Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie kodu pilota hormann HSM 4 HSE 2 - jak?

tomybb 13 Sty 2014 00:42 5109 4
 • #1 13 Sty 2014 00:42
  tomybb
  Poziom 26  

  Witam.
  Posiadam bramę hormann z napędem ProMatic 3, do niego był pilot HSE2 z BS, posiadam także inny pilot hormanna: HSM4 - kod z pilota HSE2, chce wgrać do tego HSM4 tyle tylko, że w żaden sposób nie mogę (odwrotnie czyli z HSM4 na HSE2 da się). Czy jest to możliwe? Czy ten pilot HSM4 nie będzie współpracował? Jeśli tak, to jaki powinienem wybrać żeby obsłużył mi zarówno kody z tego HSM4 jak i HSE2? Piloty jakie mam są na zdjęciu:

  Kopiowanie kodu pilota hormann HSM 4 HSE 2 - jak?

 • #2 13 Sty 2014 09:23
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  HSE2 w trybie bisecur nie skopiujesz na HSM4 - HSM jest na kod stały.
  Jest możliwość przestawienia HSE w tryb stałokodowy zgodny z HSM - czyli technologiczne cofanie się wstecz (załącznik).
  Do tego odbiornik bisecur w twoim ProMaticu niby powinien być wstecznie zgodny z HSM ale w tym temacie (w którym jest zresztą mnóstwo o współpracy różnych pilotów z różnymi odbiornikami Hormanna) : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2560141.html
  piszą że jednak nie.
  Czyli - nawet optymistycznie, ale mało prawdopodobnie - jakby odbiornik w w ProMaticu współpracował z kodem stałym to musiałbyś: przestawić pilota HSE2 z bisecura na stały kod, dopisać go do odbiornika i skopiować go na HSF4 (albo na odwrót - HSF4 wpisać w odbiornik i skopiować na HSE2 utawionego w trybie kodu stałego).

 • #3 13 Sty 2014 09:37
  tomybb
  Poziom 26  

  W hormannie (serwisie) powiedzieli mi że aby wgrać starszy pilot należy zmienić radio w bramie i koszt ok 300.
  Zastanawiam się więc czy próbować wgrywać do ProMatica 3 kod stały...

  A który pilot hormanna 4 kanałowy obsłuży napewno te dwa piloty, czyli starszy i ten BS? Każdy z BS obsłuży oby dwa?

 • #4 13 Sty 2014 09:57
  kotbury
  specjalista -automatyka bramowa

  Cytat:
  A który pilot hormanna 4 kanałowy obsłuży napewno te dwa piloty, czyli starszy i ten BS? Każdy z BS obsłuży oby dwa?


  To nie o to chodzi że któryś pilot nie da się skopiować na drugi (HSE na HSM albo na odwrót) bo się da czyli obsłuży (ale tylko wtrybie stałokodowym) tylko o to że w przypadku przejścia na kod stały ze względu na HSM nie wpiszesz takiego stałokodowca do odbiornika BiSecur.

  Skoro powiedzieli że HSM4 nie wgrasz do ProMatica to nie ma co zawracać d...y tym HSM tylko dokupić drugiego HSE BS (co 120 zł to nie 300), przepisać na niego twojego starego HSE i z głowy - chyba że HSM czymś jeszcze u ciebie steruje.

  Jak się upierasz coby zastosować ten stary HSM4 to zrób test: spróbuj go dopisać do odbiornika guziczkiem w odbiorniku. Jak się uda - możesz kombinować z przestawianiem HSE BS na kod stały. Jak nie (tak jak twierdzi serwis) to pozostaje ci dokupienie drugiego HSE BS.

  PS. Odbiornik przymuje tylko 1 pilota (albo jeden guzik w pilocie) - reszta pilotów musi być klonowana z tego zapisanego w odbiorniku czyli jak wpiszesz bezpośrednio do odbiornka kolejnego pilota to odbiornik zapomni poprzedniego (żebyś nie spanikował że coś skasowałeś).

 • #5 13 Sty 2014 22:41
  tomybb
  Poziom 26  

  Próbowałem wgrać do tej bramy HSM4 - niestety nie udawało mi się to, dalej już nie będze tego męczył - zdecydowałem się na zakup HS4BS - tak przy okazji czy ktoś się orientuję czy posiada on jakiś uchwyt do zawieszenia kluczy?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME