Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue40es - tv+dysk zewnętrzny, sieć wifi, Router i PC

12 Sty 2014 21:26 2664 7
  • Poziom 2  
    Samsung Smart TV wifi+dysk500gb + router tp-link i pc na lan

Problem jest w ustawieniu dysku podłączonego do TV tak aby PC widział go jako dysk sieciowy ewentualnie pamięć urządzenia. Aktualnie w otoczeniu jest Urządzenie multimedialne samsung i tyle.
    Chcę nagrać film lub zdjęcia (nieważne), chcę korzystać z dysku nie odpinając go od telewizora. Da się?? Jak tak to proszę o pomoc.

Szukałem na forum i w google ale bez efektów. Jeśli jest coś w tym temacie to proszę o jakąś informacje. Odpowiedzi "było" nie rozwiązują problemu.

Dziękuję z góry i POZDRAWIAM.
  • Poziom 31  
    Wszystko zależy co na dysku jak go podzieliłeś. Bo jeżeli jest tylko jedna partycja do nagrywania filmów to nie masz do niego dostępu zewnątrz. Musisz go podzielić na dwa jeden do nagrywania drugi do danych.
  • Poziom 32  
    Jeżeli ten dysk jest dyskiem podłączonym do komputera to możesz uzyskać dostęp do dysku poprzez aplikacje allshare.
  • Poziom 2  
    Dysk jest sformatowany w ntsf i podłączony do telewizora. Zależy mi aby tak zostało. Chciał bym mieć pełen dostęp do dysku i wpisać ścieżkę dysku do uTorrent. Allshare nie daje zbyt wiele możliwości. W otoczeniu sieciowym widać tylko urządzenie multimedialne TV, nie da się go explorować
  • Specjalista Sieci, Internet
    Raczej nic z tego nie będzie, nie udostępnisz dysku podpiętego do TV innym urządzeniom. Dysk musi być podpięty do komputera( z wgranym serwerem plików) lub routera( musi mieć USB i mieć odpowiednie FW). Będzie wtedy widoczny dla TV i innych urządzeń w sieci. Samsung nie ma wbudowanego serwera plików jedynie klienta DLNA.
  • Poziom 43  
    Musiał byś na TV zainstalować jakąś apke, która ma implementacji serwera plików np sambę.
    Nie wiem czy producent umożliwia takie coś pisz na support samsunga.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wśród znanych mi producentów TV żaden nie ma takich możliwości.