Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra F EcoTec 1,8 - Gaśnie, na zimnym i ciepłym silniku różnie

tomi1516 12 Jan 2014 22:18 2838 3
Optex
    tomi1516
    Level 15  
    Witam, mam następujący problem w mojej astrze. Jest to Opel Astra 1996r, benzyna 1,8.
    Gaśnie, nie zależnie czy zimny czy ciepły silnik, czy mokro czy sucho na dworze. Sporo w niej już wymieniłem i mechanik u którego ją naprawiam, sam nie ma pomysłu dalej, zostały wymienione między innymi silnik krokowy, przepływomierz, sonda, pompka paliwa, filtr paliwa, filtr powietrza, komputer pokładowy, zlikwidowane lewe powietrze.

Auto nadal gaśnie jest tak, że raz przez tydzień zgaśnie 2-3 razy, a czasem tak, że na odcinku w mieście przy każdym zwolnieniu z użyciem sprzęgła, że silnik spada na swoje obroty. Cała instalacja została sprawdzona, ładowanie itp. podobno jest dobrze, lecz dziś zauważyłem, że jak odpaliłem go i dodałem gazu to w momencie opadania obrotów przygasł komputer, samochód nie zgasł.
    Co to może być? Czytając różne fora znalazłem, że może być czujnik wałka korbowego i czujnik wałka rozrządu, czy jest to możliwe, a może jeszcze gdzieś lewe powietrze, pytanie tylko gdzie, mechanik twierdzi, że nie. Pytam w mechanice jestem laikiem.

P.S Zauważyłem jeszcze, że ma czasem taki moment, że obroty spadają do 500 i zaraz rosną na 800 i się trzymają, a czasem jak już spadają to gaśnie.

Pozdrawiam,
    Tomek
  • Optex
    puda22
    Level 9  
    Czujnik położenia wału korbowego do sprawdzenia.
  • Optex
    tomi1516
    Level 15  
    Na czwartek jestem umówiony do mechanika, żeby ten czujnik sprawdził, mam nadzieje, że to to bo ręce mi już opadają
    Cris_Poz
    Level 10  
    Nie pamiętam teraz jakiego auta to dotyczyło (wydaje mi się, że był to Opel) i nie wiem czy Twoje auto coś takiego posiada oraz czemu to służyło, ale problem był podobny do Twojego- auto gasło podczas zwalniania lub na postoju - winowajcą był czujnik ruchu, który określał, czy pojazd jest w ruchu, czy stoi w miejscu.
    Pozdrawiam