Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii w Tablecie GoClever aries101

kislu1 12 Sty 2014 19:33 7179 11
  • #1 12 Sty 2014 19:33
    kislu1
    Poziom 9  

Mam problem z ładowaniem baterii w GoClever a mianowicie bateria ładuje sie np z 20% robi sie nagle 100% i jest naładowana a w rzeczywistości trzyma 20 min i rozładowuje sie... Co sie dzieje i co może być tego przyczyną- czy może byc to że ładowałem tablet ładowarka od telefonu htc?

Pozdrawiam

-1 11
  • #2 13 Sty 2014 06:43
    Pontikos
    Poziom 38  

Ladowarka do tabletu powinna miec ok. 2000mA (2A) a nie byc chinskim badziewiem 500mA za 10zl :)

0
  • #3 13 Sty 2014 07:50
    kislu1
    Poziom 9  

Ok. do tabletu mam 2,5 co teraz ma zrobic zbateria w tablecie? Ładowała sie cała noc i po 5 minutach uzywania spadła do 75%?

0
  • #4 13 Sty 2014 09:43
    Pontikos
    Poziom 38  

Mozesz probowac pozbawic ja efektu pamieciowego (zapamietala nizsza pojemnosc) poprzez formatowanie - sposob jest opisany na Elektrodzie.

0
  • #5 13 Sty 2014 11:35
    kislu1
    Poziom 9  

Nie mogę znalesc tego sposobu. Mógłbys pomoc?

-1
  • #6 13 Sty 2014 14:44
    Pontikos
    Poziom 38  

A google nie dziala u Kolegi, czy umiejetnosc zadawania pytan konczy sie na przyslowku "jak"? ;)
    Zamieszczam pelna skladnie zapytania, by Kolega mogl ja przeanalizowac :)
    http://www.google.pl/search?q=formatowanie+baterii
    http://www.google.pl/search?q=usuwanie+efektu+pamieci
    Dodam, ze w mojej metodzie najefektywniej pozbywalem sie kiedys sie tego efektu rozladowujac akumulator w wyzszej a ladujac w nizszej temperaturze - choc pewnie wielu kolegow dodalo by tu swoje doswiadczenia lub wskazowki.

0
  • #7 16 Sty 2014 23:53
    wibi
    Poziom 20  

Pontikos napisał:
    Mozesz probowac pozbawic ja efektu pamieciowego (zapamietala nizsza pojemnosc) poprzez formatowanie - sposob jest opisany na Elektrodzie.

Mój Boże,co za "efekt pamięciowy" toż to zgroza co tu się wypisuje. W bateriach LiJon NIE MA EFEKTU PAMIĘCIOWEGO. Aż wstyd coś takiego wypisywać i na dodatek uważać to za dobra radę. Ładowarka wcale nie musi mieć mocy 2000mA to kolejna bzdura bo ładowarka może być "chińskim badziewem 500mA za 10zł" bo co ma max.prąd ładowarki do ładowania akumulatora prócz czasu ładowania.Oj ludzie uczcie się albo idźcie jeszcze raz do szkoły a nie wypisujcie tu "własnych mądrości"
    Nie znam tabletu GoClever ale niektóre Tablety (starsze) miały baterie o napięciu 7.4V a oryginalna ładowarka do takich tabletów miała napięcie ładowania 8.4V (na obudowie pisało 9V) dlatego warto sprawdzić jaki, o jakim napięciu jest bateria w tym GoCleverze

0
  • #8 17 Sty 2014 10:55
    Pontikos
    Poziom 38  

Nie rozbieralem urzadzenia, ale moze producent nie zastosowal akumulatorka LiJon, a NiCd, skoro efekt opisywany przez kolege wskazuje objawami na taka diagnoze.

Chociaz na pewno kolega nie zaproponowal swojego, prawidlowego rozwiazania problemu i diagnozy tylko dlatego, by potrzymac nas w napieciu (nomen omen ;) ).

