Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania

landterror 13 Sty 2014 10:12 1410 0
  • #1 13 Sty 2014 10:12
    landterror
    Poziom 8  

Witam szanownych Kolegów. Przy okazji rozbiórki starej, ogromnej drukarki HP LaserJet 4si, jako ostatni wpadł mi w ręce silnik. Na pierwszy rzut oka- silnik krokowy, jednak 3 fazy na wyjściu świadczą o silniku bezszczotkowym-3 fazowym. Całość składa się z dwóch płytek PCB złączanych ze sobą 13-pinowym gniazdem. Na jednej znajduje się silnik a na drugiej (mam nadzieję) sterownik.

Silnik: RH7-1099
    PCB silnika: CANON PRECISION TSD2

Oznaczenia pinów na płytce silnika:

- FG
    - GND
    - HW-
    - HW+
    - HV-
    - HV+
    - HU-
    - HU+
    - +5V
    - NC
    - U
    - V
    - W

Na płytce kilka rezystorów oraz wzmacniacz operacyjny NEC: C4558C Link
    Teraz płytka dołączana:

RH1026803
    RG5-0043

Znajdują się na niej dwa układy NEC: PC1246C Link oraz PC494C Link.

12 pinowe "coś" na radiatorze o kodzie TMP6902 lub MP6902 JAPAN 3D* Link
    Reszta to kondensator 220µF 35V i cała armia rezystorów.

Na wyjściu mam 6-pinowe gniazdo do podłączenia. Tutaj oczywiście prośba o pomoc :)
    Szukałem, czytałem, miażdżyłem internet w poszukiwaniu jakiegokolwiek schematu, opisu lub wzmianki na ten temat. Nici. Same przedpotopowe ogłoszenia sklepów z częściami do drukarek.
    Nie mam konkretnego przeznaczenia na razie dla tego silnika ale kto wie... może mieć niezłe parametry, dlatego Proszę Was o pomoc w uruchomieniu, lub podpowiedzi jak zdiagnozować nieopisane piny na wyjściu drugiej płytki- nazwijmy ją sterownikiem/kontrolerem :)

Wydaje mi się, że powinny znajdować się piny: bieg/stop, kierunek, prędkość, DC i GND...

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z telefonu, dziękuję i pozdrawiam.

Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania Silnik 24v DC z HP LaserJet 4si, szukam sposobu sterowania

Staram się dbać o przestrzeganie regulaminów, mam więc nadzieję że nie złamałem żadnych zasad a w szczególności pkt.3.1.14-17
    Jeśli temat zamieściłem w nieodpowiednim dziale, bardzo proszę Moderatorów o przeniesienie albo uwagę gdzie powinienem je opublikować.

0 0
  • Konica Minolta