Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki scisły kierunek studiów?

H4nT 12 Sty 2014 18:30 1389 4
  • #1 12 Sty 2014 18:30
    H4nT
    Poziom 5  

Witam, za parę miesięcy piszę maturę, dlatego czas najwyższy podjąć właściwą decyzję odnośnie kierunku studiów. Będę zdawał rozszerzoną matematykę, chemię i prawdopodobnie angielski. Jestem na profilu matematycznym, mam dobre i bardzo dobre oceny- ogólnie nie jestem może geniuszem, ale bardzo lubię rozwiązywać problemy matematyczne :D. uczę się systematycznie chemii i idzie mi dobrze, mozna mnie nazwać prawie pasjonatem :). Angielski się zastanawiam na jakim poziomie zdawać, w pierwszych dwóch klasach miałem z dobrą nauczycielką, potem niestety odeszła ze szkoły i trafiłem na miernotę, który nie stawia żadnych wymagań, a nie mogę się sam zmusić. Z próbnej rozszerzonej miałem 78%, jednak nawet do angielskiego nie zajrzałem. Zastanawiam się nad kierunkiem- inżynieryjne są niezykle ciekawe, jednak jest tam dużo fizyki, a mnie tego przedmiotu uczy nauczycielka, która od 20 lat powinna być na emeryturze, do tego uczę się podstawy. Chciałbym się uczyć tego co lubię, jednak z fizyką mógłbym się zmierzyć, uważam, że może mam jakieś szanse. Co proponujecie? :)

Pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Sty 2014 19:02
    micha051
    Poziom 2  

Cóż... z jednej strony lubisz chemie, z drugiej strony piszesz na tym forum i się pytasz co proponujemy. Pytanie jest takie w czym ty się dobrze czujesz, pewnie sam wiesz jak to jest jak się uczysz albo robisz prace której nie lubisz . Właściwie to mamy podobnie- też piszę maturę w maju, bardziej lubiłem chemie itd. Tylko że zabrakło mi 10 punktów aby dostać się do klasy mat-fiz i wylądowałem w technikum na kierunku elektronik. Idąc do tej szkoły kompletnie nic nie wiedziałem, lutować też w ogóle nie potrafiłem. Jedynie co to byłem ciekawy co i jak dlaczego działa i to mi wystarczyło. Mam podstawy, wiem czego się spodziewać, egzamin zawodowy powinienem zdać, praktyki zawodowe odbyłem i wiem na jaki kierunek chce się wybrać. A nie miałeś w szkole może jakiś wyjść klasowych na jakąś politechnikę żeby porozmawiać z ludźmi jak dany kierunek wygląda? Mnie taki wyjazd pomógł wybrać kierunek studiów.

0
  • #3 13 Sty 2014 20:41
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

H4nT napisał:
    Zastanawiam się nad kierunkiem- inżynieryjne są niezykle ciekawe, jednak jest tam dużo fizyki, a mnie tego przedmiotu uczy nauczycielka, która od 20 lat powinna być na emeryturze, do tego uczę się podstawy. Chciałbym się uczyć tego co lubię, jednak z fizyką mógłbym się zmierzyć, uważam, że może mam jakieś szanse.

Na każdym kierunku technicznym, jeśli o takim myślisz, fizykę będziesz miał i musisz się z nią zmierzyć. Jeśli preferujesz kierunki elektryczne, a nie wiesz do końca na co chciałbyś pójść, to proponuję najogólniejszą elektrotechnikę, z możliwością wybrania późniejszych specjalizacji.
    Z kolei jeśli lubisz chemię, to może kierunek chemia i biotechnologia z późniejszymi specjalizacjami, ale tam również od fizyki nie uciekniesz.

0
  • #4 13 Sty 2014 21:04
    H4nT
    Poziom 5  

z chemii i z maty nie mam najmniejszych problemów, same 4 i 5 na profilu mat-chem, także o to jestem spokojny. Wiem, że od fizyki nie uciekne i zamierzam się jej uczyć( np. moglbym nawet zaraz po maturze w "lepszego startu"), ale boje się, że na początku już mnie zmiażdżą. Idealne studia dla mnie to połączenie chemii fizyki i matematyki w jeden ambitny i przyszłościowy kierunek. Kolega poszedł na AGH na Górnictwo i Geologie, ale dopiero bada nowy teren :). Podobno po biotechnologii nie ma pracy... ale w sumie po większości tych kierunków nie ma pracy w PL, więc sam już nie wiem. A słyszeliście coś np. o Inżynierii chemicznej i procesowej, ratownictwie chemicznym lub moze własnie wyżej wspomnianej GiG? A co do lokalizacji to nie ma dla mnie większego znaczenia, chociaż PW i AGH wydają się najciekawsze.

-1
  • #5 13 Sty 2014 21:29
    buczo11
    Poziom 27  

H4nT napisał:
    :idea:lne studia dla mnie to połączenie chemii fizyki i matematyki w jeden ambitny i przyszłościowy kierunek. Kolega poszedł na AGH na Górnictwo i Geologie

W tym przypadku byłby to dobry wybór, tylko pytanie: jak z zainteresowaniami w przedmiotach zawodowych? Jeśli chodzi o pewność pracy, to nie masz takowej, po żadnym skończonym kierunku z wymienionych. Co do samych uczelni, to również słuszny wybór.
    H4nT napisał:
    Wiem, że od fizyki nie uciekne i zamierzam się jej uczyć( np. moglbym nawet zaraz po maturze w "lepszego startu"), ale boje się, że na początku już mnie zmiażdżą.

Jeśli jesteś pracowity i uparty, masz samodyscyplinę i chcesz się uczyć, to nie będzie źle i dasz radę.

0
  Szukaj w 5mln produktów