Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilna podpowiedź-TV Panasonic+zestaw kina Pioneer

malmro 13 Sty 2014 00:26 1752 5
  • #1 13 Sty 2014 00:26
    malmro
    Poziom 2  

Witam forumowiczów, proszę o pilną podpowiedź w rozwiązaniu problemu, który sama sobie sprawiłam, bawiąc się pilotem, bez czytania instrukcji obsługi :/
    Otóż, mam TV Panasonic TX-P42CX3E oraz zestaw kina domowego Pioneer BDP-160K + VSX-323K + S-ESR2TB oraz dekoder nc+, podłączone HDMI i wszystko było dobrze. Byłam z siebie dumna, że samej udało mi się do wszystkiego dojśc i grało jak należy, do dzisiaj... :( Dziś coś mnie podkusiło, bo chciałam pokombinowac z funkcjami TV i wcinęłam na pilocie N, co jak później przeczytałam w instrukcji obsługi TV, oznaczało przywrócenie domyślnych ustawień obrazu i dźwięku. I od tej pory telewizja satelitarna, DVD, CD, obraz mam normalny na TV, ale dźwięk zamiast przez system głośników kina domowego idzie przez głośniki telewizora. Bardzo proszę o pomoc, bo już całkiem zgłupiałam i nie umiem powrócic do poprzednich ustawień, żeby cieszyc się dźwiękiem z głośników kina.

0 5
  • #2 13 Sty 2014 07:48
    grubs
    Poziom 32  

A jak to masz obecnie połączone?

0
  • #3 13 Sty 2014 16:18
    malmro
    Poziom 2  

Jeszcze wczoraj przed wciśnięciem tego przycisku N na pilocie TV, na dotychczasowym połączeniu wszystko grało przez głośniki kina. Odtwarzacz Blu-ray mam podłączony HDMI z amplitunerem, dekoder nc+ z ampli przez HDMI i amplituner z TV przez HDMI ARC. Pewnie to kwestia ustawień, ale nie mam pomysłu gdzie mam szukac, co przestawic. Ma ktoś pomysł?

Dodam jeszcze, że ogólnie dźwięk mam przy tych ustawieniach, tylko że z głośników telewizora a nie z głośników kina.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2014 17:57
    grubs
    Poziom 32  

W menu konfiguracja > ustawienia połączeń > viera link ustaw na włączone.
    Następnie w menu viera link opcja wybór głośników ustaw kino domowe

0
  • #5 13 Sty 2014 22:55
    malmro
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za pomoc! :) Znów wszystko leci przez głośniki kina :) Mogę teraz spac spokojnie ;)

Dodano po 8 [minuty]:

Widac, że znasz się na rzeczy, to zapytam się Ciebie albo anyone o jeszcze jedną rzecz :) Zastanawia mnie czy dałoby radę tak ustawic, żeby przy włączaniu płyty CD-audio, nie włączał się synchronicznie TV i przy wyłączaniu TV, nie wyłączał się automatycznie odtwarzacz? Jednak muzy to się najlepiej słucha w ciemności i nie potrzebny mi tu wyświetlający się duży ekran :/ I jeszcze jedna rzecz, która mnie irytuję, a też za pewne jest do opanowania z pomocą mądrych głów :) Jak zrobic by TV włączał się od razu na HDMI2 i nie trzeba było z każdym razem przy uruchamianiu wciskac AV na pilocie.

0
  • #6 14 Sty 2014 12:33
    Polon_us
    Poziom 40  

malmro napisał:
    żeby przy włączaniu płyty CD-audio, nie włączał się synchronicznie TV i przy wyłączaniu TV

Niestety, jest to efekt uboczny funkcji Viera-Link, która jest niezbędna, aby uzyskać dźwięk w kinie domowym po kablu HDMI ARC. W takim przypadku - słuchanie CD - można spróbować wyłączyć telewizor manualnie, bez użycia pilota. Może zadziała :)

malmro napisał:
    Jak zrobic by TV włączał się od razu na HDMI2

Proszę użyć Viera Tools (przycisk na pilocie) i po kolei

Viera Tools -> Konfiguracja -> Autowybór źródła -> wybrać AV i potwierdzić.

Co prawda instrukcja mówi w tym przypadku o wejściu HDMI1, ale kto wie, może zadziała na HDMI2. Cokolwiek jest podłączone do HDMI2 musi być włączone zanim telewizor zostanie włączony.

Powodzenia w "walce" z technologią :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo