Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polaczenie szerokopasmowe przez wifi (livebox 2.0)

septem2 13 Jan 2014 00:31 1527 2
    septem2
    Level 8  
    Czesc.
    Sytuacja jest taka. Mieszkam w akademiku i mam internet szerokopasmowy i moja dziwczyna tez. Ze wzgledu ze mamy tylko jedno gniazdo podaczylem do niego router (Livebox). Podlaczylem normalny rj-45 do gniazda lan w liveboxie i pozniej laczymy sie z netem przez wifi. Problem polega na tym ze ostatnimi czasu internet dziala ale tak jakby przerywa (nie mozna obejrzec zadneo filmiku na youtube). Livebox nie jest w ogole skonfigurowany.

Podobno w centrali wszysko dziala dobrze i zalecaja mi zebym podlaczyl komputery za pomoca kabla a nie lecial na wifi, bo budynek jest zrobiony z zelbetonu i to zaglusza przekaz wifi. Dodatkowo w sasziedztwie jest calkiem sporo innych sieci wifi.

Chcialbym sie dowiedziec jakim kablem i gdzie powinienem podlaczyc internet z gniazdka do routera (moze jest jakies lepsze wyjscie nic poprostu pod port lan) i czy jak podlacze kable do liveboxa w osobne porty to bede mogl sie polaczyc, poniewaz probowalem podlaczyc bezposrednio kabel do komputera (z gniazdka od razu do laptopa) i mialem problem poniewaz laptop nie mogl sie polaczyc z siecia szerokopasmowa ze wzgledu na blad 619 (cos bylo napisane ze port dla tego polaczenia zostal zamkniety).

Z gory dziekuje za pomoc.
    actin
    Level 34  
    Ogólnie podejrzewam nieskonfigurowany ruter. Weź na próbę od kogoś normalny ruter /D-Link, Pentagram/ podepnij i zobacz jak to będzie działać.
    septem2
    Level 8  
    zapomnialem dodac ze mam to polaczenie dwa miesiace i dopiero od kilku dni zaczely sie problemy. Jutro bede probowac laczyc sie przez kabel do routera bo tam mi zalecil administrator :|

edit:
    czy w przypadku innego routera powinienem go jakos konfigurowac? Administrator powiedzial mi ze jedynie mam wylaczyc DHCP, czy to wystarczy?