Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Laptop Samsung nie reaguje na naciśnięcie przycisku power

sasa12 12 Sty 2014 21:32 2856 10
  • #1 12 Sty 2014 21:32
    sasa12
    Poziom 5  

Witam. Mój model laptopa to
    Samsung Seria 3 NP350V5C-S08PL
    Mam dość spory problem. Wczoraj gdy wyłączałem laptopa zamiast się wyłączyć to od razu pokazał się ekran zapraszamy (trochę dziwne). No i wtedy wszedłem w pulpit i na ekranie pisało, że nie wykrywa baterii. Jakimś cudem bateria się poluzowała i wypadła, a laptop po tym zajściu w ogóle nie reaguje. Po wciśnięciu klawiszu power zapala się tylko dioda na 5 sekund i gaśnie ta od zasilania. Gdy laptop jest podłączony to jest pokazane, że laptop jest podłączony do zasilania. Nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc.

• #2 12 Sty 2014 21:35
    boro1234567
    Spec od komputerów

sasa12 napisał:
    Po wciśnięciu klawiszu power zapala się tylko dioda na 5 sekund i gaśnie ta od zasilania. Gdy laptop jest podłączony to jest pokazane, że laptop jest podłączony do zasilania. Nie wiem co mam zrobić proszę o pomoc.

Wykonać diagnostykę płyty, pomiary, ustalić usterkę, wymienić uszkodzony element.

• #3 13 Sty 2014 03:09
    bomi123
    Poziom 15  

Czyli baterię ładuje? Spróbować odpalić bez baterii, albo na samej baterii.
    Ewentualnie reset cmos- wyciągnąć na chwilę baterię od biosu. Zawsze jakaś szansa jest.
    Wyciągnąc pamięć ram, włożyć jedna kość, ewentualnie drugą w kolejno w oba sloty.

• #4 13 Sty 2014 03:18
    gremio86
    Poziom 13  

Nie zapędzajmy się za daleko, bo przyczyna może być banalna, a użytkownik może nie wiedzieć co to jest zworka CMOS lub bateria podtrzymująca.
    Na początek, jak radzi kolega powyżej, spróbuj bez baterii i napisz czy laptop się włączył.

• #5 13 Sty 2014 13:01
    sasa12
    Poziom 5  

Z baterią czy bez nie działa, a laptop jest na gwarancji i nie mogę za bardzo w nim grzebać, ponieważ jest zaplombowany. Bateria się ładuje. Jedynie gdzie nie ma plomby to pamięć ram, która wyciągałem, ale niestety nadal nie działa.

• Pomocny post
    #6 13 Sty 2014 13:04
    gremio86
    Poziom 13  

To nie ma sensu grzebać i zrywać plomb, bo mogą nie uznać gwarancji.
    Niektóre serwisy mają do tego surowe podejści.
    Jeśli jesteś pewien, że nie jest to spowodowane ani uszkodzeniem mechanicznym, ani zalaniem cieczą, to śmiało oddawaj do serwisu.

• #7 13 Sty 2014 13:09
    sasa12
    Poziom 5  

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że tak zrobię, ale niestety będę musiał trochę poczekać, bo z tego co słyszałem może to trwać nawet miesiąc. Jak przyjdzie z gwarancji to napiszę dokładną usterkę dla potrzebujących, gdyby mieli taki problem jak ja.

• #8 13 Sty 2014 13:11
    gremio86
    Poziom 13  

Opisz dokładnie, tak jak tu na forum.
    Z tego co wiem laptopy Samsung naprawiają w Raszynie pod W-wą.
    Nie będziesz długo czekał. Nie tyle co np. na Acer'a, bo ich autoryzowany serwis jest w Czechach.

• #9 13 Sty 2014 14:10
    boro1234567
    Spec od komputerów

sasa12 napisał:
    Z baterią czy bez nie działa, a laptop jest na gwarancji i nie mogę za bardzo w nim grzebać, ponieważ jest zaplombowany. Bateria się ładuje. Jedynie gdzie nie ma plomby to pamięć ram, która wyciągałem, ale niestety nadal nie działa.

W takim wypadku oddaj na gwarancję.

• #10 20 Sty 2014 13:21
    sasa12
    Poziom 5  

Dostałem laptopa :). Niestety niezbyt dużo się dowiedziałem poza tym, że konieczna była do wymiany płyta główna. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

• #11 20 Sty 2014 15:01
    gremio86
    Poziom 13  

Sam pracuje w autoryzowanym serwisie telefonów komórkowych i domyślam się jaki jest schemat działania przy naprawie laptopów. Jeśli naprawa jest nieopłacalna według producenta, to procedura jest taka, żeby wymienić płytę główną. Płyta główna wędruje do producenta, gdzie jest naprawiana i jako swap trafia do nowej obudowy, a następnie jako towar do sklepu uznany jako "fabrycznie nowy".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME