Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DVB-T Wiwa HD-102 resetuje się(?) w nieskończoność

lukasz.z 12 Sty 2014 15:48 3345 5
  • #1 12 Sty 2014 15:48
    lukasz.z
    Poziom 6  

Witam,

Zakupiłem wczoraj dekoder DVB-T Wiwa HD-102. Podłączyłem, włączyłem 1 raz - wykrył stacje telewizyjne, poskakałem trochę po kanałach (kilka minut). Podłączyłem pendrive, uruchomiłem kawałek filmu .ts i z powodu braku czasu na dalsze testy wyłączyłem dekoder (przycik on/off świecił przez noc na czerwono).
    Dzisiaj dekoder nie może się uruchomić - tak jakby się w kółko resetował - logo Wiwy na kilka sekund (ok. 4-6 s), ciemność przez 2-3 s i tak w kółko. Połączenie HDMI zanika, gdyż TV pokazuje każdorazowo po 'resecie' informacje o kanale ("1920 x 1080p @50Hz"). Przycisk on/off cały czas świeci się na niebiesko, żadne przyciski na urządzeniu oraz na pilocie nie działają.

Ma ktoś może jakieś sugestie co może mu pomóc? Jakaś tajemna kombinacja wymuszająca diagnostyczny start? Czy ten dekoder działa na Linuksie, czy czymś innym? Czy najprościej wysłać urządzenie do serwisu?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 5
  • #3 12 Sty 2014 21:47
    bogi
    Poziom 28  

Jeśli na gwarancji to najlepiej serwis TU masz namiary. Jak pisał kol. _cheetah_ to jest wina pamięci.

0
  • #4 08 Lut 2014 07:50
    sylwet
    Poziom 9  

Witam.
    Czy można jakoś odświeżyć temat? bo mam ten sam problem, tyle że zgubiłem dowód zakupu. Mój tuner to wiwa 90HD, a nie chciał bym zakładać nowego tematu.
    Przez rok było ok, potem dekoder włączał się po 2-3 wyświetlaniach ekranu startowego, później po kilku minutach, a teraz to przeszło godzinę trzeba czekać.
    Używam go sporadycznie - raz na dwa tygodnie albo rzadziej.
    Czy naprawa tej usterki będzie opłacalna, czy kupić nowy dekoder?

0
  • #5 08 Lut 2014 20:51
    h jaworski
    Specjalista AGD

sylwet napisał:
    Czy naprawa tej usterki będzie opłacalna, czy kupić nowy dekoder?
    Kolego wszystko zależy od tego co jest uszkodzone albo oprogramowanie albo sam tuner, oprogramowania nowego przy takim uszkodzeniu nie wgrasz naprawa tunera też nie jest łatwa elementy SMD i GBA tak że chyba przyjdzie kupić nowy tuner i zrobić ze 100 kopi dowodu zakupu.

0
  • #6 13 Lut 2014 21:12
    lukasz.z
    Poziom 6  

W moim przypadku problem rozwiązany w ramach gwarancji. Poszedłem do sklepu, sprzedawca dopytał jaki model; po usłyszeniu, że to Wiwa po prostu wymienił mi na miejscu na nowy model. Już prawie miesiąc pracuje on bez zarzutu, jednakże używam go zaledwie 2-4 godziny tygodniowo.

0