Prosze jeszcze kolege wibi o wyjasnienie, dlaczego wiec ladowarka o malej mocy nie jest w stanie naladowac Larkow a nawet lepszych smartfonow"do pelna", nawet gdy ladujemy kilkanascie godzin wylaczone urzadzenie, a efekt ten nie wystepuje przy stosowaniu ladowarki o wyzszej mocy?

0
  • #9 17 Sty 2014 13:18
    wibi
    Poziom 20  

Nie będę tu wyjaśniał podstawowych problemów związanych z ładowaniem akumulatorków LiJon, ani odnosił się do zastosowania akumulatorów "NiCd" mogę tylko stwierdzić, że elektroda.pl to portal znany w całym Świecie i co pomyślą sobie inne nacje czytając o wiedzy jaką prezentują tu niektórzy "bywalcy".
    Co do GoClevera mogę jedynie przypuszczać uszkodzenie baterii przez np.przeładowanie ogniwa gdy ktoś?użył do ładowania np.ładowarki transformatorowej (były takie stosowane gdy jeszcze w komórkach istniały baterie NiMh a NiCd nawet ja nie pamietam).Dlaczego ładowarek transformatorowych nie wolno (nie powinno się) uzywać? otóż dlatego że napięcie takiej ładowarki w stanie "jałowym" (podłączonej do prądu-pomiar na stykach) znacznie przekracza max.dopuszczalne napięcie 5V i jeśli zabezpieczenie baterii LiJon przed przeładowaniem nie zadziała prawidłowo, to bateria nie dość, że staje się ogromnym zagrożeniem to na dodatek bezpowrotnie ulega uszkodzeniu

0
  • #10 17 Sty 2014 15:49
    RafalB

Poziom 25  

kislu1 napisał:
    Mam problem z ładowaniem baterii w GoClever a mianowicie bateria ładuje sie np z 20% robi sie nagle 100% i jest naładowana a w rzeczywistości trzyma 20 min i rozładowuje sie... Co sie dzieje i co może być tego przyczyną- czy może byc to że ładowałem tablet ładowarka od telefonu htc?

Pozdrawiam

Akumulatory niestety za czesto sie nie chca psuc, a najczesciej puchna, jezeli juz padnie na akumulator.
    Niestety, najczesciej pada elektronika w torze kontrolera PMU, naszczescie wiekszosc usterek jest dosc prosta do diagnozy i naprawy :)
    Czesto pada soft, ktory bledne informacje ma zapisane nt poziomu naladowania akumulatora, przez co dziwne rzeczy sie dzieja np. pelen akumulator wg systemu, a rzeczywiste napiecie na akumulatorze 3,6V
    Przy fizycznym uszkodzeniu elementow np PMU niemal zawsze przeflashowac soft urzadzenia.

0
  • #11 18 Sty 2014 00:30
    wibi
    Poziom 20  

Masz rację,akumulator sam z siebie raczej się nie psuje ale..ogniwo-bateria LiJon jest b.wrażliwa na trzy rzeczy czyli temperaturę (puchnie i...wybucha żywym ogniem którego trudno wodą ugasić) i napięcie końcowe naładowania, nie może przekroczyć 4.2V bo gdy przekroczy a zabezpieczenie istniejące prawie w każdej baterii (nie ma w ogniwach stosowanych np.w bateriach laptopów gdyż tam cały pakiet baterii nadzoruje odpowiedni procesor) chociaż trochę prymitywne w prostych,chińskich tabletach,POPUŚCI to efektem jest spuchnięcie baterii,utrata pojemności i jak wyżej nawet BUMMMMM.I trzecia wrażliwość to całkowite rozładowanie które może spowodować nawet przebiegunowanie baterii. Taką baterię lub spuchniętą należy bezwzględnie wymienić a generalnie baterie należy utrzymywać w stanie maksymalnego naładowania.

0
  • #12 17 Lut 2014 09:34
    adamsx29
    Poziom 6  

I jak sie sprawa rozwiazala? Mam ten sam tablet i identyczny problem, ja uzywalem tylko oryginalnej ladowarki. Pokazuje 15% - podlacz ladowarke, po 5-10 minutach bateria pelna i juz nie laduje

0