Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-1015 - Amplituner Pioneer + subwoofer aktywny JBL

12 Sty 2014 19:15 4029 7
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam amplituner Pioneer vsx 1015 oraz subwoofer aktywny JBL E250P, dotychczas sub był podłaczony pod te same gniazda co kolumny przednie (znalazłem to chyba w instrukcji JBL), ale według mnie nie gra to dobrze, a w pioneerze są z tyłu jakieś wyjsca do subwoofera. Dlatego proszę o opis jak prawidłowo podłaczyć oba te urządzenia.
    Pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 41  
    Instrukcji kolega nie posiada? Wszystko tam jest opisane. W razie czego Google pomoże znaleźć instrukcję.

Ten temat był opisywany setki razy na tym forum swoją drogą. Można łatwo znaleźć te tematy i poczytać. Koncept jest zawsze ten sam.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Podłącz subwoofer pod wyjście w amplitunerze sub out(pre out) za pomocą przewodu RCA (cinczy) typu Y lub pojedynczego przewodu RCA (cinczy) .
  • Poziom 9  
    Dziękuję intenso

Czyli robie tak jak na schemacie w załaczniku. Jak będzie różnica przy uzyciu przewodu typu Y a pojedynczego rca ? Czy przełącznik który zaznaczyłem powinienem przestawić w zależności od tego jakiego przewodu użyje?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Tak,tak jak zaznaczyłeś na rysunku.
    Rożnicy żadnej nie będzie gdy zastosujesz taki czy taki kabel.
    Przełącznik powinien być na Lfe.
  • Poziom 9  
    No to fajnie, bardzo dziękuję za pomoc. Zastanawia mnie jeszcze tylko po co, aż tyle gniazd do podłaczenia kabli od głośników w subwooferze?
  • Poziom 39  
    To jest wejście wysokopoziomowe (tak zwana przelotka) dwie pary to wejście a dwie to wyjście.
    Pod wejście w subie podłącza się kable od zacisków głośnikowych ze wzmacniacza
    FRONT A L i R,a pod wyjścia w subie podłącza się kolumny.
  • Poziom 9  
    Jeszcze raz dzięki, sprawa rozwiązana w 100%. Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam.