractwo. Dlaczego u nas jest takie piractwo ? Bo np. system w wersji pełnej kosztuje 800zł, to samo gry - w gry głównie gra młodzież a ile młodzież zarabia ? Stać takich na wydanie 130/230zł PC/konsola za grę ? Dlaczego w Niemczech jest mniejsze piractwo ? Bo jak zarabia taki 1200E a gra kosztuje 30E to może sobie na nią pozwolić a w PL gra 130zł z 1200zł to już sporo. Niemiec kupi 3 gry za 90E a polak 390 to spora różnica. Idąc dalej Niemiec kupi sobie za 1200E 3 konsole ps4 a polak nawet jednej to nie dziwota że potem kradnie. Ja wiem że twórcy nie są winni stanu rzeczy słabej złotówki, ale powinni dostosować ceny do rynku.

tzok wrote:

Jak się buduje samochód rajdowy to też kupuje się kompletne seryjne auto i wyrzuca się z niego co niepotrzebne... producent nie sprzeda Ci niekompletnego samochodu.

Tak tylko wyjęte cześć z auta mogę sprzedać a Windowsa nie mogę odsprzedać jeżeli nie posiadam sporo droższej wersji z opcją sprzedaży co w takim wypadku traci sens.
    cefaloid
    Level 33  
    sundayman wrote:
    Wreszcie cefaloid napisał coś do rzeczy ;
    Quote:
    Idziesz do sklepu Apple i żaden nie ma
    .

No i racja - chcesz przestać się zastanawiać, co jeszcze spiep...y producent w następnej wersji systemu - idź do sklepu i kup Apple.

No ale to wcale nie oznacza, że dla mnie MacOS to jakiś miód malina i synonim ideału. Ot, po prostu dla wielu użytkowników może być alternatywnym, rozsądnym wyborem dla ich zastosowań.

Dla mnie MacOS jest systemem zbyt ograniczonym i nie pozwolił by mi wykonywać mojej pracy (co już Ci kiedyś pisałem - dla przykładu system, którego nie mógłbym legalnie zainstalować na maszynie wirtualnej celem wykonania oficjalnych testów odpada w przedbiegach. Przykro mi.). Jak zmieni się sposób licencjonowania, to może przemyślę to ponownie.

Tak samo jak niejeden fan najnowszych gier zapewne przemyśli MacOS kiedy będzie mógł sam sobie zamontować taką kartę graficzną jaką chce on, a nie Apple.

Sundayman to jest dobry system i w tym nie mam zamiaru się z Tobą spierać, ale ma wiele niefajnych ograniczeń które eliminują z kręgu zainteresowanych takich jak ja czy wspomnianych graczy którzy nie przełkną standardowej karty graficznej. A to już niestety jest jego wadą. Dla wielu poważną wadą - prawda?
    Inni tego nie potrzebują i dla nich MacOS - czemu nie?
    tplewa
    Level 39  
    Tylko jest jeden problem M$ patrzy na to wszystko z innej perspektywy. Oni patrza na klienta biznesowego gdzie polaczenie systemu na workstation z systemem serwerowym. Nie wspominajac ze w przypadku nowego Hyper-V z Server 2012 R2 mocno namieszal na rynku i stal sie calkiem niezla alternatywa dla Citrix czy VMWare...

Systemy dla "kowalskiego" z tego co widac to takie pobocze... Choc fakt z Win 8 nie trafili troche w ten rynek biznesowy, ale 8.1 juz ma szanse.

Czasami warto sie zainteresowac co te systemy wlasnie dla takich zastosowan wnosza, bo malo kto ma pojecie ile te systemy daja mozliwosci...